Матеріал:

Заняття з розвитку мовлення у середній групі.

docx
08.10.2024
5 0
4—5 років

109

0

9

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

« КНИЖКА В ГОСТІ ЗАВІТАЛА »

Мета: познайомити дітей з різноманітним світом книги – її будовою, історією виникнення, значенням в житті людини. Розширити знання про книгу та правилами поводження з нею. Експериментування з папером, що може статися зі сторінками книжки якщо про неї не дбати.

Матеріал: загадки, декорації, вода папір, книжки, конверт, картинка їжачка.

Хід заняття

Вихователь : Погляньте, скільки гостей прийшло до нас. Давайте з ними привітаємось. Давайте посміхнемося один одному, посміхнемося гостям, посміхнемося погожим дням і теплому сонечку. Я сподіваюся, що сьогоднішнє заняття пройде в гарному настрої. Коли я йшла до вас я зустріла листоношу, яка дуже просила передати вам ось цей конверт (показує лист). Як ви гадаєте, що це? Що ж з ним робити? Лист можна прочитати тільки тоді, коли ми відгадаємо загадку.

Загадка:

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і не злий.

Вдень ховається.

Вночі йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься?… (Їжачок)

Вхователь:

Хто це? Як ви здогадалися?

Правильно, це їжачок. Який їжачок?

Давайте ласкаво назвемо їжака.

А хто то стукає? Хто прийшов?

Їжачок: Добрий день малята. Я йшов до садочка і по дорозі щось знайшов. Що це? (книжка). Ой які ви розумні, знаєте що це книжка. А я спочатку здивувався, навіть злякався, думав вона мене вкусить. Бо я ніколи раніше не бачив книжок.

Вихователь : Діти як ви гадаєте, що їжачок подумав про знахідку?

«Можливо що вона жива? Можливо, що вона смачна? Можливо, що кусається?» Ні, їжачку це не можна їсти, вона не жива і зовсім не кусається. Бо це що? ( книжка).

Їжачок: щось я не розумію, що таке книжка .

Вихователь : Спробуємо разом розказати Їжачку , що таке книжка і для чого вона потрібна. Ось це - зовнішня частина книги, як вона називається ?( палітурка, обкладинка). Для чого вона потрібна? Так, обкладинка захищає сторінки книжки. Вона може бути з картону, тканини, навіть зі шкіри. Обкладинки у книги яскраві кольорові. А як ви гадаєте, чи можна по обкладинці зрозуміти про що написано в книжці.

Вправа – міркування «Про що книжка »

Вихователь показує книжки де на обгортках зображена тематика книжки (транспорт, казки, правила дорожнього руху.)

Вихователь : А що в середині книги знаходиться?(сторінки). Для чого вони книжці, що на них цікавого? Так, там написані казки, ще що? (оповідання, вірші, загадки, а ще є малюнки їх можна роздивлятися)

Ось погляньте, яка цікава книжка лежить на столі, давайте її розглянемо.

(Вихователь бере в руки книжку, з книжки випадають листочки, що я наробила, розлетілися сторінки, дітки, допоможіть мені, давайте їх піднімемо і розглянемо. Що намалював художник на цій сторінці ? ....

А це що за малюнок, як ви гадаєте, чому художник не домалював малюнок ?....Як ми можемо допомогти художнику? …..

Завдання

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ð´Ð¾ÑиÑÑй ÑиÑÑнок каÑÑинкиЯкі ви молодці, допомогли художнику домалювати картинки, давайте полікуємо книжку, складемо сторінки і вберемо в обкладинку, дякую вам за допомогу.

Діти, скажіть як треба користуватися книжкою, щоб не пошкодити її?

  • обережно перегортати сторінки;

  • не рвати їх;

  • не складати і не загортати сторінки;

  • не можна обмальовувати книжки.

А з чого зроблені сторінки в книжки ( з паперу) Давайте спробуємо дізнатися, що трапиться з папером коли на нього потрапить вода.

Дослід з водою і папером.

Візьміть по аркушу білого паперу. Біля вас на тарілочках, лежать піпетки. Наберіть у них розчин олії й капніть на аркуш. Що з ним сталося? Спробуймо витерти цю пляму сухою серветкою. Чи витерлась вона? Спробуймо витерти її вологою серветкою. Витерли? Що сталося з аркушем? Спробуймо аркуш зім’яти. Легко це зробити? Цікаво а розрівняти нам його вдасться? А що буде коли ми спробуємо його розірвати? Чи легко він рветься? Ось так легко можуть забруднитись, порватися сторінки книжки, а зробити їх знову цілими уже неможливо, хіба що заклеїти. Отже який висновок ми можемо зробити…….. Ви зрозуміли, що рвати, м’яти книжку, бруднити її масними руками не слід, так ми її тільки зіпсуємо. Їжачок ти зрозумів, що не можна робити з книжкою ?

Їжачок Так, я все зрозумів, книжку кривдити неможна, і я її зовсім вже не боюся. Ой, щось я притомився, ніжки замліли, а давайте з вами порухаємось.

Фізкультхвилинка (руханка на екрані )

Їжачок: Давайте відкриємо мою книжечку. Читає по складах: КНИЖКА ТЕАТР «Як їжачок готувався до зими» .

( відкриває книжку, там картинки з героями казки . Щось я не розумію про що ця книга.

Вихователь : Діти, так це ж книжка театр. В ній як у справжньому театрі, тварини оживають. Ви цю казку добре знаєте,це казка Василя Олександровича Сухомлинського. «Як їжачок готувався до зими». Давайте влаштуємо справжній театр. Сідай Їжачок подивись казку.

Драматизація казки ( діти переказують слова автора за допомогою мнемотаблиць.)

  • (Їжак сидить, сумний)

Вихователь :Ти чому сумуєш Їжачок ?

Їжачок: Так мені стало сумно, у своїй хатинці мені б теж дуже хотілося мати цю казку. Так у тебе є ця казка, ось поглянь. (Вихователь бере книжку їжачка, перегортає сторінки, сторінки білі)

Їжак починає плакати : немає в мене казки, ой лишенько.

Вихователь : Та не плач Їжачок,ми зараз тобі допоможемо. Діти, як ми можемо допомогти Їжачку?Де взяти казку (Подарувати книжку), а де ми її візьмемо (купимо) ,але ж у нас немає грошей , а найкращий подарунок буде коли ми виготовимо самі . Казку ми з вами знаємо, працювати любимо, тож за роботу.

У вас на столах лежать аркуші паперу і є картинки з героями казки, є клей і можемо їх …. правильно, приклеїти, але працюємо обережно, приклеюємо охайно. (Діти створюють сюжет казки)Діти поділені на підгрупи по 2 дитини, на кожному аркуші за сюжетом казки зустріч їжачка з героями казки. Після закінчення роботи, аркуші вставляються в книжку (папку)).

Погляньте, яка гарна книжка у нас вийшла. Тут їжачок зустрівся з зайчиком, ось він вітається з мишкою, а ось з цвіркуном сидять у хатинці пісні співають. Ну що їжачок, тобі сподобалась книжка.

Їжачок Так, я вдячний вам, дякую за те що розповіли мені про книжку, тепер я буду читати казку своїм друзям. Мені вже час йти . До побачення. До нової зустрічі.

Вихователь : Ось заняття закінчилось,

Мабуть ви уже стомились,

Тож здорові будьте, великі ростіть,

І з цікавими книгами завжди дружіть.

Давайте попрощаємося з гостями і побажаємо їм гарного дня.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Розвиток мовлення. Середня група. "Моя сім'я"

pptx
Розвиток мовлення. Середня група. "Моя сім'я"

867

Аватар профіля Божко Тетяна Евгеніївна
Дошкілля
4—6 років

50 грн

Розвиток мовлення. Середня група. "Одяг"

pptx
Розвиток мовлення. Середня група. "Одяг"

692

Аватар профіля Божко Тетяна Евгеніївна
Дошкілля
4—6 років

50 грн

Заняття з розвитку мовлення середній вік.

mp4
Заняття з розвитку мовлення середній вік.

308

Аватар профіля Широка Наталія Григорівна
Дошкілля
4—5 років

20 грн

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи на тему "Посуд"

docx
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи на тему "Посуд"

2800

Аватар профіля Юрескул Анжела Анатоліївна
Дошкільна освіта
4—5 років

25 грн

Розвиток мовлення."Моя улюблена іграшка".Середня група

pptx
Розвиток мовлення."Моя улюблена іграшка".Середня група

856

Аватар профіля Божко Тетяна Евгеніївна
Дошкілля
4—5 років

30 грн

24 грн

Розвиток мовлення. Середня група. "Моя дружня Родина"

pptx
Розвиток мовлення. Середня група. "Моя дружня Родина"

885

Аватар профіля Божко Тетяна Евгеніївна
Дошкілля
4—6 років

41 грн
