Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Організація індивідуальних занять для дітей з використанням арттерапії, пісочної терапії, аплікації, сенсорної методики
»
Взяти участь Всі події

На посаду освітнього омбудсмена МОН розглядає трьох кандидатів

Хто буде призначений на посаду, важливо не лише для галузі освіти, але й для суспільства.

У Міністерстві освіти і науки України триває конкурс на посаду освітнього омбудсмена. Наразі обговорюють трьох претендентів. Про це повідомила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич під час робочої поїздки по Сумській області. Документи на розгляд конкурсної комісії подали: Ірина Яковецьзаступник директора Державної установи «Центр пробації», яка працювала з підлітками в складних ситуаціях; Сергій Горбачов – директор школи №148 м. Києва, який активно бере участь у реформуванні освіти, та Олеся Ващук – голова правління громадської організації «Міжнародна фундація розвитку», яка займається захистом прав людини.

Це досить важлива посада, вона має велике значення для суспільства. Ми вирішили оприлюднити ці три кандидатури. Щоб суспільство могло ознайомитися з претендентами, ми оприлюднили їхні короткі відеопредставлення на сайті МОН, – зазначила Лілія Гриневич.

Відеопрезентації та короткі біографії трьох кандидатів доступні для перегляду на сайті МОН, а також на сторінці у Фейсбуці, де можна залишити свій коментар.

Ми будемо зважати на коментування громадськістю цих відеопредставлень, бо розуміємо, наскільки це суспільно важлива посада. Люди хочуть знати, хто захищатиме їхні права, – уточнила міністерка.

Рішення про призначення на посаду освітнього омбудсмена України буде прийняте до кінця тижня. Повідомлення про це буде опубліковане на сайті МОН у п‘ятницю, 12 липня.

Пропонуємо познайомитися із кандидатами. Серед претендентів на посаду – Яковець Ірина Станіславівна, перший заступник директора Державної установи «Центр пробації». Функції установи такі:

  • забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
  • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
  • організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
  • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
  • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

Більше інформації про пробацію та суть роботи кандидатки можна прочитати за посиланням. Її біографію можна завантажити. 

У своїй відеовізитці Ірина Яковець розповідає про себе, а також своє розуміння того, чим має займатися освітній омбудсмен: https://youtu.be/BOJXynfPwA8 

 

Комісія також рекомендувала до розгляду міністром кандидатури Горбачова Сергія Івановича, директора спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 148 імені Івана Багряного з поглибленим вивченням української мови та літератури міста Києва.

Його біографію можна завантажити тут.

Сергій Горбачов брав активну участь в проєкті оновлення програм 5-9 класів, а також співпрацює з Державною службою якості освіти.

У відеовізитці Сергій Горбачов розповідає, як він бачить розвиток інституту освітнього омбудсмена: https://youtu.be/5jaUHZp3lnM 

 

Третій кандидат – Ващук Олеся Петрівна, голова правління громадської організації «Міжнародна фундація розвитку». Організація підтримує демократичні реформи в Україні, захищає права українців і консультує щодо цього,  організовує тренінги та дискусії, воркшопи, моніторить діяльність державних та громадських інституцій тощо. Докладніше читайте далі.   

Біографію Олесі Ващук можна завантажити тут.

Більше про кандидатку та її плани на посаді у відеовізитці: https://youtu.be/aUinBLF-84E

Призначення освітнього обмудсмена надзвичайно відповідальне, адже саме обрана зараз людина розпочне формування цієї інституції та закладе передумови для її подальшого успіху, – зазначила Лілія Гриневич.

Варто нагадати, що інститут освітнього омбудсмена створюється для захисту прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. До посади освітнього омбудсмена виписано дуже чіткі вимоги. Зокрема, він не може поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім творчої та викладацької, має бути громадянином України, проживати на території держави не менше 5 років, мати вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою. У підпорядкуванні освітнього омбусмена працюватме 15 осіб, На допомогу йому буде створено спеціальну службу.  

17 травня 2019 року Міністерство освіти і науки оголосило про відбір кандидатів на посаду освітнього омбудсмена, було створено спеціальну комісію.

Посилання на сайт МОН: https://mon.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.