Новини
792
15 липня 11:04

Закон про мову визнали конституційним: суд ухвалив рішення

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що захист мови – це захист національних інтересів України.

Конституційний Суд України визнав конституційним Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Відповідне рішення суд ухвалив 14 липня на пленарному засіданні Великої палати суду у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України, повідомляється на сайті КСУ.

Вітаю рішення Конституційного Суду, який проявив державницьку позицію та став на бік національних інтересів України. Захист мови – це захист національних інтересів України. На 30-му році незалежності у нас немає права на поразки. Особливо приємно, що ми маємо це рішення напередодні 16 липня – другої річниці дії мовного закону та нового етапу імплементації його важливих норм, – наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас #Кремінь на своїй сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт закону про українську мову, який передбачає обов'язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя. За відповідний законопроєкт у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів.

21 червня 2019 року до КС надійшло конституційне подання 51 народного депутата щодо відповідності мовного закону Конституції України. Вони стверджували, що закон про мову не врегульовує порядок застосування мов національних меншин, а окремі законодавчі положення навіть дискримінують російськомовних громадян. Уповноваженими авторів подання є депутати ВР від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков і голова фракції «Опозиційний блок» у ВР Вадим Новинський.

П'ятий президент Петро #Порошенко також привітав рішення КС.

Маю для вас дві новини, і обидві хороші, і обидві – про мову. КС нарешті визнав конституційним закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І я вас з цим вітаю, – сказав Порошенко в відеозверненні.

Також Порошенко зазначив, що народні депутати відкликали частину поправок до бюджетного законопроєкту № 5551-2, які стосувалися вживання української мови.

Залишилось 24 години, один день до 16 липня, коли цей закон буде функціонувати у повному обсязі. Зокрема для російських і проросійських серіалів, де, намагаючись вислужитися перед агресором, русифікували Україну, - зазначив Порошенко.

Також колишній президент наголосив, що закон необхідно виконувати, і зазначив, що краще, ніж жартувати над українською – жартувати українською.

Вас також може зацікавити матеріал: Іспити на знання мови та розважальні заходи українською: мовний омбудсмен розказав про новий етап втілення норм мовного закону

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.