Виступ на тему "Лікування кольором"

Опис документу:
Колір - це електромагнітні хвилі різної довжини. Око вловлює таку хвилю, передає імпульс до головного мозку. При цьому одні кольори діють збуджуюче, а інші пригнічують нервову систему, дають «команду» активності, або, навпаки, відпочинку

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Лікування кольором

Лікувати хвороби можна кольором. Якщо немає апетиту - купіть помаранчевий посуд, а якщо дратуєтеся - дивіться на зелене.

Колір - це електромагнітні хвилі різної довжини. Око вловлює таку хвилю, передає імпульс до головного мозку. При цьому одні кольори діють збуджуюче, а інші пригнічують нервову систему, дають «команду» активності, або, навпаки, відпочинку. Це впливає на роботу всіх систем організму. Але не тільки за допомогою очей колір впливає на нас. Електромагнітне випромінювання проникає крізь тканини тіла, викликаючи вібрацію в клітинах. Тому використовувати лікування кольором можна навіть людям з поганим зором. Впливати на людину кольором можна різними способами: за допомогою одягу, візуалізації кольору, за допомогою спеціальних ламп, кристалів. Навіть коли ми їмо улюблену їжу, ми наповнюємо організм певними колірними вібраціями. За допомогою кольору можна займатися профілактикою і полегшувати перебіг хвороби. Щоб підібрати колір, який необхідний саме вам, потрібно звернутися до кольоротерапевта. Як же впливають на людину основні кольори.

Червоний

Фізіологічний вплив. Стимулює нервову систему і кровообіг, викид адреналіну. Допомагає при зниженому артеріальному тиску, анемії, застуді (в минулі століття хворим скарлатиною було прийнято обмотувати горло червоним шарфом).

Психологічний вплив. Дає впевненість, почуття безпеки, формує риси лідера. Допомагає при депресії, страху, подоланні інерції. Покращує настрій і зміцнює волю. Не рекомендується запальним людям, а також тим, хто схильний до агресії. Зловживання червоним може привести до перезбудження нервової системи, хвилюванню, головного болю.

Протипоказання: при підвищеному тиску.

Помаранчевий

Фізіологічний вплив. Пробуджує апетит, сприяє травленню і засвоєнню корисних речовин. Тому дуже добре використовувати помаранчевий колір в сервіровці столу, оформленні кухні.

Психологічний вплив. Заряджає енергією, знімає неприємний осад, допомагає переосмислити важкі життєві ситуації, підштовхує до прийняття важливих рішень. Допомагає при нудьзі, апатії. Налаштовує на оптимізм. Але не перестарайтеся: якщо у вас в житті все відмінно, оранжевий колір може вас розслабити, занурити в лінь.

Протипоказаний: при підвищеній нервовій збудливості.

Жовтий

Фізіологічний вплив. Корисний для пам'яті і травної системи, покращує функцію жовчного міхура, тому показаний при закрепах. Також допомагає зняти симптоми нервового виснаження.

Психологічний вплив. Знімає негатив, дає впевненість, підвищує сприйнятливість до нового, стимулює творчість, дисциплінованість, допомагає сконцентруватися. Жовтим добре прикрашати кімнату до прийому гостей - тоді вони будуть відчувати себе розкуто. Можна використовувати жовтий і в дитячій, так як цей колір підвищує допитливість. Але враховуйте, що надлишок жовтого діє на дитину збудливо, а також може розвинути нетерпимість до чужої думки.

Протипоказаний: при безсонні і хворобах шлунка.

Зелений

Фізіологічний вплив. Нормалізує діяльність нервової системи, допомагає регенерації кісток і тканин, має антисептичні властивості. Застосовується при головних болях, хворобах серця і легенів, застудах.

Психологічний вплив. Сприяє гармонії, розташуванню до інших людей. Робить врівноваженим, знімає негативні емоції, агресію, внутрішню скутість. Але якщо вам потрібно провести день активно, приймати багато рішень, не варто милуватися зеленим - він розслабляє. Прагнення уникати зеленого може говорити про незадоволення своїм емоційним станом.

Протипоказаний: при жовчно-кам'яній хворобі.

Блакитний

Фізіологічний вплив. Лікує безсоння. Має протизапальну дію. Допомагає при підвищеному артеріальному тиску, ларингіті, опіках, мігрені. У дітей полегшує перебіг свинки, кору і прорізування зубів.

Психологічний вплив. Допомагає зосередитися на внутрішньому світі, сприяє споглядальності, стимулює появу нових ідей. Допомагає дітям позбутися страхів, зменшує схильність до грубості й жорстокості. Але зловживання може привести до стомлення, печалі і пасивності.

Протипоказаний: людям з поганим апетитом.

Синій

Фізіологічний вплив. Показаний при кровотечах, безсонні, ангіні, ревматизмі. Знімає біль. Його надлишок може негативно вплинути на ендокринну систему.

Психологічний вплив. Проганяє тривогу, розвиває інтуїцію, очищає мислення, допомагає заглибитися в себе. Знімає напади істерики, м'язову напругу. Допомагає недовірливим, неспокійним, напруженим дітям. Зловживання може викликати тривогу і пригніченість.

Протипоказаний: людям із сезонними депресіями, при апатії.

Фіолетовий

Фізіологічний вплив. Допомагає при запальних процесах, заспокоює нервову систему, поліпшує сон.

Психологічний вплив. Фіолетовий допомагає при психічних порушеннях, запаленнях. Пробуджує прагнення до духовного зростання. "Передозування" загрожує тугою і депресією.

Протипоказаний: при сильній сугестивності, психічних розладах.

Кольоротерапію в домашніх умовах можна використовувати самостійно.

Способів декілька.

  • Замість спеціальних професійних приладів застосовують лампу з кольоровими фільтрами або з шматочками кольорового (вітражного) скла.

  • Накладають на шкіру спеціальну кольорову плівку і направляють на неї промінь від кишенькового ліхтаря.

  • Використовують колірну добавку для ванни. Наша шкіра сприйматиме через воду найдрібніші коливання кожного кольору.

  • Так само діє і кольоровий одяг.

  • Постарайтеся при облаштуванні місця, де ви протягом дня проводите більше всього часу, використовувати стимулюючі тони. Іноді буває досить повісити картину або поставити невеликий предмет, колір якого дозволить вам заряджатися новою енергією.

  • Кожного разу, коли вам вдається побути наодинці, практикуйте візуалізацію. Уявним пензлем пофарбуйте приміщення, в якому ви знаходитеся в даний момент, в приємний для вас колір і зануртеся в блаженний стан. Через деякий час ви відчуєте прилив сил або, навпаки, приємне розслаблення.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!