Статті
2992
12 лютого 17:38

Чотири онлайн-симуляції для цікавих уроків у сучасному форматі

Моделюйте, експериментуйте та вивчайте реальні процеси у віртуальному середовищі

Що запам'ятовується найкраще? Те, що учні роблять своїми руками! Тож експерименти та моделювання – найефективніший спосіб навчання школярів. А як бути під час дистанційного навчання чи в умовах браку реагентів, лабораторних приладів та інструментів? Онлайн-симуляції створюють нові можливості для захопливого та свідомого навчання школярів.

Онлайн-симулятор – жанр комп'ютерних ігор, у межах яких можна проводити експерименти та моделювати різноманітні життєві ситуації. Для навчання такі іграшки мають надзвичайне значення. Вони дозволяють змоделювати у віртуальному середовищі реальну ситуації відповідно до навчальної мети під час вивчення певної теми.

Ми дібрали чотири надзвичайно цікавих платформи з іграми-симуляторами, які допоможуть школярам у вивченні природничих наук, математики, музики та іноземних мов.

PhET (вивчення фізики, хімії, біології та інших)

У межах ресурсу PhET розміщена величезна кількість науково-обґрунтованих цікавих симуляцій з фізики, хімії, математики та біології, частина з яких адаптована українською.

Проєкт було започатковано у 2002 році Нобелівським лауреатом Картом Віманом. Проєкт є безкоштовним, усі розробки мають відкритий код, тому можуть бути вбудовані у різні сайти та блоги для вільного користування учнями та викладачами по всьому світу.

Кожна симуляція – ігровий процес моделювання, під час якого вмить помітні наслідки будь-якої дії гравця. Такий процес навчання дозволяє через віртуальну дію осягнути принцип фізичного закону, математичної закономірності чи хімічного процесу.

Для моделювання доступні численні інструменти у вигляді кнопок, важелів, перемикачів та віртуальних вимірювальних приладів у кожній окремій симуляції. Робота з ними дозволяє досліджувати причинно-наслідкові зв'язки і аналізувати закономірності шляхом віртуального моделювання.

Influent (вивчення іноземних мов)

Ця гра дозволяє опанувати побутову лексику будь-якої з 18 мов – англійської, французької, німецької, італійської, китайської, японської та інших. Серед мов інтерфейсу тепер доступна й українська.

За умовами гравець потрапляє у 3D-реальність невеликої квартири, в якій всього декілька кімнат – спальня, вітальня, кухня та санвузол, в кожну з яких можна зайти і дослідити усі предмети, які в ній знаходяться на видному місці чи лежать у шафах чи скриньках.

Хоча квартира невелика, однак кількість розміщених в ній предметів вражає. Усі вони інтерактивні. Після наведення мишкою на будь-який з них, автоматично зображується та озвучується його назва. Після цього нове слово додається у віртуальний словник.

Після вивчення мінімум 10 слів можна увімкнути режим тренування: програма називає слово, а гравець має щонайшвидше знайти його у квартирі та вказати на нього мишкою.

Інший варіант гри – знайти і збити потрібні предмети іграшковим літаком. У результаті виграшу відкриються додаткові дієслова, що пов'язані з щойновивченими іменниками.

Здійснюючи віртуальну мандрівку квартирою, можна у невимушеній формі вивчити назви предметів, які використовуються у побутовому житті. Загалом понад 420 слів.

Matific (вивчення математики)

Це міжнародна освітня платформа, у межах якої містяться сотні математичних ігор різного ступеня важкості. Усі інтерактивні завдання адаптовані українською мовою та розподілені на 4 розділи: епізоди, робочі аркуші, текстові задачі і дослідження, або симуляції.

Виконуючи інтерактивні завдання розділу досліджень учні можуть експериментувати та перебирати усі можливі варіанти для розв'язання певного математичного завдання.

Освітня платформа Matific та МОН України підписали меморандум про співпрацю. Це дозволяє використовувати усі навчальні матеріали школам України безкоштовно. Для цього необхідно лише заповнити відповідну заявку. Після реєстрації учитель має можливість відслідковувати успіхи своїх учнів у реальному часі.

Для індивідуального користування платформа платна. Однак зареєструвавшись, кожен може отримати доступ до усіх активностей платформи впродовж 7 днів.

Усі інтерактивні завдання та симуляції Matific орієнтовані на розвиток логічного і критичного мислення у школярів. Вони заохочують школярів досліджувати, експериментувати та використовувати математичні знання для вирішення завдань, які цілком можливі у реальному житті.

Math Science Music (вивчення взаємозв'язку музики, математики та фізики)

Цікаво, що музика і математика взаємопов'язані. Виявляється, що кожна мелодія – це композиція, що побудована за чіткими математичними закономірностями. Отже, можна будь-яку мелодію кодувати формулами, а, у свою чергу, формули перетворити на музику!

Допоможуть у цьому онлайн-симуляції платформи Math Science Music. Цей проєкт було створено у 2016 році за ініціативи всесвітньо відомого джазмена Хербі Хенкокома за підтримки Міністерства Освіти США та міжнародної організації ЮНЕСКО. Усі матеріали Math Science Music містяться у відкритому доступі.

На освітній платформі представлені онлайн-симуляції, відеоуроки та теоретичний матеріал, що пояснюють взаємозв'язок між музикою і математикою, музикою та фізичними явищами.

  • Mathematics of Music – теоретичний блок матеріалів, в якому пояснюється принципи теорії чисел та комбінаторики через ритм, зміст логарифмів через інтервали між звуками, принцип тригонометричних закономірностей через графіки звукових хвиль та інше.

  • Groove Pizza – симулятор, за допомогою якого, залучаючи кути та принципи побудови геометричних фігур, можна моделювати музичні композиції з трьох інструментів у будь-якому з шести музичних стилів.

  • OIID симулятор з розкладання музичних композицій на окремі треки та створення нових. Це здійснбється шляхом мікшування звуків на основі певних математичних закономірностей.

  • Impromptu – програма, що дозволяє створювати музичні композиції на основі знань пропорцій, коефіцієнтів та бувально чути принцип математичної теорії.

  • Chrome Music Lab включає 12 тематичних симуляторів зі створення імпровізованих ритмів і мелодій на основі знань з окремих розділів математики та фізики.

Приклад Chrome Music Lab.

Насправді, цікавих інструментів, за допомогою яких можна отримати нові можливості в умовах дистанційного та змішаного навчання, чимало. Головне – бути відкритими до нових підходів і щиро прагнути донести навчальний зміст зі свого предмету максимально цікаво та доступно!

Читайте також:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.