Урок "Танцювальні жанри: вальс, полька, галоп"

Опис документу:
Хореографічне виховання має велике значення в естетичному розвитку дитини; засобами танцювального мистецтва воно прищеплює любов до прекрасного. Саме така мета стоїть перед вчителем хореографії у школі, оскільки естетичне виховання повинно починатися в ранньому віці. Завдання педагога-хореографа полягає в тому, щоб невпинно підвищувати хореографічну культуру дітей, знайомлячи їх з кращими зразками танцювального мистецтва.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку з хореографії

для учнів 2 класу

Тема: Танцювальні жанри: вальс, полька, галоп.

Мета: ознайомлювати учнів з музикою різного жанру; дати визначення понять «вальс», «полька», «галоп». Розвивати в учнів відчуття ритму, розуміння емоційного змісту й характеру танців. Прищеплювати зацікавленість хореографією, заохочувати до її вивчення.

Музичний матеріал: С. Рахманінов «Італійська полька», П.Чайковський «Вальс» з балету «Спляча красуня», «Фінська полька».

Хід уроку:

Вступна частина

  1. Організаційний момент

Перевірка готовності учнів до уроку.

  1. Розминка.

Основна частина

Слухання «Вальсу» з балету «Спляча красуня» П. Чайковського

Написав цей чудовий балет П. Чайковський. Послухайте вальс та пластичним рухом рук передайте плавність звучання музики.

Робота з поняттями

Історія повільного вальсу

Повільний вальс почали танцювати більше ста років тому. За свою довгу історію від не раз змінювався, розвивався та дав початок зародження новим танцям. Деякий час повільний вальс навіть піддавався гонінням, так як декому ввижалось, що танцювати в обіймах це неприпустимо і непристойно. Між тім цей красивий танець і надалі поширювався та набував популярності в багатьох країнах світу.

Але найбільших змін вальс зазнав на рубежі переходу від віденського вальсу до повільного. Саме в Англії повільний вальс оформився остаточно, хоча його місце зародження залишилось невідомим.

Різновидами вальсу вважають віденський вальс, повільний та вальс-бостон, і кожен з них зачаровує нас свою красою. Повільний вальс підкорив своїх глядачів особою легкістю та душевною теплотою.

Характерні особливості

Характерною особливістю повільного вальсу є його стриманість, неквапливість та спокій під час виконання. Танцююча пара заворожує своїми плавними рухами, створюючи ілюзію, що виконавці під час танцю пливуть.

Техніка виконання

При виконанні будь-якого вальсу задіяна велика кількість поворотів у різні боки. А коли їх кількість зменшується, то танцювальний ритм уповільнюється і перетворюється на повільний вальс.

Для повільного вальсу вихідною позицією ніг вважається шоста позиція. Під час танцю ноги плавно ковзають і послідовно переходять то на підйом, то на опускання носочків пальців та завершують м’яким опусканням на повну ступню, трошки згинаючи ногу в коліні. У повільному вальсі підйом починають в кінці першої чверті, а наприкінці третьої чверті - опускають.

При виконанні танцю нога плавно від стегна відводиться назад. Ковзання по підлозі виконується стопою подушечки і переходить на носок, потім знов на подушечку та на завершення виконується м’який перехід на всю ступню, переносячи на неї вагу корпусу.

Роблячи кроки вперед чи назад, нога повинна проходити з опорною ногою через шосту позицію ніг.

Якщо при виконанні танцю потрібно виконати кроки в бік, то це робиться з носка, плавно переходячи на подушечку і завершується м’яким переходом на ступню. В повільному вальсі всі кроки виконуються м’яко, легко та без зайвої напруги. А початок кожного такту підсилюється інтенсивним рухом.

На відміну від вальсу, полька — має зовсім інший характер, а який саме — допоможе визначити його музика.

Слухання «Італійсько їпольки» С. Рахманінова, визначення особливостей музики танцю

Робота з поняттями

Полька — це життєрадісний і пустотливий чеський танець, який виконують по всій Європі. І хоч різні народи доповнили це дійство своїми національними елементами, в кожній країні полька вважається веселим і завзятим танцем. Вона здатна підняти настрій в сумний день, навіть якщо просто подивитися на танцюючих, а вже якщо ще й станцювати її, то заряд бадьорості, енергії і гарного настрою забезпечені.

Слово «полька» чеською мовою означає половинний крок. Скорий темп танцювальних рухів вимагає різкості, чіткості і спритності, і тим самим робить кроки маленькими і швидкими. Через співзвуччя танцю з назвою країни Польща багато хто думає, що саме ця держава є батьківщиною танцю, але це не так. Полька з’явилася майже двісті років тому в чеській провінції Богемія. Завдяки своєму швидкому виконанню вона запаморочила голову людям різного соціального статусу, і без цього чарівного дійства було важко уявити урочистий захід, будь-то світське гуляння або народне. Популярність польки перекинулася з Чехії на Францію, і незабаром вона полонила всю Європу. Звідси і варіації назви, наприклад, фінська, білоруська, угорська і так далі.

Полька увійшла в список бальних танців, але відразу ж виникли і її бальні різновиди, такі як мазурка, галоп і котильон. Основний крок танцю так і називається — полька. Він являє собою комбінацію напівкроків, які з’єднує приставка. Виконується дана комбінація по колу або по лінії танцю. Взагалі польку танцюють люди з різним рівнем підготовки. Це одночасно старовинний і сучасний танець.

У всіх видів польки є спільні основні рухи, за якими і можна дізнатися її серед сотень інших танців. Давайте розглянемо і спробуємо повторити кілька простих кроків.

Перше, на що ми звернемо увагу — крок з підскоком. Насправді його назва вже говорить саме за себе. Виконувати рух потрібно легко і невимушено. Рахунок такту буде звучати так: «і раз, два, три, і раз, два, три …» або «і раз, і два, і три …».

Складається крок з підскоком з таких елементів:

  • Підніміться злегка на полупальци на дві чверті рахунки такту танцю.

  • На рахунок «і» трохи присядьте, а на «раз» різким рухом випрямьтесь і вирівняйте коліна, щоб вони були натягнуті як струна.

  • Далі підніміться на полупальци, а на рахунок «два» плавно опуститеся і розслабте коліна, щоб у них не було напруги, і вони виглядали невимушено.

  • Цей рух триває згинанням ноги, яке виконують на ¼ такту. Спочатку на «і» зробіть невелике (майже непомітне) присідання, потім — розслаблення колін.

  • На «раз» випрямляйте зігнуте коліно лівої ноги, а праву зігніть.

Знову на «і» праву ногу розміщуємо на всю стопу, і розслаблюємо коліна.

Під час виконання цього руху корпус танцюриста повинен залишатися ідеально рівним і не піддаватися інерційним повторам рухів партнерки.

Ще одне основне рух польки називається переступання. Виконують його за один такт: на «і» згинаємо праву ногу і піднімаємо полупальци на лівій, на рахунок «раз» крокуємо правою ногою на місці, далі на рахунок «і» крокуємо на місці лівою ногою. Повторіть кроки кілька разів, перший роблячи вперед, потім вправо, вліво і назад, а другий крок повинен виглядати як приставка.

Величезною популярністю сьогодні користується танець фінська полька. Його виконують не тільки на території Фінляндії, але і в інших країнах світу. У цьому танці крок з прискоком і переступання теж використовуються досить активно.

  • Чим відрізняються між собою ці танці?

Слухання «Фінської польки».

Робота з поняттями

Галоп (франц. galop), бальний танець 19 ст, що виконувався в стрімкому, стрибкоподібному русі. Музичний розмір 2 / 4 . Виник в Німеччині. На початку 19 ст поширився по всій Європі. Застосовувався в опері, опереті, балеті. Користувалися популярністю галопи Е. Вальдтейфеля, І. Ланнера, І. Штрауса-сина.

Заключна частина

Бесіда

  • Музику яких танців ви почули на уроці?

  • Назвіть характерні ознаки вальсу та польки.

Танець споконвіку допомагав людям спілкуватися, весело проводити час із друзями на на балах, на вечірках, святах. Сподіваюся, що сьогодні ви захотіли навчитися красиво танцювати!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
7
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!