Строї відділення. Шикування й перешикування відділення, рух у складі відділення

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Строї відділення

Шикування й перешикування відділення, рух у складі відділення

  1. Шикування відділення в розгорнутий і похідний строї

Розгорнутий стрій відділення може бути одношеренговий (шеренга) або двошеренговий. Шикування відділення в одношеренговий (двошеренговий) стрій проводиться за командою «Відділення, в одну шеренгу (у дві шеренги) СТАВАЙ». Прийнявши стройове положення й подавши команду, командир відділення стає обличчям у бік фронту шикування; відділення шикується згідно із штатом ліворуч від командира, як зображено на рис. 50, за інтервалами й дистанціями, визначеними Статутом.

На початку шикування командир відділення виходить із строю і стежить за шикуванням. Відділення (екіпаж, обслуга) у складі чотирьох осіб і менше завжди шикується в одну шеренгу.

За потреби вирівняти відділення на місці подають команду «РІВНЯЙСЬ» або «Ліворуч РІВНЯЙСЬ». За командою «РІВНЯЙСЬ» усі, крім правофлангового, повертають голову праворуч (праве вухо вище від лівого, підборіддя трохи підняте) і вирівнюються так, щоб кожен бачив груди четвертої особи, уважаючи себе першим. За командою «Ліворуч РІВНЯЙСЬ» усі, крім лівофлангового, повертають голову ліворуч (ліве вухо вище від правого, підборіддя трохи підняте). Під час рівняння військовослужбовці можуть трохи пересуватися вперед, назад або в той чи інший бік. Після повороту відділення кругом у наступній команді вказують бік рівняння, наприклад: «Праворуч (ліворуч) РІВНЯЙСЬ». За командою «Відділення, РОЗІЙДИСЬ» військовослужбовці виходять із строю. Для збору відділення подають команду «Відділення, ДО МЕНЕ», за якою військовослужбовці бігом збираються до командира та за його додатковою командою шикуються. Повороти всі військовослужбовці відділення виконують одночасно, дотримуючись рівняння за зазначеними командами та правилами. Після повороту відділення у двошеренговому строю праворуч (ліворуч) командир відділення робить півкроку праворуч (ліворуч), під час повороту кругом крок уперед.

  1. Розмикання і змикання відділення

Для розмикання відділення на місці подають команду «Відділення, праворуч (ліворуч, від середини) розім-КНИСЬ» або «Відділення, праворуч (ліворуч, від середини) на стільки-то кроків розім-КНИСЬ (бігом розімКНИСЬ)». За виконавчою командою всі військовослужбовці, крім того, від якого здійснюється розмикання, повертаються у вказаний бік, одночасно з приставленням ноги повертають голову в бік фронту строю і рухаються прискореним півкроком (бігом), дивлячись через плече на того, хто йде позаду, і не відриваючись від нього; після зупинки того, хто йде позаду, кожен робить ще стільки кроків, скільки їх визначено командою, і повертається ліворуч (праворуч). Якщо інтервал не був визначений, розмикання проводять на один крок. Під час рівняння відділення зберігається інтервал, визначений для розмикання. Під час розмикання від середини за командою вказується середній. Військовослужбовець, названий середнім, почувши своє прізвище, відповідає: «Я», витягує вперед ліву руку та опускає її. Для змикання відділення на місці подають команду «Відділення, праворуч (ліворуч, до середини) зім-КНИСЬ (бігом зім-КНИСЬ)». За виконавчою командою всі військовослужбовці, за винятком того, до кого призначене змикання, повертаються в бік змикання, після чого прискореним півкроком (бігом) підходять на визначений для зімкненого строю інтервал, а підійшовши, самостійно зупиняються та повертаються ліворуч (праворуч).

  1. Рух відділення стройовим і похідним кроком

Для руху відділення подають команди: «Кроком (стройовим кроком РУШ». За потреби в команді визначають напрямок руху та бік рівняння, наприклад: «На такий-то предмет рівняння праворуч (ліворуч), кроком (стройовим кроком) РУШ». За командою «РУШ» усі військовослужбовці одночасно починають рух із лівої ноги, додержуючись рівняння й зберігаючи інтервали та дистанції. Якщо бік рівняння не визначено, то рівняння здійснюють у бік правого флангу поглядом без повернення голови. Для того щоб зупинити відділення, подають команду «Відділення, СТІЙ». Для переміщення на кілька кроків убік в строю на місці подають команду «Відділення, право-РУЧ (ліво-РУЧ)», а після повороту строю «Стільки-то кроків уперед кроком РУШ». Після того як військовослужбовці зроблять необхідну кількість кроків, відділення за командою «Ліво-РУЧ (право-РУЧ)» повертається у вихідне положення. Переміщення вперед або назад на кілька кроків виконують так само, як викладено в § 13. Під час переміщення назад рух руками не здійснюють. Коли не потрібно йти в ногу, подають команду «ІТИ НЕ В НОГУ», а для руху в ногу «ІТИ В НОГУ» (рух у ногу здійснюють за напрямним або під лічбу командира). Для зміни напрямку заходженням плечем подають команду «Відділення, правим (лівим) плечем уперед кроком-РУШ» (під час руху «РУШ»). За цією командою відділення починає заходження правим (лівим) плечем уперед: військовослужбовець крайнього флангу, який заходить, повернувши голову вздовж фронту, іде повним кроком, узгоджуючи свій рух так, щоб не потіснити інших до нерухомого флангу; крайній військовослужбовець нерухомого флангу позначає крок на місці та поступово повертається ліворуч (праворуч), узгоджуючи свій рух із флангом, який заходить; решта військовослужбовців, дотримуючись рівняння по фронту поглядом у бік флангу, що заходить (не повертаючи голови), і відчуваючи ліктем сусіда з боку нерухомого флангу, робить крок настільки менший, наскільки ближче перебуває кожний із них до нерухомого флангу. Коли відділення здійснить заходження на скільки потрібно, подають команду «ПРЯМО» або «Відділення, СТІЙ».

  1. Перешикування відділення з однієї шеренги у дві та навпаки

Для перешикування відділення з однієї шеренги у дві попередньо здійснюють розподіл на перший-другий за командою «Відділення, на перший та другий РОЗПОДІЛИСЬ». Розподіл починається з правого флангу: кожний військовослужбовець, швидко повертаючи голову до військовослужбовця, який стоїть ліворуч від нього, називає свій номер і відразу повертає голову прямо; лівофланговий голову не повертає. Так само відбувається розподіл за загальною нумерацією, для чого подають команду «Відділення, за порядком РОЗПОДІЛИСЬ». У двошеренговому строю лівофланговий другої шеренги після закінчення розподілу за загальною нумерацією доповідає: «Повний» або «Неповний». Перешикування відділення на місці з однієї шеренги у дві здійснюють за командою «Відділення, у дві шеренги ШИКУЙСЬ». За виконавчою командою другі номери роблять лівою ногою крок назад, не приставляючи правої ноги, крок праворуч, щоб стати позаду перших номерів, і приставляють ліву ногу. Для перешикування відділення на місці із зімкненого двошеренгового строю в одношеренговий стрій відділення попередньо розмикається на один крок, після чого подають команду «Відділення, в одну шеренгу — ШИКУЙСЬ». За виконавчою командою другі номери виходять на лінію перших, роблять лівою ногою крок ліворуч, не приставляючи правої ноги, крок уперед і приставляють ліву ногу.

Висновок. Для руху відділення подають команди: «Кроком (стройовим кроком) РУШ». Якщо потрібно, у команді визначають напрямок руху та бік рівняння, наприклад: «На такий-то предмет рівняння праворуч (ліворуч), кроком (стройовим кроком) РУШ». За командою «РУШ» усі військовослужбовці одночасно починають рух із лівої ноги, дотримуючись рівняння й зберігаючи інтервали та дистанції. Якщо бік рівняння не визначено, то рівняння здійснюють у бік правого флангу поглядом без повернення голови. Для того щоб зупинити відділення, подають команду «Відділення, СТІЙ».

Запам’ятайте! Розмикання і змикання відділення, розподіл на перший-другий, перешикування відділення.

Перевіряємо себе

1. Охарактеризуйте порядок виконання команд «РІВНЯЙСЬ», «Відділення, праворуч (ліворуч, до середини) зім-КНИСЬ», «Кроком (стройовим кроком) – РУШ», «Відділення, правим (лівим) плечем уперед кроком – РУШ» (під час руху – «РУШ»).

2. Охарактеризуйте строї відділення.

3. Як виконують команду «Відділення, правим (лівим) плечем уперед кроком РУШ» (під час руху «РУШ»)?

4. Поясніть, як здійснюють перешикування відділення з однієї шеренги у дві і навпаки.

5. Охарактеризуйте порядок розмикання і змикання відділення.

6. Поміркуйте й обґрунтуйте необхідність стройової підготовки військовослужбовців.

Цікава інформація. Оцінювання стройової підготовки у військових частинах ЗС України передбачає перевірку: зовнішнього вигляду військовослужбовців (з цього починається будь-яке заняття із стройової підготовки, а також інспекції або перевірка); знання положень Стройового статуту; виконання одиночних стройових прийомів без зброї та зі зброєю; дій у складі відділення без зброї та зі зброєю.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!