Виступ на загальних батьківських зборах "Співпраця сім’ї та дошкільного навчального закладу"

Опис документу:
План; 1.Дитинство – відповідний етап у розвитку людини. 2.Роль виховання у розвитку особистості. 3.Взаємозв'язок сімейного виховання та розвитку особистості. 4.Роль родини, сім'ї, батьків у вихованні дитини. 5.Дошкільний навчальний заклад - помічник у вихованні дітей. 6.П'ять основних правил, якими варто керуватися у вихованні дошкільнят. 7.Анкета для визначення потреб батьків у покращенні рівня навчально-виховної роботи і задоволенні їхніх потреб у додаткових освітніх послугах.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виступ на загальних батьківських зборах

«Співпраця сім’ї та дошкільного навчального закладу».

  Видатний український педагог В.Сухомлинський відзначав, що дитинство – не тільки підготовка до майбутнього життя, а справжнє, яскраве самобутнє, неповторне життя. І від того, як пройшло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що увійшло до її розуму і серця з оточуючого світу, - від цього залежить, якою особистістю стане сьогоднішній малюк.

    Досить тривалий період дитинства – важлива перевага, завдяки який людина може досягти високого рівня розвитку, на відміну інших живих істот, у яких період дитинства фактично відсутній або дуже короткий. Людина серед інших живих істот виділяється перш за все тим, що має засоби накопичення і передачі колективного досвіду виду.

     Дитинство – відповідний етап у розвитку людини, це період підготовки до життя, дорослої діяльності, протягом якого дитина повинна придбати необхідні знання і вміння.

Особистість – це людина, що поєднує риси загальнолюдського, національного, суспільно значущого та індивідуально-неповторного. Серед усіх надбань людини найбільша цінність належить правильному вихованню, одержаному в дитинстві та юності від батьків, у родинному колі. Без цього найкращі здібності, найбільші статки, найвище родове походження нічого не варті. Актуальними є думки О.В. Духновича, який писав з цього приводу, що «…початкове виховання належить батькам – це найприродніший обов’язок і повинність... Батьки є першими вихователями своїх дітей».

Сімейне виховання  - загальна назва для процесів впливу на дітей з боку батьків та інших членів сім'ї з метою досягнення бажаних результатів. Визначальна роль сім'ї у розвитку та вихованні дитини зумовлена ​​її глибоким впливом на весь комплекс фізичного і духовного життя росте в ній людини. Родина для дитини є одночасно і середовищем проживання, та виховної середовищем. Вплив сім'ї особливо в початковий період життя дитини набагато перевищує інші виховні впливи. За даними досліджень, сім'я тут відображає і установи освіти, і засоби масової інформації, громадські організації, трудові колективи, друзів, вплив літератури і мистецтва. Це дозволило педагогам вивести досить певну залежність: успішність формування особистості обумовлюється перш за все сім'єю. Чим краще сім'я і чим краще впливає вона на виховання, тим вище результати фізичного, морального, трудового виховання особистості.

Родина – природний осередок найглибших людських почуттів: тут народжуються і поглиблюються любов до матері і батька, бабусі і дідуся, роду і народу, пошана до рідної мови, історії, культури. З перших годин появи дитини на світ, з перших місяців і років її життя батьки, родичі. Всі, хто поряд, ставляться до неї лагідно і ніжно, щиросердно й чуйно, і в дитячому серці зароджуються, вкорінюються відповідні моральні почуття – любов до людей, милосердя, доброта, що є сутністю вихованої людини.

Сім’я – диференційована соціальна група. В ній представлено різні вікові (старші і молодші члени сім’ї), статеві (чоловіки і жінки), професійні «підсистеми» (мама – лікар, тато – інженер, дідусь – шофер, бабуся – продавець). Це дозволяє дитині найширше проявляти свої можливості, швидше і повніше реалізовувати свої потреби (А.Т.Харчев, І.В.Гребенніков, Ю.П.Азаров).

Через життя в сім’ї формується ставлення до людей, речей, самого себе, виробляються ідеали та цінності. Любов дитини до батьків забезпечує безпеку, виступає гарантом емоційного благополуччя. Дитині мало просто того, щоб її любили. Вона потребує підтримки на всіх періодах дитинства.

Якщо сім'я так сильно впливає на процеси і результати становлення особистості, то, природно, саме сім'ї повинні приділяти першорядне значення

суспільство і держава в організації правильного виховного впливу. Міцні здорові, духовні сім'ї - потужна держава. Сім'я стоїть біля колиски формування особистості в самому прямому сенсі, закладає основи відносин між людьми, формує орієнтації на все трудову і соціальне життя людини. Дуже важливо, щоб виховання дитини в сім'ї відповідало тим вимогам, які пред'являє людині суспільство.

Батьки – головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості – це виховний клімат сім’ї. Рідна домівка – не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина – провідним інститутом соціалізації. Батьки першими розкривають маленькій людині предметний світ і надають йому емоційного забарвлення.

Історія людського суспільства поклала на батьків головну відповідальність за виховання своїх дітей, “коронувавши” їх як найперших і незамінних на вчителів у житті кожної дитини. Про силу виховного впливу батьків красномовно свідчать українські народні прислів’я та приказки: “Які мама й татко, так й дитятко”, “Яка мама – така й сама”, “Хороші діти – то честь батька і матері”.

Відомий психолог О.М.Леонтьєв виділив обсяг близьких дитині людей, до виховних впливів яких вона чутлива. Виявляється, що дитина в перші роки не сприймає зауважень, умовлянь, порад «чужої тьоті» (вихователя, сусідки, перехожої…), для неї саме авторитетне – «Так мама сказала», «Так звелів тато».

 Соціально відповідальні батьки багато зусиль затрачають для того, щоб їхні діти виросли досконалими особистостями, максимально самореалізувалися в житті. Однак ці зусилля не завжди дають очікувані результати, що великою мірою залежить і від системи сімейних цінностей, рівня особистісної культури кожного з батьків, у тому числі педагогічної культури.

Дошкільний навчальний заклад – помічник сім’ї у вихованні дітей. Повноцінне виховання дошкільника відбувається в умовах тісної співпраці сім'ї та дошкільного закладу. Соціальне, сімейне та дошкільне виховання здійснюється у нерозривній єдності. Сім'я є першим і найважливішим інститутом соціалізації дитини. Але так як більшість батьків змушене займатися «пошуком» засобів існування, діти проводять дуже багато часу (9-10 годин на день) в дитячому садку. По суті, їх вихованням займаються педагоги, які діють за спеціально розробленими програмами. Але вплив сімейного виховання на формування особистості дитини відіграє значну роль. Якщо вимоги, які пред'являються до дитини в дитячому садку і сім'ї, не узгоджені, то виховання корисних навичок і звичок буде дуже ускладнено. Так як загальновідомо, що закріплення будь-якого вміння відбувається при багаторазовому повторенні.

В усі часи зневажливо ставилися до тих, хто не виконував покладених природою батьківських обов’язків. Без глибокої, самовідданої й розумної любові до дітей не може бути повноцінного сімейного виховання. Виховати дитину — велике мистецтво, так як сам процес виховання – це безперервна робота серця, розуму і волі батьків. Саме батьки є головною ланкою у особистісному розвитку своєї дитини, бо вони найчастіше спілкуються з нею. Як говорив педагог А.С. Макаренко: “Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи повчаєте, чи наказуєте її. Ви виховуєте її кожної миті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома.     

     Глибокий, постійний контакт з дитиною – необхідна умова виховання у будь-якому віці. Але тісний контакт і взаєморозуміння не виникають самі по собі. Батьки їх будують і творять, починаючи з віку немовляти.

5 основних  правил, якими  варто   керуватися   у   вихованні  дошкільнят: (з  досвіду  батьків  і  педагогів)

1.Менше  сварити    -   більше  хвалити!

2.Менше  карати      -   більше  любити!

3.Менше  вимог       -   більше  послідовності!

4.Менше  скарг        -   більше  життєлюбства!

5.Менше  погроз      -   більше  радості!

Список використаних літературних джерел :

1.Кулешова. Співпраця сім`ї та дошкільного закладу у вихованні дітей

http://ua-referat.com/

2.Марковська Д.В. Про оптимізацію взаємодії дошкільного навчального закладу з батьками (Методичні рекомендації).

http://osvitacv.com/index.php/doshkillya/857-2011-06-17-15-11-06

3.СДНЗ №20 «Посмішка». Співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят. http://posmishka.org/skarb/spivpratsya-z-rodinoyu-zaporuka-uspihu-u-vihovanni-ditey-doshkilnyat/.

4. Система роботи з батьками: модель співпраці міського відділу освіти і навчальних закладів. – К.: Шк. Світ, 2008. – 128 с. – (Бібліотека «Шкільного світу»). – с.33

Анкета

для визначення потреб батьків у покращенні рівня навчально-виховної роботи

і задоволення їхніх потреб у додаткових освітніх послугах.

1.Чому Ви вирішили, щоб Ваша дитина відвідувала наш дошкільний навчальний заклад ?

(підкресліть необхідне):

  • Немає з ким залишити вдома ;

  • Я є принциповим прихильником суспільного дошкільного виховання ;

  • Поблизу немає інших дошкільних навчальних закладів ;

  • Інші причини

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

2.Що Вам подобається в організації роботи нашого дошкільного навчального закладу ?

____________________________________________________________________________________________________________________________________

3.Що Вам в організації роботи нашого дошкільного навчального закладу не подобається ?

____________________________________________________________________________________________________________________________________

4.Якими додатковими освітніми послугами Ви б хотіли скористатися ?

____________________________________________________________________________________________________________________________________

5.Що Ви можете запропонувати для покращення рівня навчально-виховної роботи в нашому закладі ?

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Дякуємо за співпрацю !

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!