Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Різне

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас

12.11.2018

662

1

0

Опис документу:
Вас вітає шкільна бібліотека Криворізької загальноосвітньої школи №102. Ми взяли активну участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського), з метою вшанування пам’яті подвижницької педагогічної праці та громадської активності В.О.Сухомлинського, дослідження і творчої трансформації його ідей.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 102

Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Підготувала:

завідувач

бібліотекою

Сластіна В.О.

м. Кривий Ріг

Вас вітає шкільна бібліотека Криворізької загальноосвітньої школи №102. Ми взяли активну участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського), з метою вшанування пам’яті подвижницької педагогічної праці та громадської активності В.О.Сухомлинського, дослідження і творчої трансформації його ідей в сучасний освітній процес й розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернути увагу вчительської, учнівської, батьківської громадськості до проблем книгозбірні та популяризувати літературу з питань розвитку творчих здібностей дітей.

Співпрацювати з читачами погодився Микола Васильович Олексієнко- лауреат літературної премії імені Володимира Сосюри, лауреат ХV Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Члени бібліотечного самоврядування разом із бібліотекарем склали план проведення місячника, виготовили плакат ««Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» та у шкільній радіопередачі, першого жовтня, розповіли про святкове відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек та «Книжкової лікарні». Штаб бережливих організував виставку відремонтованих книг «Вдячні книги». У роботі лікарні брали участь і батьки. У бібліотеці діє «Пункт надання швидкої допомоги книзі», де кожен може долучитися до цієї корисної справи. Сподіваюся, що діти, які сьогодні працюють у «Бібліолікарні», будуть і в майбутньому дбайливо ставитися до книг, шанувати їх.

Під час місячника працювала книжкова виставка з елементами інсталяції «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського», що мала розділи «Серце віддане дітям», «Казковий світ – читачам». На ній були представлені вибрані твори В.О.Сухомлинського, «Листи до сина», «Батьківська педагогіка»… Користувачі ознайомилися із збірками його оповідань і казок «Гаряча квітка», «Казки школи під голубим небом», «Чиста криниця»…

Бібліотечний актив створив та розповсюджував навігатори «Прометей святої України » серед користувачів шкільної бібліотеки.

З інтересом пройшли голосні читання «В.О.Сухомлинський – дітям». Цей день став святом Слова, Книги та Читання. Ми подарували своїм друзям, знайомим, колегам радість спілкування з книгою. Користувачам був запропонований книжковий перегляд видань письменника. Бібліотечний актив розповів присутнім про життєвий шлях поета та запропонував долучитися до голосних читань. А потім юні літературні голоси творчо-літературної групи «Проба пера»: Тимченко Дар’я, Сорока Валерій, Руденко Артем прочитали прозу Василя Сухомлинського. Вони уявляли себе в тому чи іншому образі, голосом та інтонацією передавали почуття. Кращі читці, звичайно ж, були відзначені і нагородженні подарунками. Читання вголос допомагає дітям, підліткам та дорослим оцінити силу слів і створити те суспільство читачів, яке дає можливість кожній людині стати освіченою за допомогою книг.

Переглянули користувачі буктрейлери за мотивами улюбленої книги «Чиста криниця». Буктрейлер ефективний медіаресурс нашої шкільної бібліотеки.  Метою буктрейлерів було спонукати читачів до читання книг В.Сухомлинського. Особливістю  відеоролика є те, що розповідь про твори подаються в образній, інтригуючій формі, що дуже цікаво читачам.

Провели годину спілкування в природі «Джерело дитячого розуму. Верба- мов дівчина золотокоса» з відвідувачами 2 – 3 класів. До нас завітали гості: Дівчина-Верба та Місяць Жовтень з книгами «Золоте джерельце», «Чиста криниця»…Тож звернулися до цих золотих розсипів - читали, думали, зростали. Розсудливо визначили головну думку оповідання «Верба-мов дівчина золотокоса» В.О. Сухомлинського, що Батьківщина- це найдорожче для нас.

Великий педагог і великий письменник приходить до нас, щоб разом з нами відроджувати дух народу, розбудовувати незалежну Україну.

Живи і міцній, наша державо!

Урок мислення «Добро починається з тебе» зацікавив дітей 2-4 класів. Він збагатив уявлення користувачів про добрі вчинки на прикладах притч, оповідань літератора, які формують уявлення дітей про красу людської душі, доносять до свідомості читачів, що Доброта – найкраща риса характеру людини, вчать відрізняти добро від зла.

Читачі середньої ланки зібралися в бібліотеці, щоб виконати творчі завдання із прекрасної книги учителя «Чиста криниця» - «Незакінчені казки» та «Етюди рідної землі». Діти читали міні етюди Сухомлинського та пробували і самі описати красу рідної землі. Уявляли читачі, що вони на уроці великого учителя. Дописували, завершували, додумували, творили незакінчені казки великого педагога і великого письменника.

«Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем» В. Сухомлинський

Вдало пройшов день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо». Ми провели в стінах бібліотеки майстер-класи. Саме вони найчастіше бувають центрами розвитку талантів. Тут діти із задоволенням виготовляли орігамі, іграшки, листівки тощо. Доречним було знайомство дітей із цікавими книгами В. Сухомлинського, які сприяли розвитку їх творчості.

Читачі КЗШ №102 знову перечитували «Чисту криницю» - Книгу людяності й

мудрості великого Учителя і Письменника, що спонукало їх до творчої діяльності. Діти назвали її «Власні ручки роблять модні штучки», потім розмістили роботи в територію творчості під назвою «Мозаїка творчих ідей». Книголюби були художниками, ілюстраторами та робили аплікації, поробки до творів світлої постаті української культури.

Створення віртуальної фотовиставки «Творчість читачів» захопила дітей середньої ланки. Їх фото розміщено на шпальтах бібліотечного звіту.

Твори Василя Сухомлинського поєднали дітей КЗШ №102 у флешмоб біля шкільної бібліотеки. Акція пройшла під гаслом «Читаємо Василя Сухомлинського». Таку назву бібліотечний актив обрав не даремно. Основна домовленість- принести із собою книгу та поділитися нею з іншими учасниками. Юні книголюби перейшли до головного – обмін книжками. Після читання всі охочі взяли до рук крейду і почали малювати своїх улюблених персонажів. У користувачів була можливість не лише обмінюватися, читати книги, отримати презенти, а основне знайти нову книгу та прочитати її. Казки Василя Сухомлинського – диво, а читання – потужна сила! Криворізька загальноосвітня школа №102 читає, а ти?!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.