Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
27486
12 листопада 2018 о 14:22
pdf Роздрукувати

Текст радіодиктанту "Крила України"

Оприлюднено диктант, озвучений під час Дня української писемності та мови.

Наші любі читачі, усі ви знаєте про те, що команда “Всеосвіти” також стала частиною загальнонаціонального свята єдності – радіодиктанту, присвяченого Дню української писемності та мови. Ви були разом з нами під час підготовки. Затамувавши подих, слідкували як відомі діячі культури, науки і політики писали радіодиктант в аудиторії імені Михайла Максимовича у Червономі корпусі. Згодом, коли ми вже написали та надіслали диктант на перевірку, ви також надсилали нам слова підтримки і вдячності. “Всеосвіта” впевнена, що і наші читачі долучились до цієї акції воз’єднання, тому публікуємо для вас текст радіодиктанту національної єдності, аби й ви могли перевірити себе.


Крила України

Що спадає на думку, коли чуємо слово “мрія”? Щось піднесене: небо, крила, політ… Недарма саме “Мрією” назвали найбільший у світі літак, сконструйований, до речі, у Києві. Щоб злетів цей велетенський і, на перший погляд, непідйомний залізний птах у синю височінь, свій досвід і талант у нього вклали люди різних національностей. Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні. А здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує.

Скажімо, Сергій Параджанов, вірменин за походженням, захопив увесь світ фільмом “Тіні забутих предків”, зібравши десятки нагород на численних міжнародних кінофестивалях. Народжена в російському Смоленську Тетяна Яблонська полонила наші душі українськими мотивами, від споглядання яких неначебто очищаєшся й стаєш добрішим. А як не згадати нащадка давнього грузинського роду Iвана Кавалерідзе, якого знають у світі як талановитого українського скульптора, що перетворював мармур на живі фігури?

Упродовж сторіч земля від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами. Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!


Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка.

Посилання на “Суспільне мовлення”: stv.detector.media

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.