Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Практичні вправи для подолання тривожності та стресу в учнів упродовж повітряної тривоги
»
Взяти участь Всі події
6 березня 19:31

Діти і гаджети: скільки часу не шкодить здоров'ю

Цифрові технології — частина нашого життя, але їх не можна сприймати як лише негативне чи позитивне явище.

Сучасні діти не уявляють життя без телевізорів, планшетів і телефонів. Тим паче, що після епідемії на коронавірус і під час повномасштабної війни, з якою росія вдерлася в Україну, освітній процес тримається за допомогою гаджетів.

Реальність нині така, що діти отримують щоденний доступ до гаджетів, а батьки через зайнятість не мають змоги чи сил на організацію дозвілля.

Проте батьків турбує кількість часу, який діти проводять перед екранами. Адже діти почали сприймати екран як найдоступне джерело розваг. І замість активного пізнання світу, опановування нових вмінь і навичок чи спілкування з однолітками споживають розважальний контент із гаджетів і досить часто — понаднормово.

Розважальний відеоконтент приносить дитині короткострокове задоволення. Тому діяльність, яка потребує концентрації уваги та зусиль, стає для неї нудною та нецікавою. Тож якщо у дитини проявляється апатія до будь-яких занять, треба мінімізувати або й зовсім забрати екранний час.

Скільки часу може проводити дитина перед екраном:

  • до 2 років: нульовий час перед екраном, за винятком відеочату з родиною чи друзями;

  • від 2 до 5 років: не більше однієї години на день для спільного перегляду з батьками;

  • 5-17 років: не більше двох годин на день, за винятком домашніх завдань.

Батькам, встановлюючи правила, варто врахувати не лише загальний час, який дитина проводить перед екраном, а й стежити за частими перервами, адже це береже нервову систему від сенсорного перевантаження та запобігає звиканню.

Окрім того, понаднормове перебування перед екранами гаджетів шкодить нервово-психічному розвитку та фізичному здоров’ю. У дітей зменшується фізична активність і з’являються проблеми із соціалізацією, не збільшується словниковий запас, з’являються часті істерики та порушується режим харчування і сну.

Нагадаємо, у Міносвіті назвали спеціальності, яких потребуватиме країна після перемоги над російськими окупантами.