! В а ж л и в о

5 причин, чому не варто з дітьми виконувати домашнє завдання

Фахівці радять батькам не робити уроки з дітьми. Чому? Дізнаєтесь з їхніх аргументів.

Виконати кілька задачок за дитину, допомогти їй написати есе чи намалювати картину до вірша – звична справа для багатьох батьків, чи не так? Та фахівці вважають, що з дитиною не потрібно виконувати домашнє завдання, і наводять 5 суттєвих причин.

1. Ваш школяр – уже самостійний

Психологи кажуть, що школа – це зона відповідальності дітей. Незалежно від того, в якому класі навчається учень, з початком навчального року батькам необхідно перестати сприймати його як малюка. А ще варто давати дитині право самостійно збирати рюкзак і виконувати домашнє завдання.

У перші тижня навчання можливі незадовільні оцінки чи зауваження, але за певний проміжок часу школяр зрозуміє, що він навчається сам, а не мама чи бабуся.

2. Школа – це не назавжди

Чимало з нас досі пов’язують шкільні роки з не найкращим періодом свого життя, бо саме навчання – стає наріжним каменем протистояння між батьками. Тато чи мама змушували всю ніч виконувати математику, вчити вірш чи писати твір…так бути немає!

Школа є одним із важливих етапів життя кожної людини, але вона не повинна ставати між батьками і дітьми. Постійні конфлікти через навчання можуть лише відбити бажання дитини вчитися, а ще й зруйнувати стосунки з рідними.

3. Хороший виконавець, але не самостійний

Психологи стверджують, що суцільний контроль батьків над виконанням домашнього завдання «допоможе» виростити несамостійну людину. Вона виконуватиме все за вказівками і нею легко буде маніпулювати.

Дитина стане хорошим виконавцем, але аж ніяк самостійною особистістю, яка бере на себе відповідальність. Особливо відповідальність за невиконання домашнього завдання. Учень має зрозуміти, за що саме отримав незадовільну оцінку. Завдання батьків – перевірити виконане, допомогти розібратись у складному питанні.

З частою допомогою батьків, школяр не навчиться вирішувати задачі і писати твори. До того ж, незадовільна оцінка (двійка, трійка тощо) – це не показник знань. Відвідуйте музеї, виставки, грайте у пізнавальні настільні ігри, які розвивають корисні навички.

4. Розпорядок дня – важливий

Зазвичай батьки намагаються складати графік дитини за неї. У результаті, вона сідає за уроки вночі не через те, що багато задали (хоча і таке буває), а через те, що не вміє розподіляти час. Тож варто запитати батьків, чи готові вони писати курсові, реферати, дипломи за дитину під час навчання в університеті.

5. Навчаємось розподіляти час

Як навчитися розподіляти час? На виконання домашнього завдання з кожного предмету відводиться не більше півгодини. Якщо школяр не встиг – має перейти до іншого завдання.

Якщо така проблема спостерігається у всьому класі, необхідно звернутися до класного керівника чи директора школи для обговорення зменшення навантаження.

Як тільки дитина навчиться управляти своїм часом, незабаром у неї з’являться вільні вечори для прогулянок чи інших справ. А щоденні розмови «Чи виконав ти домашнє завдання?» більше не починатимуться.


Саме для тих, хто бажає навчитись розпоряджатись своїм часом, команда «Всеосвіти» створила дві творчі розробки: «Мій день» та «Навчальний годинник». 

Розробка «Мій день» допоможе учням навчитись бути відповідальними та приймати рішення самостійно. Плакати «Мій день» оформлені у яскравих кольорах та викликають лише позитивні емоції.

Завантажуйте плакати у високій якості та яскраво оформлюйте куточок ваших учнів! Він ідеально підходить для звичайного друку у форматі А4. Вивчення годин має бути поступовим і обов’язково наочним, саме тому ми пропонуємо вам яскраву розробку «Навчальний годинник»

А також радимо переглянути вебінар на тему: «Психологічна готовність дитини до школи: діагностика та рекомендації»​​​​​​. Спікерка Наталія Євсейчик ознайомить з основими складовими психологічної готовності дитини до школи та з діагностичними методиками. 

Посилання: https://vseosvita.ua/news/navcalnij-godinnik-abo-rozporadok-dna-skolara-mij-den-2368.html


Нагадаємо, «Всеосвіта» назвала 6 причин спробувати онлайн-олімпіади

Джерело: Ukr.Media 

#розпорядоктижня #домашняробота #батькиідіти #порадипсихологів

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»