Новини
1368
6 лютого 14:08

Є проблема чи її немає? Освітні експерти не дійшли згоди у питаннях цькування батьків і дітей через шкільну форму

Віктор Громовий переконаний, що в Україні немає проблем щодо шкільної форми, але освітній омбудсмен засвідчує інше.

Майже два роки тому #Президент України підписав Указ №418/2019, в якому, зокрема, йдеться про скасування документу «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». Здавалося б, питання шкільної форми мало закритися як на рівні законодавства, так і в самих школах. Але все не так просто. Фактично підписаний президентом #документ не заборонив шкільну форму, а скасував її обов'язковість, що можна трактувати як «за бажанням».

І саме оце «за бажанням» призводить до конфліктів, суперечок, дискусій і навіть скандалів між учасниками освітнього процесу. Але навіть #експерти не можуть дійти згоди в питанні «цькують чи не цькують в Україні за відсутність шкільної форми».

Так, нещодавно на офіційному порталі освітнього омбудсмена заявили, що знову загострилася давня проблема у школах – примус до обов’язкового носіння шкільної форми.

Водночас освітній експерт, заслужений вчитель України Віктор Громовий висловив переконання, що у питаннях шкільної форми проблем в Україні немає:

Я не знаю, чому загострюється питання шкільної форми. Наразі воно не знаходиться у порядку денному. Обов'язкової шкільної форми немає. Це питання розташоване на 126 місці за своєю актуальністю. Я не знаю ситуації, де б зараз це питання загострилося. Форма не є обов'язковою, а там, де вона впроваджена, її з гордістю носять, – заявив Віктор Громовий в інтерв'ю для «Gazeta.ua»

Він додав, що не потрібно зі шкільної форми штучно створювати проблему, бо насправді це не так.

Якщо є якась скандальна мати, якій це не подобається, то ніхто не тримає її дитину в цьому закладі освіти, – сказав він.

Натомість освітній омбудсмен Сергій Горбачов не погодився з таким переконанням і на своїй сторінці у фейсбуці звернувся до експерта, написавши, що в Україні дуже часті випадки дискримінації, цькування, знущань, булінгу та незаконного відсторонення від занять саме через шкільну форму.

На останню заяву освітнього омбудсмена Віктор Громовий відповів таким же дописом на своїй сторінці у фейсбуці, повторно заявивши, що проблем з формою немає.

Я точно не знаю про численні випадки дискримінації, знущань, булінгу, незаконного відсторонення від занять через шкільну форму. З однієї простої причини: не можна знайти чорну кішку в темній кімнаті у випадку, якщо її там немає, – відповів пан Громовий освітньому омбудсмену.

Тож навіть освітні експерти не дійшли згоди у питаннях булінгу і цькування батьків та дітей за відсутність шкільної форми. Принаймні, освітній омбудсмен заявив, що такі скарги надходять до їхнього офісу дуже часто.


Вас також може зацікавити: Шкільна форма в різних країнах світу: освітній омбудсмен про досвід, який вартий уваги для України

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.