Новини
3723
23 червня 17:26

Перша леді прогнозує хвилю спротиву реформі шкільного харчування

На проблему неякісного харчування у закладах освіти мають реагувати батьки і суспільство.

З 1 вересня 2021 року у закладах освіти та дитячих закладах відпочинку й оздоровлення України набудуть чинності нові норми організації харчування. У зв'язку з цим може бути хвиля спротиву реформі шкільного харчування. На цьому наголосила перша леді Олена #Зеленська під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Здорова Україна».

Я можу спрогнозувати – ми побачимо не просто хвилю, а цунамі хейту про реформу, але ми не повинні зупинятися. Тому що багато років це усіх влаштовувало, і люди, які харчуються коштом дітей, будуть незадоволені, – зазначила Зеленська.

Перша леді наголосила, що суспільство і батьки мають реагувати на проблему неякісного харчування у закладах освіти:

Я сподіваюся на батьків. Якщо ви бачите, що вашим дітям дають несмачну (але про це можна сперечатися) та не корисну їжу, то одразу звертайтеся до #ДПСС (Дерспоживслужби), вони повинні на це відреагувати.

За словами Зеленської, реформа харчування орієнтована на всю Україну і нормативи повинні виконуватися всіма школами та дитсадками. Однак не всі школи з 1 вересня спроможні провадити оновлене меню. Тому, за інформацією #МОН, для таких закладів освіти не будуть застосовуватися санкції до 1 січня 2022 року.

Крім того, перша леді допустила ймовірність створення гуманітарної програми для дітей, які живуть на прифронтових територіях, адже вона вважає, що для них потрібен такий же підхід, як і до дітей всієї країни. 

Нагадаємо, Олена Зеленська заявила, що харчуванням у школах задоволені лише 7% дітей.


Аби дізнатись про сучасні підходи до організації харчування дитини, правові засади організації харчування дітей у ЗЗСО та розробку перспективного меню й надання методичних рекомендацій щодо його впровадження, пропонуємо зареєструватись на курс тижня «Формування світоглядних основ та компетенцій з організації харчування дітей у закладах загальної середньої освіти» зі знижкою 20%.

Зареєструватись на курс: https://vseosvita.ua/course/formuvannia-svitohliadnykh-osnov-ta-kompetentsii-z-orhanizatsii-kharchuvannia-ditei-u-zakladakh-zahalnoi-serednoi-osvity-98.html

Матеріал, який вас може зацікавити: Близько 40% шкіл України готові до запуску нового шкільного меню з вересня 2021 року, – Сергій Шкарлет.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: