Тренінг для голів профспілки натему: "Професійна компетентність голови профкому"

Опис документу:
Мета: розвиток професійної компетентності голови профкому, її окремих показників шляхом усвідомлення головами профкому власних потреб, професійних інтересів та цінностей, підвищення мотивації до самопізнання, саморозвитку, професійного зростання, розвивати вміння орієнтуватися в питаннях законодавства та оплати праці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Професійна компетентність голови профкому

Мета: розвиток професійної компетентності голови профкому, її окремих показників шляхом усвідомлення головами профкому власних потреб, професійних інтересів та цінностей, підвищення мотивації до самопізнання, саморозвитку, професійного зростання, розвивати вміння орієнтуватися в питаннях законодавства та оплати праці.

Хід заняття

Вправа « Візитка»

Мета: сприяти знайомству учасників

Хід вправи

Кожному учаснику необхідно придумати на першу літеру імені слово, яке характеризує вас як людину ( особистість ).

Вступ

Сьогоднішня зустріч буде направлена на розвиток лідерських якостей та професійної компетентності. Бо ми з вами є свого роду лідерами , захисниками кожного члена профспілки, ї опорою та підтримкою.

Інформаційне повідомлення

Мета: Ознайомити учасників з поняттям лідерства

Своїм першим народженням ми зобов'язані батькам, друге - ми даємо собі самі. Лідерство є соціальним феноменом. Але для того щоб бути лідером для інших, для початку необхідно стати лідером по відношенню до самого себе. Чи можуть бути лідерами люди, які самі нікуди не йдуть?

В кожній людині закладений величезний потенціал, але знайти і реалізувати його може лише вона сама.

З самого дитинства дитина намагаємося бути кимось. Вона ще не знає, хто вона, а жити без особистості важко. Дитина наслідує дорослих, для того щоб навчитися тому, що вміють вони. Дорослі планують і організують життя дитини, тому що вона ще не вміє це робити самостійно. Вирісши, вона знаходить індивідуальність, починає усвідомлювати своє справжнє «Я», бере на себе відповідальність за власне життя і починає управляти ним. У цьому виявляється друге народження. Принаймні, так повинно бути.

Однак якщо ви уважно подивитеся навколо, то, на жаль, виявите, що насправді світ повний дорослих і літніх людей, так і не взяли на себе відповідальність за своє життя. Це ті люди, які не вільні, «будують» власне життя на основі почутих по радіо непрофесійних гороскопів, порад знайомих і вказівок близьких. Це люди, так і не знайшли внутрішніх точок опори і вимушені шукати їх назовні.

Друге народження - це набуття себе, пробудження внутрішнього відчування себе, знаходження, усвідомлення і прийняття свого життєвого шляху.

Внутрішнє відчуття себе включає усвідомлення свого «Я», здатність сприймати внутрішні сигнали, знати свої переваги, розуміти, чого хочеться зараз, а що небажано, що приємно, а що не дуже. Без відчуття себе і без віри в себе ми залишаємося без керівної сили, коли прагнемо досягти своїх цілей і реалізувати свої прагнення. Як відзначає Ф. Карделл, «життя без нашого управління подібно кораблю без штурвалу чи блукання у величезному лісі без компаса і карти». Та й ні до чого вони людині, яка сама не знає, куди вона іде. А так як ми є головами профкому ми повинні чітко усвідомлювати куди йти і направляти своїх колег у правильному напрямку, бути опорою і підтримкою для своїх спілчан.

Робота з ситуаціями

1.Добрий день! Дайте будь – ласка відповідь:як відбувається поновлення працівника на роботі у разі незаконного звільнення? ( Люба).

2. Я б хотів звільнитися за власним бажанням. Як це зробити?

3. Тетяна

Доброго дня! У 2006 році прийшла на роботу у школу, у 2007 вийшла у декретну відпустку. Після 6-ти років, у 2013 році, знову вийшла на роботу. Чи можу я пройти атестацію? І чи потрібно для цього проходження курсів підвищення кваліфікації? Дякую

4.Дирекція школи змушує сторожа навчального закладу під час нічного чергування робити через певний час обхід території. Чи правомочні ці дії?

Вправа «Секрет Джованні»

Мета: демонстрація ефективності кооперації, можливість побачити і оцінити роль лідера в команді.

Процедура проведення: Кожен член групи отримує одну або кілька карток, на яких написано по одній фразі. Кількість отримуваних учасниками карток залежить від кількості людей в групі. При необхідності число карток можна збільшити.

На картках написані наступні фрази:

Джованні слухає тільки музику в стилі кантрі.

У Джованні алергія на кішок.

Джованні лисий.

У Джованні немає машини.

Джованні не вміє готувати.

Єдина прикраса Джованні - перстень з печаткою.

Егон Айгенсінн - тренер Джованні.

Егон Айгенсінн лежить в ліжку з грипом.

Лізи Лонгбайн зараз немає в місті.

Вона знімає свій перший фільм «Мисливець».

Гаррі Піттбул абсолютно невинний.

Джованні дуже пихатий.

Тітка Роза - в Африці на сафарі.

Джованні ніколи не їсть суп.

Поблизу від квартири Марвіна немає дерев.

Белло любить грати під ліжком Джованні.

Белло не у воді.

Джованні любить тварин.

У Джованні є собака Белло.

Белло шість років.

Егон Айгенсінн часто ходить в оперу.

У Гаррі Піттбула є одна пристрасть: він пече кекси

Ліза Лонгбайн любить діаманти.

Гаррі Піттбул часто ходить на риболовлю.

Джованні придбав державні цінні папери.

Далі ведучий зачитує наступний текст:

«Джованні Великий - знаменитий важкоатлет. Сьогодні він дуже схвильований. Схвильований він тому, що відмовився виступати ввечері в показовому виступі, в якому бере участь його лютий суперник Гаррі Піттбулл. Джованні сказав: "Я не можу піти туди, поки я не знайшов це".

Ваше завдання - розкрити секрет Джованні. Зробити це можна, якщо звести всю наявну на картках інформацію воєдино. Вся робота виконується усно. Показувати свою картку іншим забороняється. Ніхто не має права робити ніяких записів. Завдання буде вважатися виконаним, якщо дані відповіді на три питання:

Що втратив Джованні?

Хто це викрав?

Де це знаходиться?

Кожен учасник отримує копію Програми».

Що було втрачено?

  • Маленьке кошеня

  • Квиток в оперу

  • Перука

  • Червоний кабріолет

  • Рецепт кексу

Діамантовий перстень

Хто це викрав?

      • Белло, собака

      • Егон Айгенсінн, тренер Джованні

      • Ліза Лонгбайн, його подруга

      • Гаррі Піттбул, його суперник

      • Його улюблена тітка Роза

Де це знаходиться?

  • У міському парку

  • Під ліжком

  • У пральній машині

  • На дереві

  • У його купальному халаті

Учасники обговорюють завдання та пропонують завершені варіанти відповідей ведучому. Ведучий відповідає тільки «так» чи «ні».

При цьому провідному необхідно застерегти учасників від простого перебору варіантів і при пред'явленні відповіді вимагати його обґрунтування.

Правильна відповідь: Загублений перуку. Його викрала собака Белло. Перука знаходиться під ліжком.

Правильна відповідь складно знайти, якщо в групі не проявиться лідер, який візьме на себе виконання координаційної функції. Відповідно, виконання даної вправи на третьому етапі тренінгу дає можливість молодшим командирам проявити організаційні здібності: організувати обговорення і керувати процесом пошуку рішення.

Робота з ситуаціями

1.Сезонного працівника ( кочегара ) директор школи звільнив з роботи у лютому місяці. Він поскаржився за неправомочні дії роботодавця до профспілкового комітету. Позиція профспілки. Коли при звільненні потрібна обов’язкова згода профспілкового органу?

2.Деколи виникає необхідність працювати у вихідні. Як повинна оплачуватися робота?

3. Антоніна

Добрий день.
Зараз я знахожусь в декретній відпусці (5 міс), в звязку з утворенням територіальної громади відділ освіти, де я працюю будуть реорганізовувати. Чи мають право мене звільнити?

4. Найменш суворим видом дисциплінарного стягнення є догана, ( що є найбільш суворим видом дисциплінарного стягнення?) Роль профспілки в даній ситуації.

Вправа « Ідентифікація з роллю»

Мета: оцінити професійно важливі якості учасників.

Хід вправи

Учасникам пропонується промовляти текст , доповнюючи та розширюючи незакінчені речення.

Текст

« Я – голова профкому. Я усвідомлюю себе головою профкому, оскільки…. Я є представником…. спільноти… Мені подобається бути головою профкому. Голова профкому – це…. Я поділяю цінності цієї посади, а саме… Називаючи себе головою профкому, я відчуваю….»

Робота з ситуаціями

1.Добрий день. Мене цікавить відповідь на питання, протягом якого терміну особа може звернутися до суду за вирішенням трудового спору?

2.Мене цікавить питання, що робити якщо заробітна плата не виплачується взагалі або виплачується невчасно.

3. Оксана

Доброго дня. Я з 10.07.2006р. працюю у навчальному закладі (училище) на посаді лаборанта. 01.09.2015р мене перевели з посади лаборанта на посаду майстра виробничого навчання у тому ж навчальному закладі. Скажіть будь ласка як мені нараховується лікарняне, та чи збереглася сума індексації?

4. Мати одиначка має дитину 12 років . Прийшовши на роботу до школи у 2012р. не використовувала соціальну відпустку до 2016 року. Коли написала директору заяву про надання соціальної відпустки за всі ці роки, він відмовив, мотивуючи за строком давності і пообіцяв надати тільки за 2015 рік, коли буде йти в в період основної соціальної відпустки. Чи є ця відпустка одним із видів щорічної і в який час повинна надаватися? За якої умови надається соціальна відпустка до досягнення дитиною повноліття, тобто 18 років?

Ситуація. Педпрацівник у вересні місяці написав відмову від проходження курсів підвищення кваліфікації , мотивуючи це тим , що не збирається працювати з наступного навчального року. Яка повинна бути дія директора школи під час написання наказу про проведення атестації? Та чи має право вчитель після проведення атестаційної комісії допрацьовувати у школі?

Ситуація. Яка заробітна плата вчителя початкових класів, який має педагогічний стаж 39 років, пед. навантаження – 22 години, 10 учнів у класі, категорія – 1.

Ситуація . Яка заробітна плата вчителя фізкультури, який має педагогічний стаж 12 років, пед..навантаження 19 годин, категорія - 2.

Релаксація « Ліс»

Мета: розслаблення, відновлення сил

Заплющіть очі. Зручно сядьте, покладіть руки на коліна долонями догори. Уявіть собі ліс. Я люблю бувати в ньому. Свіже повітря, лісова прохолода завжди приваблювали мене. Дорога не стомлює мене, а, навпаки, надає впевненості та сили. Ось він, мій улюблений ліс!

Усі стежинки в ньому знайомі. Ось ця веде до березового гаю. Я направляюся туди. Дихається легко, рівно, глибоко...

Легкий вітерець хитає верхівки дерев, вони, вітаючись, кланяються мені.

Навкруги тиша, тільки десь стукає дятел, а пташки співають свої невигадливі пісні, радіючії кожній новій миті дня. Дихається легко, рівно, глибоко...

Я заходжу до березового гаю й уявляю собі, що я не людина, а рослина у цьому гаю:

Я - трава, Я - ромашка, Я - білий гриб, Я - шишка на гілці, Я - берізка, Я - кульбаба, Я - велика сосна.

Свіже повітря пронизує все навкруги. Дихається легко, рівно, глибоко.

Натішившись лісовою прохолодою і тишею, я повертаюся додому.

Вправа « Гусак»

Мета: проаналізувати себе, свої здібності та якості необхідні в роботі.

Учасники пишуть на аркушах слово «гусак», розташовуючи букви вертикально. Навпроти кожної букви вони записують слова:

Г – гарно роблю…..

У – умію….

С – сподіваюсь….

А – активно вивчаю….

К – креативно сприймаю….

Задача учасників – добре продумати ( згадати весь свій досвід, а також досвід, одержаний на тренінгу) і продовжити речення.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн