Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ведення документації асистента вихователя / вчителя у реалізації інклюзивного навчання
»
Взяти участь Всі події
24 серпня 2019 о 12:15

Лілія Гриневич про пропозиції Мінфіну

Як міністерка освіти і науки оцінює ідеї фінансового відомства? І чи бачить раціональне зерно у збільшенні педагогічного навантаження вчителям?

Як відомо, Міністерство фінансів України в офіційному листі до уряду запропонувало низку заходів, які могли б допомогти скоротити видатки на сферу освіти і науки. Оприлюднення листа «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки» у засобах масової інформації спричинило хвилю обурення освітян.

Детальніше про пропозиції Мінфіну можете дізнатися у матеріалі

Всередині серпня Профспілка працівників освіти і науки звернулася до Кабінету Міністрів з вимогою не виконувати пропозиції Міністерства фінансів. З того часу ні Кабінет Міністрів, ні фінансове відомство коментарів щодо цього листа не надавали.

Натомість, міністерка освіти і науки України під час онлайн-трансляції у мережі  Facebook висловила свою позицію щодо ініціативи Мінфіну. На думку Лілії Михайлівни, лист фінансового відомства демонструє виключно позицію Мінфіну, однак, вона не поділяє подібний захист видатків:

Особисто я, як міністр освіти категорично не поділяю збільшення навантаження на вчителів. В Україні є перелік робіт, які не входять у педагогічне навантаження, а разом з тим, викладачі їх виконують. Тому виглядає так, ніби вчителі працюють виключно 18 годин на тиждень, — пояснює пані міністерка.

Прибічники ідей Мінфіну зазвичай наводять аргумент, мовляв, за кордоном навантаження на вчителів є більшим, ніж в Україні. Проте, варто враховувати й специфіку обчислення навантаження, яку використовують іноземні колеги. Переважна більшість цих країн веде розрахунок робочих годин, враховуючи усе, що виконує вчитель по роботі – від перевірки зошитів та проведення індивідуальних занять з дітьми до виховної роботи класним керівником. Наші ж викладачі отримують оплату праці виключно за, так звані «горлові» години – робочий час проведених уроків. Тож, графік педагогічних працівників лише офіційно має вигляд 18-годинного тижневого розкладу.

У нас уся ця робота не входить до навантаження, тому графік і виглядає як 18 годин на тиждень, але вчителі насправді працюють значно більше, ніж ці 18 уроків. Тому я й захищатиму позицію вчителів і виступатиму за вже встановлене навантаження, — сказала Лілія Гриневич.

Зараз щодо абсолютно кожної пропозиції Міністерства фінансів у МОН відбувається активне обговорення, за результатами яких представникам фінансовому відомству безпосередньо будуть винесені пропозиції. Однак, за словами міністерки, чимало залежатиме від нового очільника або очільниці МОН та від позиції, яку лобіюватимуть у новому Кабміні.

Подальший вплив на це матимуть нові представники влади, але я чітко заявляю свою позицію і готова її обґрунтувати й підтримувати її надалі, — підкреслила пані Гриневич.

Повна онлайн-трансляція чинної очільниці МОН у мережі Facebook:

Фото узято з сайту actual.today
Джерело: сторінка у мережі Facebook Лілії Гриневич