Головне меню порталу
Нещодавно Міністерство фінансів України в офіційному зверненні до уряду запропонувало низку заходів, які могли б підвищити ефективність використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки.
Документ містить алгоритм дій, виконання яких, на думку представників Мінфіну, забезпечить значну економію коштів, яка, в умовах ухвалених рішень уряду про підвищення заробітних плат учителів, є, радше, необхідністю. Нагадаємо, серед рекомендацій фінансового відомства, зокрема, є:
Після оприлюднення цієї інформації в мас-медіа, Профспілка працівників освіти і науки звернулася до Кабінету Міністрів з вимогою не виконувати пропозиції, надані Міністерством фінансів, аргументуючи це тим, що, за їхніми розрахунками, це призведе до скорочення 44 тис. вчителів та 26 тис. науково-педагогічних працівників.
Більш, ніж цинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів шляхом скорочення їх чисельності, «перегляду» чинних умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» наявних підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування), — коментують у Профспілці.
Вочевидь, представники Міністерства фінансів усвідомлюють ризики, які виникнуть у випадку ухвалення пропозицій, однак, чи до кінця вони осмислюють масштаби? Розглянемо наслідки, які прогнозовано загрожують країні, у випадку набуття чинності такого алгоритму дій:
Окрім того, подібний алгоритм українці можуть розцінити як неповагу до еліти та свідомих громадян, що спричинить масові протести, мітинги, судові позови, саботажі та відмови від навчання дітей в інших населених пунктах. Досі ні Кабінет Міністрів України, ні Міністерство фінансів це питання не коментували.
Також градус напруги серед освітян підвищує несвоєчасне оприлюднення важливих документів. До прикладу, на засіданні Уряду 10 липня 2019 року було ухвалено постанову «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки». Проте, до сьогодні (23 серпня), документ, підписаний Кабінетом Міністрів України усе ще не опубліковано. У зв’язку з цим, два дні тому (21 серпня) Профспілка працівників освіти і науки України звернулась до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки.
Джерело: Українська правда / Профспілка працівників освіти і науки України
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Красовська Олена ІгорівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.