Дисидентський рух з'явився у період хрущовської "відлиги" переважно серед української інтелігенції і вів боротьбу тільки конституційними засобами. Їх представники спочатку заперечували лише окремі дії та документи радянської влади але згодом, у відповідь на репресивні заходи союзу, рух вилився в окремі течії, серед яких вже постали бажаючі повністю відокремитися від Радянського союзу.



















