Стаття з психології " Способи зняття емоційної напруги ".

Опис документу:
Виберіть найбільш прийнятний для себе метод, щоб гнів і роздратування покинули вас, а конфліктна ситуація здалася малозначущою. Ці методи допоможуть вам продуктивно пройти через кризу і відчути себе більш урівноваженим і спокійним.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Способи зняття емоційної напруги.

Виберіть найбільш прийнятний для себе метод, щоб гнів і роздратування покинули вас, а конфліктна ситуація здалася малозначущою. Ці методи допоможуть вам продуктивно пройти через кризу і відчути себе більш урівноваженим і спокійним.

"Заземлення" - уявіть: гнів входить до вас від опонента як пучок негативної енергії. Потім уявіть собі, як ця енергія відпускається в ноги і вільно йде в землю.

"Зменшення опонента в зростанні" - уявіть собі, що в ході спілкування ваш опонент настільки зменшується в зростанні, що перетворюється на грудку бруду, в яку можете наступити, а голос його при цьому стає все слабкішим і слабкішим. У результаті він здається менш значним і впливовим.

"Настрій" - візьміть кольорові фломастери або олівці і розслабленою лівою рукою почніть малювати будь-який малюнок: лінії, плями, фігури і т.п. Постарайтеся повністю зануритися в свої переживання, тобто вибрати і провести лінії відповідно до свого настрою, як би матеріалізуючи на папері свої переживання. Замалювали весь аркуш паперу, переверніть його і на зворотному боці напишіть 8-10 слів, що відображають ваш настрій (переживання). Пишіть ті слова, які першими приходять на розум. Потім ще раз подивіться на малюнок, як би наново переживаючи свій стан, перечитайте слова і енергійно, із задоволенням порвіть його, пожмакайте обривки і викиньте у відро для сміття. Разом з викинутим малюнком ви позбавляєтеся від поганого настрою і знаходите заспокоєння.

"Внутрішній промінь" - метод можна використовувати на початковій стадії роздратування, коли приходить порушення самоконтролю, зникає психологічний контакт у спілкуванні, з'являється відчуження. Для його виконання необхідно розслабитися і представити наступні картинки. У верхній частині виникає світлий промінь, який рухається зверху вниз і поволі освітлює обличчя, шию, плечі, руки теплим, рівним і приємним світлом. У міру руху променю розгладжуються зморшки, зникає напруга в області потилиці, послаблюються складки на лобі, "обпадають" брови, "охолоджуються" очі, послаблюються затискачі в кутах губ, опускаються плечі, звільняються шия і груди. Світлий внутрішній промінь створює зовнішність нової спокійної, впевненої і благополучної людини.

"Мій дім" ("моя кімната") - для реалізації цієї вправи необхідно сісти, розслабитися і почати будувати в уяві свій улюблений будинок або кімнату з видом на річку, озеро, ліс або кудись ще. Облаштуйте його, як ви хочете, уявіть своє улюблене крісло. Запам'ятайте його і подумки йдіть в нього відпочивати у будь-який час протягом дня. "Побувши" в ньому 5-7 хвилин, ви відчуєте прилив сил...

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»