Збірник конспектів з інформатики "Цифрові мережові технології"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ТЕМА 2. ЦИФРОВІ МЕРЕЖЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ

5 клас

Дата

уроку

Тема уроку

Прим.

Тема 2. Цифрові мережеві технології

7.

Інструктаж з БЖД. Локальна мережа, використання мережевих папок.

8.

Інструктаж з БЖД. Пошук відомостей у мережі Інтернет.

9.

Інструктаж з БЖД. Завантаження даних з Інтернету.

Практична робота 3.

10.

Інструктаж з БЖД. Безпечне користування Інтернетом. Авторське право. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету.

Контрольна робота №2 з теми: «Цифрові мережеві технології».

Урок № 7

Тема: Локальна мережа, використання мережевих папок.
Мета: навчальна - сформувати поняття про комп’ютерні мережі, мережну взаємодію, типи комп’ютерних мереж;

розвивальна - розвивати інформаційну культуру учнів;

виховна - виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.
Тип уроку
: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Уявіть ситуацію: на уроці інформатики на комп’ютері у вашого однокласника є необхідні файли (зображення, музика, відео), а на вашому немає. Зате до вашого комп’ютера під’єднаний принтер, а однокласникові потрібно роздрукувати реферат.

Який вихід з даних ситуацій ви можете запропонувати?

(Учні пропонують свої варіанти, зокрема перенести файли за допомогою знімних носіїв інформації (флешки, диски) або з’єднати комп’ютери між собою.)

Часто виникає потреба швидко передавати необхідну інформацію на відстань, використати спільні пристрої, адже набагато швидше, наприклад, використати спільний принтер, ніж переносити документи на флешці. Тобто, як ви вже зрозуміли, виникла потреба об’єднати комп’ютери в мережу.

Що для цього потрібно? (Спеціальне обладнання та спеціальне програмне забезпечення.)

А якщо комп’ютери знаходяться не в одній кімнаті, а, наприклад, у сусідніх? на різних поверхах? в різних містах чи країнах?

Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми «Комп’ютерні мережі»

«Вступна бесіда за темою «комп’ютерні мережі»

Сьогодні ми починаємо вивчати тему «Комп’ютерні мережі», яка розрахована на вісім уроків.

Під час вивчення цієї теми ви повинні виконати дві практичні роботи, наприкінці вивчення теми проведемо підсумково-узагальнювальний урок.

Коротка характеристика нової теми. Висвітлення її ролі у курсі інформатики та в різних видах діяльності людини. Доведення важливості теми конкретними практичними прикладами.

ІІІ. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

V. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

  2. Інструктаж учителя.

  3. Практична робота за комп’ютерами.

  4. Вправи для очей.

VI. Узагальнення та систематизація знань

Бесіда з елементами опитування

Що таке комп’ютерна мережа.

Які існують комп’ютерні мережі?

Що таке сервер?

Для чого потрібні комп’ютерні мережі?

Назвати основні типи комп’ютерних мереж.

Чим вони відрізняються?

Що таке лінія зв’язку?

Чим відрізняються локальні комп’ютерні мережі від глобальних?

VII. Домашнє завдання

VIІІ. Підсумки уроку

Рефлексія

Чи задоволені ви своєю роботою?

З яким настроєм ви працювали на уроці?

Що вам запам’яталось на уроці?

Де вам стануть в пригоді здобуті знання?

ІX. Оцінювання роботи учнів

Урок № 8.

Тема: Пошук відомостей у мережі Інтернет.

Цілі: навчальна - сформувати поняття ключових слів та пошукової фрази; уявлення про веб-ресурси, призначені для пошуку відомостей в Інтернеті; правила пошуку відомостей у мережі Інтернет;

розвивальна - розвивати інформаційну культуру учнів;

виховна - виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. відтворення і коригування опорних знань

Опитування ланцюжком

  1. Які функції виконує браузер?

  2. Як дізнатись, чи містить фрагмент тексту гіперпосилання?

  3. Як зберегти зображення, що міститься на веб-сторінці?

  4. Як зберегти фрагмент тексту веб-сторінки?

  5. Як зберегти всю веб-сторінку?

  6. Як вставити зображення в текстовий документ?

  7. Що означає поняття авторське право?

  8. Як використати матеріали, не порушуючи авторських прав?

IV. мотивація навчальної діяльності

У навчальних цілях часто доводиться здійснювати пошук інформації, наприклад для підготовки реферату. Потрібна інформація може міститися на різних Інтернет-сайтах. Як правильно організувати пошук інформації в мережі Інтернет і як з величезної кількості знайденого матеріалу можна виокремити необхідний? Про це ви зможете дізнатися на цьому уроці.

V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

  2. Інструктаж учителя.

  3. Практична робота за комп’ютерами.

  4. Вправи для очей.

VIІI. Домашнє завдання
ІХ. Підсумки уроку

Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.

1. Що сьогодні дізналися нового?

2. Чого навчилися?

3. Що сподобалось на уроці, а що ні?

4. Чи виникали труднощі?

X. Оцінювання роботи учнів

Урок № 9

Тема: Завантаження даних з Інтернету. Практична робота 3.
Мета: навчальна - навчити зберегти веб-сторінку, текст, зображення, дані з Інтернету;

розвивальна - розвивати інформаційну культуру учнів;

виховна - виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.

Типу року: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. відтворення і коригування опорних знань

«Гра «лови помилку»

На картках записані групи слів. Учні викреслюють зайве поняття, обмінюються картками, здійснюють взаємоперевірку.

1. Веб-сайт, веб-браузер, мережна папка.

2. Пошук, ключові слова, обліковий запис.

3. Зображення, папка, фрагмент тексту.

4. Гіперпосилання, веб-сайт, ім’я комп’ютера.

5. Локальна мережа, Інтернет, глобальна мережа, комп’ютер.

IV. мотивація навчальної діяльності

  • Чи доводилось вам шукати пояснення конкретного слова (терміну, поняття)? Перекладати текст?

  • Отже, зазвичай, ми користуємось відповідною літературою (словниками, енциклопедіями).

  • А якщо її немає в бібліотеці? Правильно, в пригоді може стати Інтернет.

  • Ви всі здогадались, що тема нашого уроку пов’язана з електронними словниками, енциклопедіями та програми-перекладачами.

  • Як їх знайти і як з ними працювати, ви дізнаєтесь під час вивчення теми уроку.

V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером

Практична робота 3. Завантаження даних з Інтернету

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

  2. Інструктаж учителя.

  3. Практична робота за комп’ютерами.

  4. Вправи для очей.

VIІI. Домашнє завдання

ІХ. Підсумки уроку

Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.

1. Що сьогодні дізналися нового?

2. Чого навчилися?

3. Що сподобалось на уроці, а що ні?

4. Чи виникали труднощі?

X. Оцінювання роботи учнів

Урок № 10

Тема: Безпечне користування Інтернетом. Авторське право. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету.

Контрольна робота №2 з теми: «Цифрові мережеві технології».

Мета: навчальна - сформувати уявлення про необхідність критичного ставлення до відомостей з Інтернету; ознайомити з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет;
розвивальна - розвивати інформаційну культуру учнів;
виховна - виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.
Тип уроку
: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність
: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Відтворення і коригування опорних знань

IV. мотивація навчальної діяльності

На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Цифрові мережеві технології», узагальнити його і систематизувати, а також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з даної теми.

V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VІІ. Перевірка Знання фактичного матеріалу та основних нонять

Усне опитування

Орієнтовні запитання. Розподіл запитань за рівнями навчальних досягнень учитель здійснює самостійно.

  1. Що таке комп’ютерна мережа?

  2. Яке призначення комп’ютерних мереж?

  3. Яку мережу називають локальною? глобальною?

  4. Який комп’ютер називають сервером? клієнтом?

  5. Для чого створюють облікові записи користувача?

  6. Для чого призначена локальна мережа навчального закладу?

  7. Як переглянути список імен комп’ютерів локальної мережі?

  8. Як можна відкрити список папок віддаленого комп’ютера, до яких дозволено спільний доступ по мережі?

  9. Яким може бути спільний доступ до папки для користувачів віддалених комп’ютерів?

  10. Які операції з файлами та папками не завжди можна виконати на віддаленому комп’ютері? З чим це пов’язано?

  11. Які служби Інтернету ви знаєте? Яке їх призначення?

  12. Що таке веб-сайт?

  13. Як знайти гіперпосилання на веб-сторінці?

  14. Для чого призначені веб-браузери?

  15. Які веб-браузери ви знаєте?

  16. Які обов’язкові об’єкти є у вікнах різних веб-браузерів?

  17. Як відкрити веб-сторінку, знаючи її адресу?

  18. Для чого створюється список сайтів, вибраних для швидкого доступу?

  19. Як зберегти зображення, що міститься на веб-сторінці?

  20. Як зберегти фрагмент тексту веб-сторінки?

  21. Як зберегти всю веб-сторінку на носії даних?

  22. Чому потрібно захищати авторські права?

  23. Для чого призначені пошукові системи?

  24. Які ви знаєте пошукові системи?

  25. Що мають відображати ключові слова для пошуку в Інтернеті?

  26. За яким алгоритмом здійснюється пошук матеріалів в Інтернеті?

  27. Навіщо потрібно захищати особисті дані в Інтернеті?

  28. Для чого призначені Інтернет-енциклопедії?

  29. Які ви знаєте Інтернет-енциклопедії?

  30. Які ви знаєте Інтернет-словники?

  31. Для чого призначені онлайн-перекладачі?

  32. Які ви знаєте онлайн-перекладачі?

VІІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

  2. Інструктаж учителя.

  3. Практична робота за комп’ютерами.

  4. Вправи для очей.

ІХ. Домашнє завдання

Х. Підсумки уроку

Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.

1. Що сьогодні дізналися нового?

2. Чого навчилися?

3. Що сподобалось на уроці, а що ні?

4. Чи виникали труднощі?

XI. Оцінювання роботи учнів

Каламбет Ю.О.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.