Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Понад 70% дітей із ТОТ навчатимуться онлайн в українських школах

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів із окупованого Мелітополя проводиться на території міста Запоріжжя.

Із тимчасово захопленого російськими загарбниками Мелітополя, що у Запорізькій області, через заходи безпеки та виживання в умовах війни виїхали понад 40% школярів. Але водночас понад 70% дітей виявили бажання продовжувати навчання онлайн в українських школах.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров на брифінгу в медіацентрі «Україна».

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів проводиться. Всі виші перереєстровано на території міста Запоріжжя. Ми будемо відразу після закінчення вступної кампанії мати цифри щодо кількості дітей, але понад 40% школярів виїхали і не збираються продовжувати навчальний процес на території Мелітополя. Більше 70% осіб виявили бажання продовжити навчання онлайн в українських школах, — поінформував він.

За словами Федорова, у міській сфері освіти заблокованого росіянами українського Мелітополя налічується 2800 працівників, із них погодились на співпрацю з московськими загарбниками не більше за 270 осіб. Причому йдеться про технічних працівників, а не освітян.

Мер Мелітополя окремо прокоментував заяву представників окупаційної «влади», нібито батьки школярів мають до 15 липня подати документи у школи, де планується освітній процес за стандартами країни-окупанта. За його словами, водити дітей до таких шкіл небезпечно.

Це некваліфіковані працівники, непідготовлені кадри, і це небезпечно. Не можна водити дітей до рашистських шкіл. Ніхто не зможе відповідати за безпекову ситуацію у цих закладах. Зараз ми намагаємось налаштувати систему освіти, щоб вона продовжила працювати онлайн з 1 вересня або з тієї дати, з якої поставить завдання Міносвіти, — сказав Федоров.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення подякував за сміливість хлопцю, який учора вийшов у центр окупованого Маріуполя з українським прапором.

Сьогодні новинами розійшлася фотографія хлопця з Маріуполя, який вийшов на вулицю міста з українським прапором. Вийшов до залишків будівлі драмтеатру, зруйнованого російськими військами. Це було дуже сміливо. І я хочу подякувати йому за цей вчинок, — сказав президент.

Після акції на хлопця напали місцеві мешканці та побили його. Наразі він переховується.

Нагадаємо, у закладах освіти у прикордонних із росією зонах перевіряють наявність укриттів і відповідність їхніх облаштувань заходам безпеки. Бо від цього залежить — відкриються заклади у вересні чи діти вчитимуться дистанційно. Проте, найімовірніше, у межах 40-кілометрової прикордонної зони з росією планується дистанційне навчання у школах.

Фотоматеріали: osvitoria.media

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.