Урок 22. На перехресті

Опис документу:
Урок 22. На перехресті Мета: ознайомити учнів з видами перехресть і способами їх переходу; вчити оцінювати ризик під час переходу дороги на перехресті; поглибити знання про регулювання перехресть світлофором; виховувати уважність, обережність, дисциплінованість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 22. На перехресті

Мета: ознайомити учнів з видами перехресть і способами їх переходу; вчити оцінювати ризик під час переходу дороги на перехресті; поглибити знання про регулювання перехресть світлофором; виховувати уважність, обережність, дисциплінованість.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

  • Йде з міста до міста,

З села до села,

А з місця не зрушить. (Дорога)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви поповните свої знання про правила переходу перехресть.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 92–95)

— Що таке перехрестя?

— Які бувають перехрестя?

— Розгляньте малюнки на с. 92. Знайдіть на малюнках хрестоподібне перехрестя. Знайдіть на малюнках Т-подібне перехрестя. Перехрестя якої форми є у вашому місті чи селі?

— Відгадайте загадку.

  • Підморгне зеленим оком — ми йдемо.

Підморгне червоним оком — стоїмо. (Світлофор)

— Скільки очей у світлофора?

— Що говорить червоне світло? жовте світло? зелене світло?

— Яке перехрестя називають регульованим? Яке перехрестя називають нерегульованим?

— Розгляньте малюнки на с. 93. Знайдіть на малюнках регульоване і нерегульоване перехрестя.

— На якому малюнку зображено перехрестя, де пішоходам заборонено виходити на проїжджу частину дороги?

— Намалюйте перехрестя, які є у вашому населеному пункті.

— Як рухаються автомобілі на перехресті?

— Як визначити напрямок руху транспорту?

— Розгляньте малюнок на с. 94. Покажіть автомобіль, який збирається:

  • повернути праворуч;

  • повернути ліворуч;

  • розвернутися;

  • їхати прямо.

Домашнє завдання

— Разом із дорослими потренуйся визначати напрямок руху транспорту на перехресті.

— Роздивіться с. 95.

— Як переходити дорогу на регульованому перехресті? Чи можна перехо­дити дорогу, коли зелений сигнал блимає?

— Як переходити дорогу на нерегульованому перехресті?

Практична робота

— Об’єднайтесь у дві групи: «водії» (отримують макети руля) і «пішоходи». Відпрацюйте правила руху на нерегульованому перехресті.

— Учись переходити дорогу в супроводі дорослих!

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Тест «Так чи ні?»

1) Правила безпечного переходу:

  • подивись праворуч, а потім — ліворуч;

  • подивись ліворуч, а потім — праворуч.

2) Умови безпечного переходу:

  • автомобіль зупинився;

  • автомобіль їде;

  • автомобіля немає.

2. Вікторина «Перехрестя»

— Що таке перехрестя, які вони бувають?

— Яке перехрестя називають регульованим?

— А яке — нерегульованим?

— За яких умов особливо важко переходити дорогу?

— У яких місцях можна переходити перехрестя?

3. Тестування

— Позначте правильні відповіді.

1) Як правильно переходити перехрестя?

а) Тільки по пішохідних переходах;

б) спочатку — одну проїжджу частину, а потім — іншу;

в) по діагоналі;

г) за сигналом регулювальника.

2) На регульованому перехресті важливішими є сигнали:

а) регулювальника;

б) світлофора;

в) світлофора і дорожніх знаків.

3) Якщо не встиг перейти дорогу, потрібно:

а) не зупинятися, а швидше перебігти дорогу;

б) повернутися назад і чекати зеленого сигналу світлофора;

в) зупинитися на розподільній лінії чи на «острівці безпеки» і зачекати, доки проїдуть машини.

VІ. Підсумок уроку

— Яка дорожня розмітка є на дорозі до школи?

— Що називають перехрестям?

— Які перехрестя є там, де ви живете?

— Як потрібно переходити регульоване перехрестя?

— Як слід переходити нерегульоване перехрестя?

— У чому слід переконатися, перш ніж ступити на проїжджу частину?

— На яке світло забороняється переходити дорогу?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.