Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Розвиток читання у дошкільному віці. Посібники серії «Розглядай та пізнавай»
»
Взяти участь Всі події
Новини
1114
24 червня 19:42

Сергій Шкарлет презентував модель Національного технопарку з підвищення якості освіти

Під час презентації обговорили 4 базові компоненти моделі.

Сьогодні, 24 червня, відбулась Всеукраїнська стратегічна сесія «Освіта України – 30. Національний технопарк з підвищення якості освіти» у Харкові. Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Основна мета заходу – трансформація національної системи освіти, розбудова Нової української школи та забезпечення якісної та доступної освіти.

Часи змінюються, і освітній процес слід адаптувати до потреб здобувачів освіти, – заявив міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет.

Під час стратегічної сесії міністр презентував модель Національного технопарку з підвищення якості освіти та обговорив з учасниками заходу 4 базові компоненти моделі.

І. Впровадження в національний освітній простір основних цінностей та компетентнісної освіти

Базовим компонентом Національного технопарку з підвищення якості освіти є впровадження в освітній простір компетентнісної освіти, зокрема функціонування офлайн- та онлайн-ресурсів ціннісних орієнтирів освіти, кардинальне оновлення системи підготовки та супроводу компетентного вчителя для #НУШ. Якісні зміни в підготовці та професійному супроводі вчителя, з яких і має розпочинатися реальне компетентнісне навчання учнів, потребують швидкого впровадження. Міністерство розробило положення про педагогічну інтернатуру, що сприятиме розв’язанню питання. І саме цей компонент ми визначили першим у структурі технопарку, – зауважив Сергій Шкарлет.

ІІ. Розвиток інтелектуальної еліти нації

За словами міністра, це підтримка майбутніх лідерів світової науки та Hi-tech, упровадження STEM-освіти, оснащення відповідних лабораторій, підвищення статусу вчителя як професійної еліти нації.

Насамперед слід розвивати практичні навички, професійні та особисті якості, створити вільний простір для творчості, формувати науковий світогляд з раннього віку, – дзазначив очільник МОН.

Успішним прикладом міністр вважає, відкритий Президентом України у 2020 році, Музей науки МАН у м. Києві. Це місце, де можна в буквальному сенсі доторкнутися до науки. Такі музеї є основою подальшого залучення дітей у світ науки. Окрім того, у Києві готується до відкриття Музей математики – осередок математичної освіти. Київський музей стане 4-м у світі.

ІІІ. Створення безпечного для життя та здоров’я середовища

У межах ідеї технопарку йдеться про такі заходи:

  • запровадження проєкту «Здорова школа», що є однією зі складових програми Президента України «Здорова Україна»;

  • організація якісного та безпечного харчування в усіх закладах освіти;

  • запобігання булінгу та кібербулінгу;

  • забезпечення безбар’єрності освіти.

ІV. Трансформація системи управління освітою

Міністр окреслив основні напрями трансформації системи управління освітою в межах моделі Національного технопарку з підвищення якості освіти:

  • функціонування Національної школи резерву управлінців;

  • формування ефективної мережі закладів освіти для надання якісних освітніх послуг у громадах – на місцях до цього мають підходити виважено, з урахуванням інтересів громади та зважати на цінності;

  • реалізація державно-приватного партнерства в освіті.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський анонсував запуск моделі здорової школи для українських дітей.

Вас може також зацікавити: Харчуванням у школах задоволені лише 7% дітей, – Олена Зеленська

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: