Володимир Співаковський: ЗНО не має бути «питанням життя і смерті»

Жодна країна, крім Польщі, не вимагає від українських абітурієнтів результатів ЗНО.

Питання проведення #ЗНО та його актуальності для випускників вже давно є центральною темою багатьох дискусій. У програмі «Освітні війни» на 24 каналі провідний експерт у галузі освіти Володимир Співаковський окреслив кілька важливих моментів вступу до закордонних вишів.

Так, за словами Співаковського, найкращі ВНЗ не вимагають складання іспитів у випускних класах чи безпосередньо під час вступу. Натомість за пів року до вступу учень повинен надіслати свої оцінки, рекомендації та мотиваційні листи у декілька ВНЗ. Після цього керівництво вишу починає листування з майбутнім студентом. 

Цей підхід є більш людяним. Тобто, випускників не ставлять в умови суїцидального стресу, коли учень думає, не склавши іспит, що життя закінчиться. Так не можна вчиняти з людьми, – зазначив експерт.

Також Співаковський наголосив, що неможливо обмежувати учня лише складанням іспитів та вступом до ВНЗ. Крім цього повинен існувати далекоглядніший сценарій. Наприклад, коли діти з Південної Кореї прагнуть вступити до Сеульського університету, вони готуються дуже ретельно, займаються з репетиторами та пишуть мотиваційні листи. І це є цілком обґрунтованим, адже Сеульський університет вважається одним з найкращих у світі.

За випускником Сеульського університету стоїть ціла черга з роботодавців. І він заробляє на першій роботі від 100 тисяч доларів на рік. Тобто тоді мотивація вчитися, писати контрольні, займатися саморозвитком є очевидною, – пояснив президент корпорації «Грант».

Як розповідає експерт-тестолог Леонід Середа, жодна країна, окрім Польщі, не вимагає від українських абітурієнтів результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

 Закордонні системи перевірки знань, подібні до ЗНО: 

  • У Канаді абітурієнти надсилають заявки на вступ безпосередньо до  університету або коледжу. Загальної системи вступних екзаменів у країні не існує. Кожен університет має власні вимоги до абітурієнтів, основними з яких є сертифікат про закінчення середньої школи та результати одного з міжнародних екзаменів на знання англійської чи французької для учнів, для яких ці мови не є рідними. 
  • Американські ВНЗ вимагають результати одного або декількох стандартизованих тестів: SAT, ACT test, GRE. Їхня основна мета – перевірка навичок студентів, а не знання певних фактів.
  • Щоб вступити до університету Японії, потрібно пройти два етапи: скласти «Загальний тест досягнень першої ступені», а після цього вже складати іспити безпосередньо в омріяному ВНЗ.
  • Щоб стати студентом у Німеччині, після закінчення середньої школи необхідно скласти чотири письмові або усні іспити.
  • Французький диплом про повну середню освіту Baccalaureat Francais (BAC) дає право випускникам французьких шкіл (ліцеїв) вступати до університетів Франції без вступних іспитів.

Ваш надійний помічник у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання – “Тренажер ЗНО” від “Всеосвіти”. Це сучасний онлайн-сервіс, який допоможе не лише перевірити знання теоретичного матеріалу, але й виховати уважність, вдумливість, а також навчить правильно розподіляти свій час. Зручний функціонал надасть змогу самостійно регулювати темп проходження тестів та обирати необхідний формат підготовки. Після проходження тестів ви зможете проаналізувати свою успішність завядки автоматичній статистиці результатів.

На вас чекає приємний сюрприз! Оформлюйте передплату та отримуйте унікальні інформаційні флеш-картки у подарунок! Вони доступні також в онлайн-форматі, тож ви значно зекономите ваш час і зможете підготуватись до тестування будь-де! 

Тренуйтесь за посиланням: https://vseosvita.ua/zno


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Закон про зміни у вищій освіті: які новації очікують на студентів

Вступ-2020: умови прийому до вишів

Пробне ЗНО-2020: яка вартість?

На які тести ЗНО-2020 виділять 180 хвилин, а на які – лише 150 хвилин

ЗНО-2020: завдання та графік проведення

Пробне ЗНО-2020: що, де, коли

Оцінювання ЗНО-2021 з математики матиме два рівні

Джерело: 24 канал

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!