Творча робота "НУШ очима держави"

Різне

Для кого: 1 Клас

17.02.2019

1520

50

0

Опис документу:
Творча робота "НУШ очима держави" створена на основі програми "Говорить Україна". Для написання роботи були взяті інтерв'ю Лілії Гриневич, Володимира Гройсмана. Даний матеріал можна використовувати на пед.раді.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Творчий проект «НУШ очима держави»

Ведуча: Це «Говорить Україна» на телеканалі «Україна». Я пані Ірина. Вітаю Вас.

Потяг під назвою «українська школа» впродовж останніх 20 років рухався темним тунелем.Усі пасажири цього потягу теоретично знали чи інтуїтивно відчували, що десь там попереду має бути вихід. Втомлені очі директорів та вчителів, налякані очі батьків та учнів, напружено вдивлялись в темряву. І ось нарешті вдалині замиготіло світло…

18 серпня на одній з педагогічних конференцій міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала широкому загалу концепцію «Нової української школи»

«В майбутнє з НУШ» - ось тема нашої програми.

До редакції звернулася пані Тетяна з проханням допомогти їй правильно зробити свій вибір. Вона вчитель вищої категорії, має більш ніж 30 років стажу, але не впевнена, чи готова працювати в Новій українській школі. Сьогодні ми спробуємо допомогти їй.

Давайте привітаємо пані Тетяну в нашій студії.

Ваша історія торкнула за живе наших редакторів. З якою любов’ю Ви писали про своїх учнів і з яким сумом про можливий вихід на пенсію.

Тетяна: Так, дійсно. Я дуже люблю свою роботу. Ще навчаючись в школі, вирішила стати вчителем і жодного разу про це не пошкодувала.

Але зараз все змінюється. З наступного року школа буде іншою і я не знаю чи знайдеться в ній місце для мене та таких, як я. Як можна так кардинально змінитися? Адже потрібно буде вчити дітей по-новому. А оформлення класу? Як маленьку кімнатку можна розділити на зони? А де я візьму всі ті глобуси, контейнери, мікроскопи? Навіщо нам ця Нова школа? Вчили ж дітей до цієї реформи!

Ведуча: Розумію Вас. Дійсно складна ситуація. Думаю, Вам допоможе наш гість, міністр освіти і науки України, пані Лілія Гриневич. Прошу Вас.

Лілія Гриневич: Доброго дня. Я рада, що ви мене запросили до студії, де я змогу заспокоїти пані Тетяну та інших вчителів, які опинилися в подібній ситуації.

2018 рік пройде під гаслом Нової української школи. Тому ми маємо виконати 3 завдання: підтримати та навчити вчителів, створити новий освітній простір і привести в школи сучасні технології.

Щодо підготовки вчителів, взимку ми запустили дистанційний курс для них, зараз уже розпочинаємо очні сесії з педагогами.

Хочу зауважити, що до створення НУШ підходили дуже виважено. За її основу взяли найкращі методики 7 країн світу.

Ведуча: Нещодавно ви відвідали пілотні школи. Які у Вас враження від побаченого?

Лілія Гриневич: Коли заходиш у такий клас, то одразу можеш побачити різницю.

Що я помітила – це більше радості в очах дітей.

Я дуже хвилювалася, особливо за наших досвідчених блискучих вчителів, які теж прийшли в цей пілот. Мене хвилювало, чи зможуть вони переключитися на нові методи, як вони до цього поставляться.

І мені приємно, що вони визнають, що діти з більшим бажанням ходять до школи. Я навіть почула таку думку: «Шкода, що ми раніше цього не знали». Це дає надію.

Ведуча: Дякую, пані Ліліє. Тетяно, чи допомогли ми Вам?

Тетяна: Частково. Це добре, що нас навчатимуть. Але мене цікавить, де я візьму все те матеріальне забезпечення? Раніше я купляла все за власний рахунок. А зараз, розумію, моєї зарплати не вистачить.

Ведуча: Це, звичайно, болюче питання. Сподіваюся, відповіді Вам надасть прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман: Пані Тетяно, хочу Вас заспокоїти. Я обіцяю, що Вам не потрібно нічого купувати за власний рахунок. Безпрецедентно в цьому році вперше в історії України ми інвестуємо 1 млрд 870 млн гривень в модернізацію початкової школи.

І що дуже важливо: українські вчителі постійно отримують підвищення зарплат. Минулого року 50%, цього року 25%. Ми хочемо повернути вчителям гідну оплату та модернізувати сферу освіти, чим дамо дітям нові, сучасні можливості для розвитку.

Ведуча: Дякую за Вашу відповідь.

А щоб у пані Тетяни не було ніяких сумніві, ми взяли у звичайних українців інтерв’ю щодо Нової української школи.

(Відео)

Ведуча: Отже, яка Ваша думка з приводу побаченого і почутого?

Тетяна: Я дізналася багато цікавого і зрозуміла, що хочу і зможу працювати в Новій українській школі.

Ведуча: А на останок послухайте звернення учителя пілотної школи.

Разом – зможем, все ми здужим,

Головне – не будь байдужим,

Головне – не будь ледачим,

І тоді чекає вдача!

Головне – в нас спільна мрія,

І тому ми все зумієм!

Буде складно…і цікаво,

Незвичайно, дивно, жваво!

Не баріться – час спливає…

Ви – його агент, я знаю!

Негаразди проженіть

І – творіть, творіть, творіть!

І – вперед, з початку, знову!

В Нову українську школу!

Ведуча: Про це говорить Україна. Про це сьогодні не могли мовчати і ми. З вами були міністр освіти і науки України пані Лілія Гриневич, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, вчителі та я, ведуча Ірина. Дякуємо вам. Побачимось

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.