Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Педагогічний кейс “Як зміцнити емоційний інтелект дитини дошкільного віку”
»
Взяти участь Всі події
31 жовтня 2019 о 17:01
7 0

7 ідей, як використовувати тести від «Всеосвіти» в освітньому процесі

Цікаво, зручно, оперативно і сучасно!

Як швидко опитати 30 учнів та дізнатися рівень засвоєння знань кожним із них? Як впроваджувати на уроці сучасні технології, маючи лише смартфон? Як мотивувати школярів навчатися? Пропонуємо 7 ідей, як, використовуючи онлайн-тести від «Всеосвіти», урізноманітнити уроки та осучаснити їхній формат.

 

1. Миттєва перевірка знань кожного учня 

Проведіть онлайн-тестування школярів під час уроку. Виділивши усього 10-15 хвилин, ви зможете водночас оцінити рівень засвоєння знань усіх учнів класу на будь-якому етапі вивчення теми. 

Попередньо створіть тест, складіть питання та вкажіть варіанти відповідей, а учні зможуть долучитися до сесії за посиланням, буквеним чи QR-кодом та відповісти на тестові запитання на своїх девайсах. 

Результат тесту кожного учня обчислюється системою автоматично і фіксується для вчителя у вигляді загальної Excel-таблиці. У такий спосіб економиться час на перевірку робіт. До того ж, створений тест можна використовувати в декількох класах – система автоматично генерує новий код доступу для кожної сесії.

 

2. Домашня робота

Виконувати тестування можна не лише у класі. У налаштуваннях онлайн-тестів «Всеосвіти» передбачена функція планування. У такий спосіб вчитель має змогу встановлювати час, впродовж якого учні мають долучитися до сесії (наприклад, з 18.00 до 20.00) та вказувати орієнтовний час на виконання тесту (наприклад, 15 хвилин).

Код доступу до тесту активний впродовж узгодженого часу, тому, якщо певні учні не долучилися до сесії вчасно, доступ до виконання завдань для них буде закрито. Лімітований час на виконання тесту дозволяє мінімізувати можливість списування.

Заплановані онлайн-тести дозволяють дистанційно перевіряти домашні завдання кожного (наприклад, опанування змісту параграфа підручника), економлячи час на уроці. Функція «Робота над помилками» демонструє, в яких саме питаннях учні припустилися помилок.

 

3. Створення тесту для однокласників

Найкращий спосіб опанувати щось – спробувати навчити іншого. За цим же принципом можна перевіряти знання, запропонувавши школярам створити власний тест за темою вивчення. А згодом виконати у класі тести, створені самими ж учнями (автор тесту не бере участі у тестуванні).

Так, кожен з учнів зможе відчути себе у ролі вчителя, а також у школярів буде змога оцінити творчу роботу один одного, відмітивши найбільш цікаві тестові запитання.

 

4. Проведення квестів

Квест – інтелектуальна гра з поетапним вирішенням головоломок і різнотипних логічних завдань. Квести є одним з найулюбленіших форматів перевірки знань у школярів. 

Онлайн-тести стануть корисним інструментом при проведенні таких завдань. Пропонуємо кілька цікавих ідей для окремих етапів квесту. 

  • Запропонуйте школярам відповісти на питання тесту, усі відповіді якого будуть певними числами. Причому такий тип завдань може мати місце і поза уроками математики. Питання тесту – будь-які у межах теми. Головне, щоб відповідь на кожне з них була числом (наприклад, вік головного героя, кількість його дітей, дата подій тощо). Підказка ж може міститися на сторінці підручника, номер якої школярі дізнаються, наприклад, додавши усі числа правильних відповідей. А знайшовши, наприклад, різницю усіх чисел або першого і останнього з них, учні зможуть визначити рядок, в якому вказане заповітне слово. 
  • Створіть тематичний тест, з перших букв правильних відповідей якого потрібно скласти слово – назву наступної схованки.

 

5. Змагання

Школярі обожнюють змагання, в яких вони можуть проявити себе. Тому такий формат роботи доречно проводити для перевірки рівня засвоєння знань. Проведення командних змагань на уроках дозволяє задіяти усіх учнів класу, активізувати знання кожного і мотивувати дітей до участі у навчальному процесі.

На підсумковому уроці з теми, запропонуйте учням провести командне змагання у кілька етапів, один з яких – виконання онлайн-тесту у групах. Пропонуємо такі формати тестування: 

  • За кожну правильну відповідь тесту команда отримує 1 бал, сума балів за тест є результатом етапу змагань команди.
  • Тестовий етап змагання закінчується автоматично після того, як перша команда дала відповіді на всі запитання. Після цього рахуються бали за кількістю правильних відповідей у всіх команд-учасниць.

Або на будь-якому етапі вивчення теми запропонуйте індивідуальне змагання між учнями класу – той, хто найшвидше відповість на усі питання онлайн-тесту правильно, гарантовано отримує 12 балів за урок.

 

6. Підготовка до ЗНО

Тестування від «Всеосвіти» допоможуть учням підготуватися до зовнішнього незалежного тестування. Сервіс пропонує декілька типів завдань, кожне з яких трапляється на ЗНО

  • тести з однією правильною відповіддю;
  • з кількома відповідями; 
  • встановлення відповідності;
  • відкриті питання. 

Систематично виконуючи тестові завдання, учні напрацюють відповідну навичку і будуть, передусім, психологічно підготовлені до складання ЗНО. До того ж, систематичне проходження тестових завдань дозволить старшокласникам більш об'єктивно оцінювати рівень власних знань з предмету вивчення. 

Кожен учитель може створювати власні тести, а також користуватися напрацюваннями колег.

 

7. Опитування під час виховних годин чи батьківських зборів

Онлайн-тестування дозволяє оперативно дізнатися думку спільноти з приводу певних питань життя класу. Це дозволить уникнувши галасу і бурхливого обговорення, а також у кожного буде можливість висловитись і бути почутим. 

Вчитель, передусім, отримає об'єктивну картину ставлення спільноти до питання обговорення та зможе уникнути ситуацій, в яких певні учасники галасливо насаджують власну думку усім членам колективу.


А ви вже користуєтесь онлайн-тестами від «Всеосвіти»? Долучайтесь до прогресивної спільноти найкращих учителів України!

Конструктор тестів: https://vseosvita.ua/test

Читайте також: Створюйте власні тести на порталі «Всеосвіта»

#конструктор_тестів