Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Про прийоми подолання конфліктних ситуацій

У багатьох конфліктах можливе співробітництво сторін, головне володіти механізмами розв'язання таких ситуацій.

Для шкільної практики важливе розкриття психологічних механізмів виникнення й розв'язання, передусім, міжособистісних конфліктів, їхніх зовнішніх стимулів і внутрішніх мотивів, розробка оптимальних прийомів подолання конфліктних ситуацій.

Про це інформує освітній центр Верховної Ради.

У багатьох конфліктах можливе співробітництво сторін, що приводить до обопільного виграшу. Аби успішно реалізувати такий сценарій, потрібна чесна і відкрита комунікація, орієнтація сторін на задоволення інтересів, — йдеться у повідомленні.

Визначають такі способи схилити людей до співробітництва:

  • регулювання (встановивши обмеження егоїстичної поведінки і покарання за її порушення);

  • зменшення чисельності групи (для формування «ми—почуття», яке сприяє співробітництву);

  • покращення комунікації (що зменшує недовіру);

  • така зміна правил, що співробітничати виявляється вигідніше, ніж експлуатувати інших;

  • апеляція до альтруїстичних норм.

Нагадаємо, Міносвіти рекомендує всі нормативні документи щодо врегулювання питань освітньої діяльності з предмета «Трудове навчання» застосовувати також до предмета «Технології», зокрема і норму щодо поділу класів на групи.

Фотоматеріали: t.me/verkhovnaradaukrainy

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.