Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Літературне читання , урок №39 Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна
Місце проведення
Тема
З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ
Поетична майстерня. Рима. А. Костецький «Дивна звичка» (скорочено)
Мета: удосконалювати навички свідомого читання віршованих творів; учити сприймати зміст поезії на слух, добирати риму; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до художнього слова.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: пісочний годинник, мікрофон, ілюстрації до вправ
Хід уроку І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
« Активне читання» - 3 хвилини—за пісочним годинником ІІ.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над чистомовкою
Рі-рі-рі — що ти бачиш угорі?
Рю-рю-рю — бачу ясную зорю. Рі-рі-рі — ще що бачиш угорі? Ря-ря-ря — небо синє, як моря. Рі-рі-рі — ще що бачиш угорі? Ра-ра-ра — з комарами мошкара.
2. Робота над скоромовкою
Мишеня у нірку чорну Притягло трубу підзорну. Ми тепер собі з нори
Всі побачимо двори.
І угледимо здаля —
Де той клятий кіт ґуля.
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Пригадайте героїв казки «Колобок»: ведмідь, вовк, баба, дід... Кого бракує?
Вміє вишивати, шити,
Може ґудзики пришити,
Та без одягу донині Рукодільниця-кравчиня. (Голка)
Купили кругленьке,
Думали — новеньке,
А воно все у дірках,
Та ще й труситься в руках. (Сито)
• Розкажіть епізод казки, пов'язаний з однією із цих речей.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Сьогодні ми розпочинаємо вивчати новий розділ.
Прочитайте його назву.
Слово малює картину. Спробуйте її побачити: золоте листя. Слово передає звуки. Прислухайся: вітер листям шелестить. Чуєш шурхіт листя?
Відчуйте красу художнього слова, читаючи вірші українських поетів.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вступна бесіда
Що таке рима?
Прочитайте пояснення у підручнику.
Герой вірша Анатолія Костецького дуже любив добирати рими.
2. Гра «Бджілки».
Самостійне напівголосне читання вірша «Дивна звичка» учнями (с. 48-49)
• Який настрій у цього вірша? (Веселий, жартівливий)
3. Гра «Дощик»
Діти читають вірш хором:
«накрапає дощ» (тихо);
«дощ пускається сильніше» (голосніше);
«злива» (голосно);
«дощ слабшає» (тихіше);
«дощ припинився» (читання припиняється).
4. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
Що понад усе любить робити хлопчик?
Ким він мріє стати?
Розгляньте малюнок. Кого на ньому зобразив художник?
Які рими добирав хлопчик?
Як уроки? — (Летять сороки.)
Ти поїв? — (Сто корів)
Йди до дошки! — (Варення ложка)
Що учив ти вдома? — (Солому)
Ставлю «два!» — (Ква)
5. Гра «Хто що сказав?»
Ти поїв?.. (Мама)
Як уроки?.. (Тато)
Йди до дошки!.. (Учитель)
6. Робота в групах
• Читання вірша за особами.
7. Гра «Добери риму»
• Читайте, слова додавайте.
Рак ранесенько проснувся,
В черевики гарні... (взувся).
І без тата, і без... (мами)
Прогулявся між корчами.
Срібна рибка пропливала,
Вона рака не... (впізнала).
розсердився, роззувся
І додому... (повернувся).
УІ.ШДСУМОК УРОКУ
Вправа « Мікрофон»
Який розділ ми почали вивчати?
3 яким твором ознайомилися?
Що дуже любив робити герой оповідання?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
• Відповідати на запитання (с. 49).
Фізкультхвилинка через кожні 15 хвилин
Ця хвилинка дуже дорога,
І легенька, і гарненька, як пір'їнка.
Праця цього вимага,
Тож звучи для всіх дітей,
Фізкультхвилинко!
Щира пісенька у нас
Про веселий дружний клас,
І звучить вона так виразно і дзвінко.
Щоб бадьорість була в нас,
Посміхаймось у цей час.
Посміхнись і ти до нас,
Фізкультхвилинко!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»