Новини
1290
26 грудня 2019 о 14:24

ЗНО: pro et contra. Діалог експертів

За словами Співаковського, ЗНО не виконує своїх цілей, бо не сприяє кращим знанням, не розвиває особистість.

Чи дає система перевірки знань у форматі тестів стовідсотковий результат? Чи дійсно тести демонструють не лише рівень отриманих знань, але й набутих навичок? Останнім часом більшість світових експертів вважають, що ідея подібної перевірки не є доцільною.

Спікер і міжнародний радник з питань розвитку творчого мислення Сер Кен Робертсон зазначив, що хороший результат оцінювання не може бути метою освіти. Школа повинна орієнтуватися на навчання, а не на підготовку учнів до тестів.

У програмі «Освітні війни» на 24 каналі президент корпорації «Грант» Володимир Співаковський, психолінгвіст Віталій Зубков та експерт-тестолог Леонід Середа  поділилися своїми думками щодо ефективності зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2008 році було ухвалено рішення про впровадження #ЗНО. Головним мотивом його запровадження була боротьба з корупцією. Ані знання, ані оцінювання якості дитини, ані поліпшення системи освіти. Раніше діти з провінції не могли вступити до університету, бо не було так багато місць. А ті місця, які були, розподілялися нечесно, – розповів пан Співаковський.

Наразі в Україні кількість місць у ВНЗ приблизно дорівнює кількості випускників шкіл. Тому немає потреби відсіювати та влаштовувати відбір. За словами президента корпорації «Грант», ціллю шкільної освіти не може бути вступ до вишів. ЗНО не виконує своїх цілей, бо не сприяє кращим знанням, не розвиває особистість.

Чи мають тоді сенс шкільні тести та екзамени, якщо вони не грають ролі під час вступу або влаштування на роботу?

Віталій Зубков вважає, що тести – це пережиток минулого. Адже раніше тим, хто був корисним системі, давали шанс на кар’єрний зріст.

І це іспит на те, чи ти здатен коритися системі. Ти маєш бути розумним, але коритися системі. Людина повинна подолати, перебороти жагу до дослідження, незалежного мислення тощо, – підкреслив пан Зубков. 

Експерт-тестолог Леонід Середа має іншу думку щодо формату тестування:

Це інструмент, який дає можливість об'єктивно порівняти між собою учнів, випускників за тією чи іншою характеристикою. 

За словами пана Середи, надзвичайно легко переконатися у тому, що абітурієнти, які мають вищі бали із ЗНО, потім краще опановують матеріал в університеті. 


Ваш надійний помічник у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання – “Тренажер ЗНО” від “Всеосвіти”. Це сучасний онлайн-сервіс, який допоможе не лише перевірити знання теоретичного матеріалу, але й виховати уважність, вдумливість, а також навчить правильно розподіляти свій час. Зручний функціонал надасть змогу самостійно регулювати темп проходження тестів та обирати необхідний формат підготовки. Після проходження тестів ви зможете проаналізувати свою успішність завядки автоматичній статистиці результатів.

На вас чекає приємний сюрприз! Оформлюйте передплату та отримуйте унікальні інформаційні флеш-картки у подарунок! Вони доступні також в онлайн-форматі, тож ви значно зекономите ваш час і зможете підготуватись до тестування будь-де! 

Тренуйтесь за посиланням: https://vseosvita.ua/zno


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Володимир Співаковський: ЗНО не має бути “питанням життя і смерті”

Закон про зміни у вищій освіті: які новації очікують на студентів

Вступ-2020: умови прийому до вишів

Пробне ЗНО-2020: яка вартість?

На які тести ЗНО-2020 виділять 180 хвилин, а на які – лише 150 хвилин

ЗНО-2020: завдання та графік проведення

Пробне ЗНО-2020: що, де, коли

Оцінювання ЗНО-2021 з математики матиме два рівні

Джерело: 24 канал

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!