і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Вчимося дружити. Шлях до ефективної комунікації
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

Як #писалиразом диктант єдності у Червоному корпусі

Відомі діячі культури, науки і політики написали радіодиктант єдності в аудиторії імені Михайла Максимовича.

Сьогодні, у День української писемності та мови, об 11:30 за київським часом українці всього світу традиційно писали радіодиктант єдності.

Диктант транслювали зі студії UA: Українське радіо на Хрещатику, 26, а також у телеверсіях на каналах “UA: Перший”, “UA: Культура” і Facebook-сторінці суспільного мовника, читав його незмінний автор, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, Олександр Авраменко. Цьогоріч спеціально до акції він написав текст “Крила України” про український літак “Мрія”.

Як в Україні, так і за кордоном, для спільного написання було організовано безліч локацій: у навчальних закладах, установах, регіональних редакціях “UA: Суспільне мовлення”.

Однак головною із них традиційно лишається аудиторія імені Михайла Максимовича у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Написати диктант разом зі студентами й учнями шкіл сюди прийшли віце-прем'єр-міністр України Вячеслав Кириленко, народна депутатка Ольга Герасимюк, співачки Галя і Леся Тельнюк, Жанна Боднарук, музикант Тарас Компаніченко, скрипаль і композитор Кирило Стеценко ректор КНУ Леонід Губерський та інші відомі особистості.

Офіційним гаслом цьогорічного заходу став хештег #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Як наголошують організатори радіодиктанту, жодних оцінок за нього не виставлятиметься, це насамперед масштабний національний флешмоб.

Попри те, що диктант уже відбувся, всі охочі ще можуть долучитися до написання – варто лише знайти запис програми на сайті суспільного мовника.

“Українське радіо” приймає роботи, надіслані упродовж 9 і 10 листопада, на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ-1, 01001, а також упродовж 24 годин після закінчення акції на електронну адресу rd@nrcu.gov.ua – зіскановані або сфотографовані тексти, написані від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться).

11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть самостійно перевірити свої мовні знання.

Нагадаємо, торік свої роботи на адресу “Українського радіо” надіслало майже 30 000 учасників, а жодної помилки не припустилися 123 особи.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти