Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Важливі питання освітньої діяльності ЗЗСО на завершення І семестру
»
Взяти участь Всі події

Понад 70% вчителів витрачають свої кошти на дидактичні матеріали

"Всеосвіта" провела опитування серед педагогів щодо використання дидактичних матеріалів. В ньому взяли участь понад 1000 вчителів.

“Всеосвіта” проводить опитування, щоб дізнатися, як часто вчителі користуються дидактичними матеріалами та, що найголовніше, чи витрачають вони на це свої гроші.

За результатами нашого опитування понад 500 вчителів використовують протягом навчального року 30 і більше різних розробок. І 74,2% вчителів готують їх за свій кошт. І це проблема.

Дидактичні матеріали незамінні під час освітнього процесу: вони допомагають в поясненні матеріалу, зацікавлюють дітей та підвищують їхню мотивацію, спрощують роботу вчителів. Але навіть попри таку цінність, турбота про закупівлю чи видрук різних розробок лягає на плечі педагога.

Добре, що сьогодні вже не обов'язково купувати такі дидактичні матеріали – їх можна завантажити безкоштовно на сайті “Всеосвіта”, наприклад. Але навіть тоді залишається питання – як це видруковувати?

Звісно, йде реформа школи, за якою в школах мають бути принтери для вільного користування вчителями. Проте на практиці ми бачимо, що багато шкіл не має навіть одного принтера для вільного користування, не говорячи вже про кожен клас.

От, наприклад, у нашому опитуванні лише 1,9% вчителів відповіли, що вони видруковують матеріали коштом школи. Ще 3,1% – за гроші батьківського комітету.

Ще є категорія вчителів, які напряму просять батьків друкувати щось для класу. І добре, що є багато батьків, що погоджуються на це, адже розуміють – це для їхніх дітей. Такі батьки розуміють, що вони – партнери вчителя в освітньому процесі й мають допомагати педагогам, якщо школа цього зробити не може.

Та що робити вчителям, яким так не пощастило з батьками в класі, не дуже зрозуміло.

Опитування триває досі й ви також можете взяти в ньому участь. Поділіться своїм досвідом із колегами.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.