Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Психолого-педагогічна діагностика: практичні кейси для корекційних педагогів
»
Взяти участь Всі події
Новини
71
30 березня 2020 о 14:03
pdf Роздрукувати

У НУШ забрали чверть грошей, а у фонду досліджень - половину: Інна Совсун

Гроші забирають у галузей, де на фінансових потоках не сидять олігархи.

У оновленому проєкті урізання освітніх витрат все ще суттєве — це 4% від усіх видатків на освіту, у той час як Міністерству внутрішніх справ бюджет скоротили аж на 0,006%.

За словами народної депутатки Інни Совсун, деякі гроші залишили у найбільш важливих для реформ школи та науки бюджетних статтях, тобто субвенції на Нову Українську Школу та видатках Національного фонду досліджень.

Лишили не все: у НУШ забрали чверть грошей (мінус 361,3 млн), у Фонду досліджень - половину (мінус 225,5 млн). 

Так само вчинили з іншими розвитковими статтями, які у попередньому проєкті секвестру пропонувалося взагалі знищити —  на створення сучасних центрів професійної освіти. Доплату молодим вчителям дадуть, але приблизно на половину менше.

Наука в університетах з боку влади, вочевидь, не потрібна. Якщо фінансування НФД вдалося відстояти хоча б частково, то Фонд розвитку закладів вищої освіти та підтримка пріоритетних наукових досліджень у вишах і далі пропонується не фінансувати.

Повністю позбавили бюджетного фінансування програму створення спроможних шкіл. Гроші мали піти на ремонти та обладнання у великих школах, насамперед опорних, аби підтягнути освітнє середовище, яке у багатьох школах не оновлювалося.

Витрати на медичну освіту фактично повністю скорочують. Тоді, як у розпал епідемії, коли треба активно інвестувати лікарів, аби вони знали, як лікувати від нового вірусу. 

От мені цікаво, люди, які приймають ці рішення, вони думають, що їх це омине? Що їм трапиться лікар, який точно знатиме, як правильно проводити штучну вентиляцію легень?, — говорить Інна Совсун.

Але нардепка поспішає розчарувати, минулого року, українські студенти медичних закладів не дуже добре складали міжнародний іспит з основ медицини, відповіли правильно лише на 27% питань.

Наразі, іспити будуть відбуватися легше — міжнародний іспит вирішили скасувати.

Якість медицини будуть оцінювати за іншим кількісним показником — смертності від коронавірусу.

Я розумію, говорить нардепка, що у критичній ситуації бюджет необхідно переглядати, що десь треба брати гроші на боротьбу з епідемією. От тільки чому ці гроші беруть дуже вибірково — у галузей, де яких на фінансових потоках не сидять олігархи та немає недоторканих міністрів, на чиї гроші ніхто не сміє посягнути?

Разом з тим, Прем’єр-міністр написав на своїй сторінці у фейсбук, що жодні надзвичайні ситуації не повинні впливати на сферу освіти і науки. Це фундамент, на якому будується майбутнє країни. Тому завданням Уряду є забезпечення його безперебійної роботи.

У запропонованому проєкті Держбюджету на потреби Міністерства освіти та науки передбачається 126 млрд грн. Тобто, зменшення становить лише 4%, та істотно не зачепить найважливіші державні програми.


Можливо, вас зацікавить:

Як атестуватимуть педагогічних працівників під час карантину: роз’яснення МОН

Понад 70% вчителів витрачають свої кошти на дидактичні матеріали

Як МОН відстоює фінансування освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.