Лілія Гриневич про пропозиції Мінфіну

5320
24 серпня 2019 о 12:15
Як міністерка освіти і науки оцінює ідеї фінансового відомства? І чи бачить раціональне зерно у збільшенні педагогічного навантаження вчителям?

Як відомо, Міністерство фінансів України в офіційному листі до уряду запропонувало низку заходів, які могли б допомогти скоротити видатки на сферу освіти і науки. Оприлюднення листа «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки» у засобах масової інформації спричинило хвилю обурення освітян.

Детальніше про пропозиції Мінфіну можете дізнатися у матеріалі

Всередині серпня Профспілка працівників освіти і науки звернулася до Кабінету Міністрів з вимогою не виконувати пропозиції Міністерства фінансів. З того часу ні Кабінет Міністрів, ні фінансове відомство коментарів щодо цього листа не надавали.

Натомість, міністерка освіти і науки України під час онлайн-трансляції у мережі  Facebook висловила свою позицію щодо ініціативи Мінфіну. На думку Лілії Михайлівни, лист фінансового відомства демонструє виключно позицію Мінфіну, однак, вона не поділяє подібний захист видатків:

Особисто я, як міністр освіти категорично не поділяю збільшення навантаження на вчителів. В Україні є перелік робіт, які не входять у педагогічне навантаження, а разом з тим, викладачі їх виконують. Тому виглядає так, ніби вчителі працюють виключно 18 годин на тиждень, — пояснює пані міністерка.

Прибічники ідей Мінфіну зазвичай наводять аргумент, мовляв, за кордоном навантаження на вчителів є більшим, ніж в Україні. Проте, варто враховувати й специфіку обчислення навантаження, яку використовують іноземні колеги. Переважна більшість цих країн веде розрахунок робочих годин, враховуючи усе, що виконує вчитель по роботі – від перевірки зошитів та проведення індивідуальних занять з дітьми до виховної роботи класним керівником. Наші ж викладачі отримують оплату праці виключно за, так звані «горлові» години – робочий час проведених уроків. Тож, графік педагогічних працівників лише офіційно має вигляд 18-годинного тижневого розкладу.

У нас уся ця робота не входить до навантаження, тому графік і виглядає як 18 годин на тиждень, але вчителі насправді працюють значно більше, ніж ці 18 уроків. Тому я й захищатиму позицію вчителів і виступатиму за вже встановлене навантаження, — сказала Лілія Гриневич.

Зараз щодо абсолютно кожної пропозиції Міністерства фінансів у МОН відбувається активне обговорення, за результатами яких представникам фінансовому відомству безпосередньо будуть винесені пропозиції. Однак, за словами міністерки, чимало залежатиме від нового очільника або очільниці МОН та від позиції, яку лобіюватимуть у новому Кабміні.

Подальший вплив на це матимуть нові представники влади, але я чітко заявляю свою позицію і готова її обґрунтувати й підтримувати її надалі, — підкреслила пані Гриневич.

Повна онлайн-трансляція чинної очільниці МОН у мережі Facebook:

Фото узято з сайту actual.today
Джерело: сторінка у мережі Facebook Лілії Гриневич

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00