Новини
1384
26 травня 14:10

Дозвіл на навчання дітей з ООП та інвалідністю у спецшколах без проходження комісії: зміни у законодавстві

За словами голови ТСК з розслідування прав дитини Павла Сушка, у такий спосіб життя дітей стане ще більш безбар’єрним в Україні.

Міністерство соціальної політики скасує проходження комісії для отримання дозволу на навчання дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю у спеціальних школах. Йдеться про скасування постанови № 586.

Про це розповів голова ТСК з розслідування прав дитини, заступник керівника фракції «Слуга народу» Павло Сушко.

Зі скасуванням постанови, про що нас вже повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна, для отримання дозволу на навчання такої категорії дітей батькам не потрібно проходити комісію і чекати її дозволу. Потрібно лише звернутися до інклюзивно-ресурсного центру, де фахівці оглянуть дитину і нададуть дозвіл на навчання у спецшколі. У такий спосіб життя дітей стане ще більш безбар’єрним в Україні, – зазначив Сушко.

Наразі батьки таких дітей повинні після проходження ІРЦ ще раз проходити комісію, куди входили чиновники, і були випадки відмови у зарахуванні на навчання з можливістю цілодобового перебування до спеціальних та спеціалізованих шкіл без вагомої причини.

Ми рік боролися проти цієї постанови й досягли порозуміння з Міністерством соцполітики. Нова постанова зобов’яже чиновників ходити та перевіряти, куди і які діти потрапили, чи немає часом якихось зловживань. Натомість батькам не потрібно буде ходити на комісії й доводити, що їхні діти мають особливі освітні потреби, адже це принизливо. Кожна дитина в Україні має право на доступне та комфортне навчання, – наголосив Павло Сушко.

Нагадаємо, що очільник МОН Сергій Шкарлет раніше акцентував: у разі порушення прав дітей з особливими освітніми потребами на освіту, Міністерство освіти і науки не погоджуватиме рішень щодо реорганізації чи ліквідації закладів.


Долучайтесь до перегляду актуального вебінара від «Всеосвіти» Законодавчі аспекти організації інклюзивного навчання у закладах освіти – практичний підхід. Спікерка Людмила Верещак розповість про організацію якісного процесу впровадження інклюзивної освіти з урахуванням усіх факторів, що мають потенційний вплив.

Коли: 28 травня, о 18:00

Сертифікат вебінара має бути зарахований вам у підвищення кваліфікації.

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/zakonodavci-aspekti-organizacii-inkluzivnogo-navcanna-u-zakladah-osviti-prakticnij-pidhid-364.html

Беріть участь у всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції  від «Всеосвіти» Освітній практикум: безбар’єрне освітнє середовище для дітей з особливими освітніми потребами

Експерти розкажуть учасникам про особливості створення безбар’єрного середовища закладу освіти, що було б найсприятливішим для адаптації дітей з інвалідністю в умовах освітнього середовища, а також нададуть методичну допомогу педпрацівникам закладів освіти щодо організації надання психолого-педагогічних та корекційно-розвивальних послуг.

Підвищуйте свою кваліфікацію разом зі «Всеосвітою»!

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.