Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
121
30 березня 2020 о 12:11
pdf Роздрукувати

Як атестуватимуть педагогічних працівників під час карантину: роз’яснення МОН

В усіх випадках потрібно керуватися інтересами педагогічного працівника, який атестується.

МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів ухвалити рішення про перенесення своїх засідань на період після карантину, однак у разі нагальної потреби їх можна проводити онлайн. Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, надісланому органам управління у сфері освіти.

В документі йдеться про те, що у разі нагальної потреби у завершенні атестаційних процедур, що мають на меті підвищення кваліфікаційних категорій, присвоєння педагогічних звань та прийняття рішення атестаційною комісією щодо проведення власних засідань у період карантину, необхідно забезпечити:

  • проведення засідань атестаційних комісій в режимі онлайн, як за участі педагогічного працівника чи його представника, так і у разі відсутності у нього можливості приєднатися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії;
  • подання необхідних матеріалів до атестаційних комісій засобами електронного та/або поштового зв’язку.

Якщо нагальне засідання атестаційної комісії неможливо провести онлайн, #МОН рекомендує вжити всіх можливих заходів для мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 серед учасників відповідних засідань.

Зокрема необхідно:

  • сформувати графік роботи атестаційної комісії, мінімізувавши можливість контактів учасників її засідань;
  • скоротити кількість членів атестаційної комісії до мінімальної;
  • проводити атестацію педагогічного працівника за його відсутності чи відсутності його представника, враховуючи наявні характеристики, атестаційні листи, документи про проходження підвищення кваліфікації тощо;
  • вважати неявку педагогічного працівника чи його представника на засідання атестаційної комісії як відсутність з об’єктивних причин.

В усіх випадках потрібно керуватися інтересами педагогічного працівника, який атестується, – наголошує МОН.

Міністерство освіти і науки рекомендує відтермінувати до завершення карантину розгляд питань щодо відповідності (невідповідності) педагогічних працівників раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії.

Міністерство також рекомендує перенести атестацію, якщо атестаційна комісія не може прийняти рішення на користь педагогічного працівника через його відсутність чи відсутність його представника або через їх неможливість приєднатися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії. 

За педагогічними працівниками у разі перенесення їх атестації зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія до проведення атестації у встановленому законодавством порядку, – зазначається у листі.

Джерело: https://vse.ee/csp


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Освітній процес в умовах карантину: роз’яснення МОН

Навчальний рік для українських учнів та студентів можуть продовжити, – МОН

Любомира Мандзій про заробітну плату вчителів, атестаційні комісії та заповнення класних журналів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.