Мета. Закріпити знання дітей визначати форму, величину, колір предметів. Збагачувати словник малят. Сприяти поступовому переходу від простого маніпулювання з матеріалом до елементарного зображення простих за формою предметів. Ознайомлювати знетрадиційним способом малювання капустяним листям. Розвивати мовлення, увагу. Виховувати доброзичливе ставлення до однолітків.
Матеріал: декорація зимового лісу,іграшковий зайчики, ребриста дошка, картонне полотно з отворами у формі геометричних фігур, капустяне листки вирізані у формі ялинки, квачики з поролону, аркуші цупкого паперу з намальованим посередині стовбуром ялинки.
Хід заняття
Вихователь пропонує дітям поспостерігати, як за вікном пролітають сніжинки, уявити, що сніжинка сіла на долоньку, здмухнути її.
Чути шум хуртовини в аудіо записі.

Вихователь. Спробуємо, малята, прогулятися до зимового лісу. (підводить дітей до декорації зимового лісу). Ой, як багато снігу намела хуртовина! Як же ми потрапимо до лісу? А ось і доріжка, яка приведе нас туди.
Діти йдуть по ребристій дошці.

Вихователь. Погляньте на це дерево. (Показує на ялинку).Що це? Якого кольору ялинка? Доторкнемося до її голочок долоньками. Які голочки на ялинці? (Гострі, колючі). Ой, подивіться, хтось заховався за ялинкою, тремтить!
Помічають зайчика.

Зайчик. Я маленький зайчик,
Бідний побігайчик,
Від вовків тікаю,
В лісі замерзаю.
(Тремтить, плаче).
Я страшенно змерз, бо моя ковдра зносилася. Лютий мороз крізь неї пробирається, і я щоночі замерзаю.
Вихователь. Зайчику,ми допоможемо залатати твою ковдру.




