і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Виховання культури поведінки підлітка

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Батьківський лекторій

Виховання культури поведінки підлітка”

Підготувала вчитель початкових класів Оріхівської гімназії № 1 «Сузір’я»

Плєшкова Наталія Миколаївна

- 1 - Уміння вести бесіду, говорити і слухати, знаходити взаєморозуміння – найважливіша якість, за якою оцінюється людина. У спілкуванні дитина пізнає світ, мову, - стає людиною. Спілкування – рушійна сила. Розвиток суспільства, його соціальне здоров’я, рівень цивілізованості і, зрештою, економіка пов’язані з вмінням спілкування.

Шановні батьки, зрозумійте, підліток лише вчиться приймати рішення, відповідати за наслідки своїх дій.

Неправда, що він не потребує вашої допомоги. Потребує. І не лише в матеріальному визначенні. Він потребує щирої розмови, невимушеної бесіди замість повчань, моралізаторства, готових рецептів та інструкцій. Замість них він воліє почути : « Можеш учинити так чи так. Як на мене, такий варіант кращий» . А якщо виявиться, що ваша дитина зробила поганий вибір, краще утримуйтесь від тріумфуючого:

“ Ось бачиш, я ж казала …” Будьте впевнені, цим ви надовго відіб’єте у нього бажання бути відвертим. Не треба повчань, краще просто розмовляйте з вашою дитиною.

Однак уявіть собі, що ви розмовляєте з людиною, яка вас абсолютно не слухає або не дає й слова сказати. Це дуже образливо, чи не так ? Але ж діти живуть із цим щоденно : мають слухати батьківські напучування, настанови, догани. Якщо ж говорять вони, то замість того, щоб слухати, батьки просто чекають слушної нагоди, аби, втрутившись сказати їм ще що – небудь.

Уміння слухати може стати найважливішою складовою створення гармонії у взаєминах дорослих і дітей. Це дає батькам можливість якнайбільше взнати і про них, і від них ( іноді, варто лише прислухатися і з подивом дізнаєтеся, що вони вже знають багато з того, про що ви тільки збиралися вести розмову, і навіть того, про що ви й гадки не мали ). Пам’ятайте, ніщо так не виховує почуття самоповаги, як усвідомлення, що дорослим важливо й цікаво те, про що він оповідає.

Важливо вести бесіди з підлітком “ про все ”, не уникаючи заборонених тем. Підліток часто відчуває себе беззахисним, безпорадним, розгубленим. Звичайно, він намагається приховати такий стан, але ж у його житті відбувається так багато чого, а порадитися немає з ким. Будьте впевнені, йому у вашій особі дуже хочеться мати підтримку, але він не знає, як ви поставитеся до його першого кохання, чи можна до вас звернутися із запитаннями про те, чи курили ви колись, чи вживали алкоголь на вечірках. Це важкі теми для вашого підлітка і для вас також, але їх не варто боятися і не слід уникати.

Спілкуючись із підлітком, необхідно чітко бачити межу між доброзичливою зацікавленістю і настирливим випитуванням, яке може бути сприйнято дитиною як втручанням в її приватні, інтимні справи.

Підліткам властивий суворий захист їхнього особистого життя, тому не дивуйтесь, якщо на ваше чергове запитання : “ Як у тебе справи з твоїм хлопцем ? ”, ваша донька відповість неввічливо : “ А в чому, власне, річ ?” Підлітки самі обирають час і теми для довірливої бесіди, а вам, батьки, залишається лише терпляче чекати.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • Додано
  25.02.2018
 • Розділ
  Різне
 • Тип
  Стаття
 • Переглядів
  3408
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  YP854822
 • Вподобань
  0
Курс:«Як підготувати успішну особистість: еврестичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь