В статті розкрито використання сучасних освітніх методів при викладанні дисципліни «Догляду за хворими та медичної маніпуляційної техніки». На сучасному етапі перед медичними фаховими закладами стоїть важливе завдання: озброїти майбутніх фахівців новими знаннями, вміннями і навичками, а також вмотивувати до самоосвіти та самоменеджменту. Метою якісного освітнього процесу є не тільки високий рівень теоретичних знань здобувачів освіти, а й застосування знань і умінь при вирішенні проблем пацієнта, що в подальшому забезпечить їх гідну професійну діяльність.
При проведенні практичних занять з догляду за хворими та медичної маніпуляційної техніки у Кам’янець-Подільському медичному фаховому коледжі широке впровадження отримали такі методи навчання:
імітаційне моделювання;
ділова гра;
практичний тренінг;
використання мультимедійної техніки. Для забезпечення наочності та зацікавленості здобувача освіти використовуються слайди, короткі навчальні відеофільми з теми, багато з яких створені викладачами дисциплін та студентами на клінічних базах коледжу. Неоціненний ефект дають відеоматеріали, що демонструють прийоми при проведенні маніпуляційних заходів: перегляд може бути припинений в будь-який момент і повторений, чого не можна зробити з реальним хворим.
Для закріплення та контролю знань з дисципліни «Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка» досить ефективно застосовується онлайн тестування на Національній освітній платформі Всеосвіта за допомогою різнорівневих тестових завдань. Здобувачі освіти виконують різні форми тестових завдань:
відкрита форма – без зазначення відповіді;
закрита форма, яка передбачає:
вибір однієї або декількох правильних відповідей;
вибір альтернативної відповіді;
вставлення відповідності;
встановлення правильної послідовності.
Таким чином, підготовка здобувачів освіти ведеться на високому рівні, до моменту виходу їх «у самостійне життя» вони володіють теоретичним знаннями та практичними навички у повному обсязі і можуть надати необхідну невідкладну допомогу на дошпитальному етапі та при транспортуванні хворого машиною екстреної медичної допомоги в стаціонар.