Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
58
6 листопада 2018 о 19:34
pdf Роздрукувати

Святкуйте повноліття диктанту єдності!

Цьогоріч 9 листопада пройде 18-й національний радіодиктант на честь Дня української писемності.

Рівно об 11:00 розпочнеться офіційна частина заходу, а сам радіодиктант звучатиме з 11:30 у цю п’ятницю, тож не пропустіть!

Текст диктуватиметься зі студії на Хрещатику – із самого серця нашої держави. Готує та зачитуватиме радіодиктант Олександр Авраменко – доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка та популяризатор української мови.

Я відчуваю шалену відповідальність, оскільки маю, склавши текст, догодити дитині і дорослому, чоловікам і жінкам, українськомовним і російськомовним. Тому надзвичайно важко підготувати такий текст, який принаймні не дратуватиме, а бажано, щоб він був і пізнавальний, і позитивний, і додатково виконував ще якісь функції – чи естетичні, чи патріотичні тощо, – прокоментував пан Авраменко.

Пан Авраменко зазначив, що у тексті немає авторських знаків або суперечливих орфограм. Пообіцяв читати диктант максимально професійно, бо інакше буде нечесно. Він також додав, що найчастіше учасники заходу допускають пунктуаційні помилки. Однак, організатори події наголошують, що перевірятимуть тексти не на помилки, а на їх відсутність. Це, передусім, мовний флешмоб, акція єднання, а не перевірка грамотності.


Почути диктант можна буде на першому каналі ефіру  “UA: Українське радіо”.

Побачити телеверсію наживо можна буде завдяки команді “Суспільного мовлення”.

Поширити диктант через соціальну мережу Facebook також буде можливо.


Нічого страшного, якщо ви не встигли написати увесь текст. Як учасники зараховуються усі роботи. Навіть якщо комусь усього п'ять років і вдалося написати лише назву диктанту й намалювати сонечко. Такі випадки були. І вони – прекрасні, – каже кураторка диктанту Аліна Акуленко.

Уся команда проекту «Всеосвіта» також стане учасником цього, без перебільшення, грандіозного єднання українців. Як ми впораємось із диктантом, дізнаєтесь у прямому ефірі. Станьте частиною цієї масштабної події і ви!

Усі охочі перевірити себе традиційно можуть у такі способи:

  • Надіслати роботу поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001 із позначкою “Радіодиктант”. Важливо, аби лист був надісланий того ж дня або 10 листопада;
  • Надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua (не пізніше 12:00 10 листопада).

Диктант перевірять тільки за умови, що його буде написано від руки. Навіть, якщо ви надішлете свою роботу електронною поштою, приймуться лише скан-копії або фотографії написаних від руки текстів.

Цікаво, що організатори також прийматимуть і перевірятимуть роботи, написані шрифтом Брайля. 

Текст радіодиктанту оприлюднять 11 листопада на сторінках онлайн-платформи “UA: Українське радіо”.

У 2017 році ініціатори події отримали майже 29 тисяч радіодиктантів. Тоді 124 людини стали переможцями.

Посилання на “UA:Суспільне”: https://stv.detector.media

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.