Сьогодні о 17:00
Марафон. День 2:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»
Новини
472
21 вересня 14:34

В Україні створили Національний технопарк з підвищення якості освіти: з чого він складається та які функції виконує

Надалі технопарки будуть створювати у дошкільній, у загальній середній шкільній освіті, а також у професійній та вищій освіті.

Сьогодні, 21 вересня, заступниця міністра освіти і науки України Віра #Рогова під час Всеукраїнського форуму «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього» наголосила, що Національний технопарк з підвищення якості освіти дає право об'єднати спільні зусилля бізнесу, владі, керівникам позашкільної освіти та всім, хто долучений до цього задля трансформації національної системи освіти.

Раніше, у червні 2021 року, міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет презентував модель Національного технопарку з підвищення якості освіти.

За словами Рогової, технопарки будуть створювати у дошкільній, у загальній середній шкільній освіті, а також у професійній та вищій освіті.

Віра Рогова зазначила, що в основу створення технопарку закладено чотири базові компоненти моделі, які раніше визначив Сергій Шкарлет:

 1. Ціннісно компетентнісна освіта.

 2. Інтелектуальна еліта нації.

 3. Безпечне для життя і здоров'я середовище.

 4. Трансформація управління освітою.

На цих чотирьох пріоритетних стовпах триматиметься Національний технопарк, триматиметься якість освіти й сама освіта, – підкреслила #Рогова.

Заступниця міністра освіти і науки зауважила, що сьогодні вже створена програма резерву управлінських кадрів, де будуть готувати чинних директорів і директорів, які прийдуть працювати.

Віра Рогова також додала, що Національний освітній технопарк, ключовими елементами якого є Синергія, Інтеграція і Менеджмент, поєднує 7 хабів:

 1. Інтелектуальна платформа вчителя.

 2. Відкрите партнерство.

 3. Сервісний дизайн освітніх технологій.

 4. STEM, інкубатор.

 5. Інтелектуальна платформа.

 6. Відкрите партнерство.

 7. Освіта. Наука. Особистість.

Це надважливі хаби, які наповнюватимуться від дошкільної до позашкільної освіти тим змістом, який відповідатиме цьому хабу, – додала заступниця очільника #МОН.

Віра Рогова додала, що у деяких областях за цими напрямами уже працюють.

Фотоматеріали: Всеукраїнського форуму «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього»

Також вас може зацікавити: Позашкілля є інструментом, що дозволяє розкрити потенціал дитини, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.