«Учителі отримають підвищення заробітної плати від 20 до 70 % у 2020 році» – Володимир Гройсман

Сьогодні, під час засідання Кабміну в Будинку Уряду була прийнята Постанова про реформу оплати праці освітянам.

Розмови про вчительські зарплати ніяк не вщухають у ЗМІ. У когось подібні новини викликають розчарування, а у когось навіть гнів. Нещодавно профільний комітет ВР рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці» (реєстр. № 10100 від 27.02.2019).

Сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про те, що його командою була запропонована нова система оплати праці вчителів. Відповідно з січня 2020 року педагоги можуть розраховувати на отримання підвищення зарплати від 20 до 70%:

Ми сьогодні запропонували абсолютно нову систему оплати праці, яка буде стимулюючою і яка буде початком гарної системи винагороди для українського вчителя. Тобто це буде вже не питання єдиної тарифної сітки, де є багато прив’язок, які не дають нам вивести українського вчителя на достойний рівень оплати праці. Ми запропонуємо нову систему. Сьогодні Уряд її розгляне і ми її ухвалимо. І це буде означити, що вже з січня 2020 року українськи вчителі отримають підвищення заробітної плати від 20 до 70 відсотків.

На засідання була присутня Лілія Гриневич, яка, зокрема, підкреслила важливість підняття заробітної плати саме молодим учителям, дошкільникам та майстрам виробничого навчання у закладах профосвіти.

Ми створимо окремі умови оплати праці, які більше віддзеркалюють потреби освітньої системи в Україні. Керуючись цією метою та Законом «Про освіту», що був прийнятий 2017 року, ми вирішили прив’язку зробити для оплати праці вчителів до прожиткового мінімуму, який змінюється та віддзеркалює економічну ситуацію в країні, – зазначила міністерка.

Зміна системи оплати праці передбачає порічний план впровадження з 2020 до 2023 року. Цьогоріч мінімальний посадовий оклад складає 1,73 від прожиткового мінімуму.

Замість 25 розрядів, освітяни належатимуть до певної групи та підгрупи:

  • 7 підгруп педпрацівників;
  • 5 підгруп науково-педагогічні працівники;
  • 4 підгрупи наукові працівники.

Під час засідання було презентовано зростання оплати праці молодих вихователів і досвідчених вихователі дитсадків. 

У 2020 році молоді вихователі отримуватимуть 6 369 грн, а досвідчені – 9 100 грн.

На зростання заробітної плати можуть очікувати і молоді вчителі без стажу роботи. Наразі їхня зарплата коливається в межах 5 410 грн, а в 2020 році зросте до 7 643 грн.

Заробітна плата для учителів зі значним стажем роботи і вислугою років зросте до 10 500 грн.

Майстри виробничого навчання у закладах профосвіти отримуватимуть 7 700 грн, а більш досвідчений майстер матиме 9 800 грн.

Не омине зростання оплати праці і керівників гуртків (позашкілля без досвіду роботи) – до 5 781 грн.

На підвищення заробітної плати можуть розраховувати також і викладачі вишів. А з 1 вересня 2020 року зарплата буде збільшена на 10% для освітян, які не отримали відповідне збільшення 1 січня 2018 року.

Справа в тому, що 2018 року зарплата усіх педпрацівників, що оплачується з освітньої субвенції, зросла більш ніж на 20%. Решта освітян отримала збільшення лише на 10%. Зараз ми закриваємо цю різницю, і вже з 1 вересня 2019 року дошкільники, позашкілля, профосвіта (окрім вчителів, що оплачуються з субвенції – Ред.) та фахова передвища отримає зростання на ці 10% – розповіла Лілія Гриневич.


Нагадаємо, на посаду освітнього омбудсмена розглядають трьох кандидатів. 

Джерело фото: МОН

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.