Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Мандалотерапія як універсальний засіб гармонізації емоційного стану учасників освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події
Новини
50
26 грудня 2019 о 19:39
pdf Роздрукувати

Результати ЗНО з математики впливатимуть на конкурсний бал не для всіх

Страх дітей вивчати щось нове – це звичайне нерозуміння тієї чи іншої шкільної теми.

Результати міжнародного дослідження #PISA продемонстрували, що система української освіти має немало слабких місць. Особливо це стосується практичних навичок учнів. В інтерв’ю порталу «Укрінформ» міністерка освіти і науки Ганна #Новосад розповіла про те, чи завадить обов’язкове ЗНО з математики гуманітаріям під час вступу та чому необхідно звертати увагу на підручники іноземного авторства.

Міністерка наголосила, що зовнішнє незалежне оцінювання з математики міститиме два рівні: базовий і профільний. Учні, які більше вивчали гуманітарні предмети або мають схильність до розуміння гуманітарних предметів, зможуть здавати простий базовий рівень. З попередньою моделлю завдань вже можна ознайомитися на сайті УЦОЯО і переконатися: програма ЗНО містить елементарні завдання, що ґрунтуються на шкільному курсі математики.

Випускники, які будуть здавати базовий рівень ЗНО, зможуть користуватися під час написання тесту формулами. Тобто діти матимуть підказки, які дозволять їм менш боязко складати цей тест. До того ж, математика буде обов’язковою, але абітурієнт не зобов’язаний подавати сертифікат з математики на всі спеціальності, як це наразі вимагається з українською мовою, – зазначила пані Новосад.

За словами міністерки, відповідний сертифікат #ЗНО впливатиме на результати учнів, для яких математика є обов’язковим предметом. Усі інші, хто не використовуватиме цей сертифікат під час вступу, зовнішнє незалежне оцінювання з математики фактично стане державною підсумковою атестацією у формі ЗНО.

Діти, які навчаються у класах з поглибленим вивченням математики, в спеціалізованих школах, складатимуть профільний рівень, який є складнішим і відповідає їхній програмі. Однак, якщо випускник школи добре вивчав математику в гуманітарному ліцеї й захоче скласти поглиблений тест з математики, він зможе це зробити, – підкреслила Ганна Новосад.  

Математика разом зі знанням мови є однією з базових компетентностей для звичайного життя. Кожна людина щодня має справу з фінансами, з обчисленням певних необхідних  речей, наприклад, кошторису ремонту вдома. На жаль, дослідження PISA яскраво продемонструвало, що наразі в українській освіті існують серйозні проблеми з умінням використовувати математику в реальних ситуаціях.

Для тих, хто зараз навчається, я вважаю, ми маємо переглянути програми на предмет розвантаження. Згідно з результатами PISA, діти не вміють працювати з елементарними речами, такими як дроби й відсотки. Це ті теми, які вивчаються раніше, і якщо дитина не зрозуміла їх, то з класу у клас вона стикатиметься з більшими труднощами. Це означає, що на якісь базові теми треба виділяти більше часу і глибше пропрацьовувати їх, – пояснила Міністерка.

Страх дітей щось вивчати очільниця МОНу пояснила нерозумінням. Якщо одна дитина не зрозуміла тему, на відміну від усіх інших, то з’являється страх видатися дурнішою.

Мені здається, тут потрібно працювати з інфраструктурою освітнього процесу, тому що має бути можливість із тими, хто не встигає, не до кінця розуміє тему уроку, працювати в індивідуальній формі після занять, ті чи інші теми додатково роз’яснювати. Зараз ми таку норму хочемо вписати в проєкт закону про загальну середню освіту – й думати, як це далі реалізовувати на практиці.

Ганна Новосад звернула увагу, що у 2020 році #МОН планує створювати або перекладати та адаптувати якісні підручники з математики.

У світі є багато класних підручників з математики, які ґрунтуються на компетентнісному підході. На жаль, в межах нашої системи законодавства дуже складно взяти якийсь продукт із закордону, купити його й адаптувати. Я вважаю, нам варто розглянути варіанти канадійських або сінгапурських підручників і спробувати адаптувати їхні методики. Це не виключає написання підручників українськими авторами, просто варто дати альтернативу, яка вже використовується у світі й показує свою дієвість, – розповіла міністерка.

Спробувати адаптувати кращі приклади закордонних підручників і пілотувати їх в окремих школах пані Новосад пропонує по одному класу або циклом 5-9 клас.


Ваш надійний помічник у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання – “Тренажер ЗНО” від “Всеосвіти”. Це сучасний онлайн-сервіс, який допоможе не лише перевірити знання теоретичного матеріалу, але й виховати уважність, вдумливість, а також навчить правильно розподіляти свій час. Зручний функціонал надасть змогу самостійно регулювати темп проходження тестів та обирати необхідний формат підготовки. Після проходження тестів ви зможете проаналізувати свою успішність завядки автоматичній статистиці результатів.

На вас чекає приємний сюрприз! Оформлюйте передплату та отримуйте унікальні інформаційні флеш-картки у подарунок! Вони доступні також в онлайн-форматі, тож ви значно зекономите ваш час і зможете підготуватись до тестування будь-де! 

Тренуйтесь за посиланням: https://vseosvita.ua/zno


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

ЗНО: pro et contra. Діалог експертів

Володимир Співаковський: ЗНО не має бути “питанням життя і смерті”

Закон про зміни у вищій освіті: які новації очікують на студентів

Вступ-2020: умови прийому до вишів

Пробне ЗНО-2020: яка вартість?

На які тести ЗНО-2020 виділять 180 хвилин, а на які – лише 150 хвилин

ЗНО-2020: завдання та графік проведення

Пробне ЗНО-2020: що, де, коли

Оцінювання ЗНО-2021 з математики матиме два рівні

Джерело: Укрінформ

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.