• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Українська мова
  • ТЕМА: Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання предметів). Вимова й написання слів ясен і календар

ТЕМА: Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання предметів). Вимова й написання слів ясен і календар

Опис документу:
МЕТА: ознайомити учнів з числом іменника (без уживання термінів); вправляти у змінюванні слів-назв предметів за числами, визначенні числа наведених слів; розвивати уважність, мислення учнів; виховувати інтерес до вивчення мови; любов до звірят взимку

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ТЕМА: Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання предметів). Вимова й написання слів ясен і календар

МЕТА: ознайомити учнів з числом іменника (без уживання термінів); вправляти у змінюванні слів-назв предметів за числами, визначенні числа наведених слів; розвивати уважність, мислення учнів; виховувати інтерес до вивчення мови; любов до звірят взимку.

ОБЛАДНАННЯ: малюнок ясена, тлумачні словники, малюнки для словникового диктанту.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Учні: Вже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав

Тож і ми часу негаймо

Працювати починаймо.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

Що нам прикрашає й збагачує мову.

Країна ця – урок української мови.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

  • Розпочати урок я пропоную зі знайомства з тими завданнями, які необхідно виконати сьогодні на уроці. Подивіться на це дерево. Воно по осінньому похмуре, але ви зможете його змінити в кінці уроку, коли будете гарно працювати.

(На дошці намальовано дерево. На окремих листочках позначено план уроку.)

  1. Очікування.

  2. Пригадай вивчене.

  3. Гра «Виправ помилку».

  4. Каліграфічна хвилинка.

  5. Робота з підручником.

  6. Робота в парах.

  7. Малюнковий диктант.

  8. Робота в групах.

  9. Чарівний момент.

  10. Підсумки уроку.

ІV. Робота за планом уроку

  1. Очікування

Використовуючи знаки-підказки висловіть свої бажання, сподівання чого ви чекаєте від цього уроку.

? − дізнатися щось нове.

! показати свої знання.

+запамятати нову інформацію.

  1. Повторення вивченого. Розгадай кросворд

  1. Ходить дівчина по гаю жовте листя розкидає. (Осінь).

  2. Я на дереві гойдаюсь

Я в конверті відправляюсь. (Лист).

  1. Я в небі весело сяю.

Я попелицю поїдаю. (Сонечко).

  1. Друг мій воду набирає.

Я ж у вирій відлітаю. (Журавель).

  1. Голосистий друг дзвінок кличе діток на… (урок).

о

с

і

н

ь

л

и

с

т

с

о

н

е

ч

к

о

ж

у

р

а

в

е

л

ь

у

р

о

к

  • Яке ключове слово ви прочитали? (Слово).

  • Чому я згадала це слово?

(Тому, що так називається розділ, який ми почали вчити).

  • Що ви вже знаєте про слово?

+ означає назву предмета;

+ відповідає на питання хто? і що?;

+ питання хто? ставимо до живих предметів;

+ питання що? ставимо до всіх інших слів;

+ в реченні може бути головним словом;

+ може бути другорядним;

+ може позначати один або багато предметів;

+ слова назви предметів називають іменником.

  1. Вправи на повторення

  1. Гра «Зєднай малюнок з питанням»

(Учні по черзі виходять до дошки, зєднуючи малюнки з питанням)

  1. Гра «Розєднай слова на групи»

(На дошці записані слова, учні повинні поділити їх на групи за родовими ознаками).

Слова: помідор, вишні, брюки, лимон, огірки, светр, редиска, шапка, груша, яблуко, гарбуз, рукавиці.

Овочі Фрукти Одяг

  1. Створення навчальної ситуації

  • Що роблять звірята восени?

(Деякі готують запаси на зиму, а деякі лягають спати).

Засинаючи вони мріють про свої улюблені ласощі і щоб їх було багато.

Ведмедик і їжачок записали свої мрії

Суниця – три суниця гриб – два гриб

Малина – чотири малина грушка – чотири грушк

  • Чи правильно написали звірята?

  • Виправте допущені помилки.

  • Слова, що відповідають на питання хто? що? можуть означати назви одного або багатьох предметів. Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися розрізняти такі слова, змінювати їх за зразком.

А в кінці уроку ви станете чарівниками і зміните наше осіннє дерево.

  1. Каліграфічна хвилинка

Візьміть, будь ласка, свої зошити.

Діти: Зошит свій я розгортаю

І під нахилом кладу

Ручку я ось так тримаю

Сяду рівно, не зігнусь

Буду я писати гарно

За роботу враз візьмусь.

  1. повторення алгоритму написання запропонованих складів

яс ен ал ка дар

  1. утворення слів і запис

ясен календар

  1. поставте наголос у словах;

  • поділіть слова на склади;

  • Яке слово не можна переносити?

  • Чому?

  1. пояснення слова ясен і календар.

6) Робота за підручником

1) Вправа 201 – колективно.

2) Вправа 202 – індивідуально.

3) Вправа 203 – усно.

V. Закріплення та систематизація знань

1) Робота в парах.

На карточках записані слова. Біля кожного треба визначити і записати: один чи багато. (сусідня парта перевіряє).

  1. Індивідуальна робота.

Малюнковий диктант (записуєм так: якщо на малюнку один предмет, учні пишуть його у значенні багато і навпаки).

  1. Групова робота.

  1. Пригадуємо правило роботи у групах.

  1. Перед початком роботи обрати лідера, каліграфа.

  2. Говорити по черзі, не перебивати один одного.

  3. Дотримуватись відведеного часу.

  4. Презентувати роботу має командир групи.

  5. Працювати так, щоб не заважати іншим.

Слухайте уважно завдання. Я назву вам слова. Ви повинні запамятати лише слова, про які можна сказати, що вони зимові. За сигналом кожна група повинна записати ці слова за зразком один-багато.

Слова: сніг, велосипед, мороз, вікно, крига, віхола, день, вітер, вулиця, поле, бурулька, туман, дерева, дощ, снігур, сніжинка.

Перевірка роботи.

Нарешті ми виконали всі пункти плану і настав час вам стати чарівниками. Скажіть, яким стало дерево (сумне, голе, похмуре).

  • Як ви гадаєте, що можна зробити, щоб дерево змінилось?

(Прикрасити його сніжинками, які ви зробили вдома).

VІ. Підсумки уроку

  • Прикріплюючи свої сніжинки розкажіть чи здійснились ваші очікування.

Чого навчились на уроці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!