Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Не гратися з безпекою: про освітній процес у вересні

В Україні поки що немає проєктів укриттів для закладів освіти.

Від 1 вересня розпочнеться новий навчальний рік. У суспільстві нині поширені дві думки щодо освітнього процесу. Одні говорять, що діти повинні піти до школи, інші бояться відпускати нащадків до закладів освіти через постійну загрозу російських ракетних обстрілів.

У будь-якому випадку безпека дітей — найважливіше. Важливо знати, що батьки можуть обрати будь-яку форму навчання для своєї дитини: дистанційну, індивідуальну чи екстернат.

Укриття у закладах освіти повинні бути обладнані, незалежно від того, чи почнеться навчання в школах, а як саме вчитимуться діти, залежить від безпекової ситуації, — наголосила голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова.

Вона нагадала, що для перевірки споруд цивільного захисту у всіх регіонах України при обласних військових адміністраціях створили спеціальні комісії. До їхнього складу входять голови військових адміністрацій, представники Державної служби надзвичайних ситуацій і представники місцевої влади, які перевіряють наявність укриттів у закладах освіти та їхній стан.

Також вона додала, що згідно до Кодексу цивільного захисту, відповідальні за стан укриттів органи місцевого самоврядування, тобто міські, селищні та сільські ради.

Освітній процес повинен бути безпечним для дітей і вчителів. В умовах війни це непросто. росія забирає в наших дітей право на освіту, а ми повинні зробити все можливе аби створити умови для безпечного навчання, — сказала нардепка.

Своєю чергою освітний омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що в регіонах, які межують із територіями, де тривають активні бойові дії чи є небезпека ракетних обстрілів, не можна розпочинати офлайн-навчання.

Треба припинити гратися з ідеями почати офлайн-навчання на тих територія, де близько бойові дії. Просто зараз припинити дезорієнтувати людей, і чітко сказати, що там, де є небезпека швидкого «прильоту», має бути виключно дистанційна освіта. І почати готуватися до навчального року саме у цьому форматі, — заявив він в ефірі телемарафону.

Згідно з його інформацією, нині складна ситуація у тих школах, які приймають дітей із тимчасово окупованих територій, оскільки ці заклади вже суттєво завантажені. Тому треба дивитися, наскільки реально проводити офлайн-навчання.

Горбачов констатує, що для того, щоб належним чином забезпечити укриття, потрібні дуже великі кошти.

Найважливіше, про що я маю зараз сказати, — у нас немає проєктів укриттів для закладів освіти. Ніхто не думав, що виникне така ситуація. Зараз над цим працюють, розробляють проєкти, але це питання часу, — сказав освітний омбудсмен.

Нагадаємо, персональна відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників буде покладена на керівників закладів освіти.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.