Сьогодні о 17:00
Марафон. День 2:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»
Новини
1173
21 вересня 13:10

Позашкілля є інструментом, що дозволяє розкрити потенціал дитини, – Сергій Шкарлет

Затвердження Типової програми закладу позашкільної освіти є одним з позитивних кроків, спрямованих на розвиток позашкілля.

30 років позашкільна освіта виступала драйвером розвитку креативності не тільки дитини, а й вчителя. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет під час Всеукраїнського форуму «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього» присвяченого 30-річчю створення системи позашкільної освіти.

Позашкілля вистояло і віднайшло шляхи свого розвитку, створивши унікальну систему навчання, виховання та розвитку особистості, забезпечивши міцне підґрунтя для прогресивної трансформації цієї системи, – зазначив очільник МОНу.

За словами Шкарлета, наразі позашкілля є інструментом, який дозволяє розкрити потенціал дитини, схильність до тих чи інших галузей науки.

Крім того, під час Всеукраїнського форуму міністр освіти і науки окреслив позитивні кроки #МОН, спрямовані на розвиток позашкільної освіти:

  • Затвердження Типової освітньої програми закладу позашкільної освіти.

  • Затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку STEM-освіти, який поетапно впроваджується.

  • Внесення на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів законопроєкту, спрямованого на розвиток системи позашкільної освіти.

  • Відкриття першого в Україні інтерактивного Музею науки Малої академії науки, що дістав всебічного визнання, та робота зі створення Музею математики.

Сергій Шкарлет зазначив, що наразі в Україні зареєстровано 1 тис. 351 заклад позашкільної освіти, де діють 7,5 тис. гуртків, у яких навчаються 1 млн 138 тис. дітей та працюють 33,4 тис. педагогічних працівників. 

Також очільник МОНу нагадав, що цього літа у Харкові було презентовано інноваційну модель підвищення якості освіти – Національний освітній технопарк, ключовими елементами якого є Синергія, Інтеграція і Менеджмент, що поєднують сім хабів. У межах технопарку своє місце знайшли заклади позашкільної освіти – інноватори, які найшвидше долучились до цієї ініціативи.


Запрошуємо директорів, заступників директорів, методистів позашкільних закладів взяти участь у Всеукраїнському науково-методичному онлайн-форумі «Розвиток позашкільної освіти в контексті сучасних освітніх тенденцій: спроби відповісти на деякі запитання». Під час онлайн-форуму ви зможете ознайомитись з подальшими національними перспективами розвитку позашкілля, обговорити найбільш актуальні питання у сфері позашкільної освіти, організації інклюзивної освіти, науково-методичного забезпечення позашкільної освіти, методичного супроводу тощо.

Зареєструватись: https://vseosvita.ua/conference/11

Також вас може зацікавити: В Україні вперше проведуть Чемпіонат світу серед школярів з футболу та зимову Всесвітню Гімназіаду

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.