Стаття з психології " Улюблений колір дитини та її характер ".

Опис документу:
Чи помічали ви, як ваша дитина віддає перевагу якомусь конкретному кольору? Чому дитина вибирає той чи інший колір? Як правило, діти люблять яскраві кольори, і в цьому є свій сенс. Стаття про взаємо зв'язок кольору і характеру людини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Улюблений колір дитини та її характер.

Чи помічали ви, як ваша дитина віддає перевагу якомусь конкретному кольору? Побачивши у подружки червоний самокат, моя донька заявила: «Хочу такий же самокат, тільки зелений». До речі, вибираючи разом шпалери, нам сподобалися зелені. Малятко «стягнула» у мене зелену ручку, так як вже дуже нам потрібна така. Відразу я не надавала цьому особливого значення, але потім почала замислюватися про взаємозв'язок кольору і характеру людини, адже закладка всього йде з раннього дитинства. Дуже важливо з самого початку розібратися в особливостях характеру, здібностях і перевагах своєї дитини, а завдяки отриманій інформації, сприяти розвитку талантів малюка. На жаль, ми більше звикли нав'язувати дитині те, що подобається нам, але ж малюк - це особистість, хоч і маленька, але зі своїми здібностями, талантами і перевагами. І якщо дитина буде займатися саме тим, що в неї було закладено природою, швидше за все, з нього вийде цікава самодостатня особистість.

Отже, чому дитина вибирає той чи інший колір? Як правило, діти люблять яскраві кольори, і в цьому є свій сенс.

Червоні діти - це цілеспрямовані і активні малюки. Це природжені лідери: дитина ставить мету і досягає її. Такі дітки дуже рухливі, енергійні та цілеспрямовані. Зворотною стороною медалі є те, що «червоні» діти часто бувають запальні і неврівноважені. Тим не менш, ці діти легко навчаються.

Зелених дітей треба вміти розрізняти так само, як і зелений колір зі своєю різноманітністю відтінків. Любителі салатового кольору - розумні, спокійні і оптимістичні дітки, з яскравою фантазією і аналітичним розумом. А ось любителі темно-зелених відтінків, навпаки, часто замкнуті діти. Такий колір, як правило, вибирають дітки, що відчувають брак уваги з боку батьків. «Зелені» діти потребують підвищеної уваги та піклування з боку батьків. Цим дітям потрібно займатися творчістю, більше спілкуватися з дітьми і активно пізнавати навколишній світ.

Рожеві діти - боязкі, ніжні й емоційні малята. Рожевий - істинно дівчачий колір, колір лялькових нарядів та дитячої косметики. Якщо розовий колір воліє хлопчик - це серйозний привід задуматися, оскільки такий вибір говорить про замкнутість, слабкість і невизначеність. Тим не менш, хлопці можуть вибрати такий колір, оскільки він асоціюється з солодощами або може бути результатом підвищеної емоційності. Якщо малюк малює тільки рожевим -це знак того, що дитина потребує підвищеної турботи і уваги зі сторони дорослих. Частіше обіймайте і цілуйте свою дитину, проявляйте увагу до неї.

Жовтий колір - колір лідерства та майбутніх перемог. Це розумні дітки з багатою уявою, часто в майбутньому лідери, впливові люди, політики і бізнесмени. Такі діти товариські і дуже допитливі. Крім того, вибір дитиною жовтого свідчить про мирну і дружню обстановку в сім'ї.

Помаранчеві малюки - природжені оптимісти, веселі, активні, товариські дітки з багатою фантазією. У майбутньому з таких діточок можуть вирости талановиті художники і артисти.

Синя дитина - спокійний умиротворений малюк вже з досить дорослим світоглядом. Це любителі спокійних ігор, задумливі, вразливі, меланхолійні дітки. Вони спокійні і рідко вередують. Це працьовиті діти, часто повільні, шукають усамітнення.

Фіолетовий колір вибирає дитина з багатою уявою, дуже чуйна і сентиментальна. Такі дітки відрізняються артистичністю, часто люблять малювати і ліпити. У майбутньому з такої дитини може вирости артист, людина мистецтва.

Білий колір воліють спостережні, емоційні, сором’язливі дітки, маленькі філософи.

Коричневий колір може вибирати дитина, котра переживає з якоїсь причини напругу, схвильованість. Якщо дитина вибирає коричневий колір постійно, необхідно забезпечити спокій з боку дорослих.

Вивченням характеру людини за його улюбленим кольором займаються психологи-хромотерапевти. Чи не слід дуже категорично ставитися до колірного сприйняття вашої дитини, адже діти ростуть, змінюються і колірні сприйняття. До десяти років багато малюків часто улюбленим кольором називають рожевий, жовтий і червоний, потім переваги радикально змінюються. Колірні переваги дітей тісно пов'язані зі статевою належністю. І це не дивно, адже ми з раннього дитинства дівчат одягаємо в рожевий, червоний одяг, такі ж у них і ляльки. Хлопчаків одягаємо в більш приглушені тони, тим самим визначаючи «колір хлопчиків».

Виробники іграшок вміло використовують колірну палітру при розробці тієї чи іншої іграшки. Знання впливу кольорів можна і потрібно застосовувати батьками в процесі навчання, тим самим підштовхуючи і надихаючи свою дитину на самі позитивні результати у навчанні, творчості та розвитку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн