Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
2382
29 березня 2020 о 13:53
pdf Роздрукувати

Як МОН відстоює фінансування освіти

За словами заступника міністра освіта і науки Єгора Стадного, Міністерство фінансів урізає кошти на освіту без обговорень. МОН водночас намагається відстояти їх.

Заступник міністра освіти і науки України Єгор стадний розказав, що Міністерство фінансів ставить ультиматуми іншим сферам й урізає кошти на власний розсуд.

У них досі немає профільного заступника з освітньої тематики. По суті, така ж ситуація в наших колег з Міністерства культури, немає тривалого діалогу між Міністерствами, щоб розуміти, що залишити, а що закрити. Насправді, так не має відбуватись в Уряді, але сьогодні МОН вимушене звертатися до колег через медіа.

Міністерство освіти, своєю чергою, намагається відстояти хоча б якісь гроші. Найголовніше зараз для МОН, за словами Стадного, - зберегти субвенцію на НУШ:

Це серце реформи, і якщо ми зараз зупиняємо НУШ, то, по суті, говоримо, про вбивство реформи. Зрозуміло, що через рік відсутності фінансування ніхто не буде повертатись до реформи і надолужувати, по суті школярі ризикують піти в “стару” школу, і на цьому НУШ буде просто дискредитована.

Крім того, за словами заступника, дуже важливим на сьогодні є зберегти фінансування Національного фонду досліджень. Особливо це важливо зараз, в період пандемії.

Єгор Стадний зауважує, що Міністерство освіти просить Мінфін зберегти хоча б 3 мільярди субвенцій. За його словами, це допоможе зберегти зазначені раніше сфери.

Вищим навчальним закладам «пощастило», каже заступник міністра.

Не знаю, чи сміятись чи плакати, але оскільки у вищій освіті саме на підготовку кадрів завжди коштів не було, і в цьому році їх майже немає, то вона навіть не підпадає під урізання, бо нема чого різати.

Звістка про урізання коштів на освіту та науку підняла не тільки міністерство, а й всіх освітян. Свою позицію щодо цього вже публічно оприлюднили Профспілка працівників освіти і науки та Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій. Крім того, освітяни написали спільне звернення до Президента України щодо неприпустимості скорочення фінансування освіти і науки.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.