Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події
Новини
94
4 вересня 2020 о 13:20
pdf Роздрукувати

Навіть не спробували: МОН не зверталося до Мінфін щодо виділення коштів на засоби захисту для шкіл - Совсун

Народна депутатка переконана, що МОН мало подбати про захист вчителів ще протягом літа.

Від Міністерства освіти і науки України до Міністерства фінансів не надходило запитів щодо фінансування для забезпечення засобами захисту освітніх закладів. Про це на суспільно-політичному ток-шоу "Право на владу" заявила народна депутатка Інна Совсун. Також вона зазначила, що усі проєкти постанови від МОН щодо фінансування освіти подаються до Уряду надто пізно, робити це треба було влітку.

Зараз 3 вересня. Те, що ви підготували проєкт постанову, якою ви плануєте виділити кошти на заходи захисту для вчителів і освітян — м'яко кажучи, трішки пізно, — сказала народна депутатка.

Вона зазначає, що ще у липні на нарадах Комітету з питань освіти і науки неодноразово підіймалося питання виділення коштів школам і університетам з ковідного фонду. На запитання депутатки про кількість виділених коштів для освітян, учнів, студентів та викладачів, Сергій Шкарлет, за словами самої депутатки, відповідав, що коштів немає і вона за бажанням може сама звернутися до Міністерства фінансів.

І хоча депутатка зазначила, що це не її робота, вона все ж таки звернулася до установи і отримала копію листа, який МОН надіслало до Міністерства фінансів. В листі не було жодного слова про засоби захисту.

Нічого ви не просили освітянам для засобів захисту, — прокоментувала депутатка.

За її словами, всі витрати з підготовки освітніх закладів до першого вересня лягли на плечі місцевої влади, а від держави жодної допомоги не було. Підготовка у вересні проєкту постанови — це не підготовка до навчання, запевнила Інна Совсун.

На усі звинувачення і заяви депутатки, т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет відповів:

Ми підготували секвестр бюджету по програмах підтримки вчителів та науково-педагогічних працівників. А на сьогодні ми готуємо суто цільову нову бюджетну програму. Є невикористані кошти з ковідного фонду і ми можемо їх перерозподілити, в тому числі й на освіту.

На прохання Інни Совсун назвати цифру, скільки на сьогодні держава виділила коштів на забезпечення шкіл засобами захисту, Сергій Шкарлет відповів, що є невикористані 3,3 млрд грн, які можуть бути направленні саме на забезпечення закладів освіти засобами індивідуального захисту.


Вас також може зацікавити: Чи страхуватимуть вчителів та дітей від коронавірусу – розповів Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.