Мета: визначити вплив природно-географічних умов на розвиток цивілізацій Стародавньої Індії; характеризувати особливості Хараппської й Ведійської цивілізацій Індії; порівнювати спосіб життя населення Стародавньої Індії й інших країн Сходу; застосовувати та пояснювати на прикладах терміни й поняття «Хараппська цивілізація», «арії», «Веди», «Ведійська цивілізація»; розвивати вміння працювати з історичною картою; виховувати шанобливе ставлення до минулого різних народів.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, атлас, стінна карта «Індія і Китай у давнину», ілюстративні матеріали.
Основні терміни та поняття: Хараппська цивілізація, арії, Веди, Ведійська цивілізація.
Основні дати: III — початок II тис. до н. е. — період існування Хараппської цивілізації; середина II тис. до н. е. — заселення Індії племенами арїїв; близько 330 р. до н. е. — завоювання Західної Індії Александром Македонським.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель інформує учнів про результати тематичного оцінювання, проведеного на попередньому уроці, повідомляє про початок вивчення теми III «Стародавні Індія та Китай», тривалість її розгляду, форми й термін проведення практичного заняття та наступного узагальнення і тематичного оцінювання. Після цього оголошує тему й основні завдання уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда за запитаннями
1. У чому полягає залежність способу життя людей від природно-географічних умов, у яких вони проживають?
2. Що ви знаєте про індоєвропейців?
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
















