Новини
2993
21 липня 17:44

Скандальну викладачку НПУ імені Драгоманова Євгенію Більченко скоротили, а кафедру, яку вона очолювала ліквідували

Відповідне рішення ухвалила вчена рада університету.

Викладачку філософії та культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Євгенію Більченко, яка раніше на своїй сторінці у фейсбуці зневажливо висловилася про українську мову, скоротили. Вчена рада НПУ імені М.П. Драгоманова ліквідувала кафедру культурології та філософської антропології, яку вона очолювала.

Про це йдеться у рішенні Вченої ради НПУ Драгоманова, яке Більченко опублікувала на своїй фейсбук-сторінці.

Немає опису світлини.

Фотоматеріал взято з фейсбук-сторінки Євгенії Більченко

Згідно з рішенням, посада, яку обіймала викладачка, підлягає скороченню. Натомість професорці запропонували якусь з інших вакантних посад в університеті. Сама ж викладачка на своїй сторінці заявила, що її звільнили.

Скороченню Євгенії Більченко передував скандал, пов'язаний з постом, який вона виклала декілька місяців назад на своїй сторінці у фейсбуці, назвавши мовний закон «ланкою ланцюга», «черговою пухлиною лімфовузла в тілі онкохворої американської колонії».
Згодом студенти університету розпочали вимагати звільнити Більченко. І вже з 1 лютого викладачку відсторонили від занять, тож останні місяці вона не викладала.

Наразі Більченко стверджує, що відтоді, як її усунули від викладання, у #ЗВО «не змогли нічого довести: ні профнепридатність, ні аморальний проступок». Професорка зізналася, що частина проведених нею наукових конференцій і статей (приблизно третя частина) була спільно з російськими колегами. І вона додала, що ні про що не шкодує.

Нагадаємо, що Конституційний Суд України визнав конституційним Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Вас може зацікавити матеріал: Чому мова важлива? Навіть у футболі…

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.