Щоденні 5 . Читання для себе.

Опис документу:
Щоденні 5" Читання для себе" спрямована на розвиток читацьких умінь і навичок, розширення словникового запасу слів, допомагає дітям робити висновки, аналізувати події. У дітей виховується любов до читання, вони вчаться співпрацювати з іншими в парах, групах.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Щоденні 5. Читання для себе.

Першим етапом впровадження Щоденних 5 – це «Читання для себе». Його вчитель може застосовувати як під час уроку, так і впродовж дня. Він самостійно визначає час, коли йому краще проводити цю діяльність. Важливим моментом під час виконання цього виду роботи є те, що учень самостійно обирає книгу чи текст для читання. Учитель не повинен нав’язувати свою літературу.

Розпочинати цю діяльність потрібно із 5–10 хв. в залежності від віку дітей і поступово збільшуючи час для читання. Коли учні звикнуть, проблем із читанням у школярів не виникатиме. У класі можна створити куточок «Читацьких досягнень», щоб учні могли спостерігати за своїми читацькими успіхами. Після опрацювання книги, діти мають виконати завдання для перевірки розуміння твору, а також для усвідомлення прочитаного .

Читання для себе:

  • Я обираю текст (книгу)

  • Я обираю зручне місце і відразу працюю

  • Я розглядаю книгу

  • Я розумію все, що читаю

  • Я знаю, що означає більшість слів

  • Я можу переказати прочитане

  • Я можу поділитися власними враженнями від прочитаного

Зразки текстів для читання

Мурзик

Котик Мурзик був пустотливий. Одного разу він сидів на дереві. Поруч сіла ворона. Мурзик стрибнув їй на спину. Він вчепився кігтями в пір’я і завмер. Ворона злякалася. Вона полетіла над селом. Мурзик не втримався і впав. Йому пощастило. Він провалився в пухнастий сніг.

В гаю

Діти прийшли в гай. Там весело і шумно. Бджола брала мед з квітки. Мураха тягнула травинку. Голуб будував гніздо для пташенят. Зайчик біг до струмка. Струмок дзюрчав по камінню. Він працював. Струмок поїв чистою водою людей і тварин.

Ведмідь і мишка

Спіймав ведмідь якось у своєму барлозі бешкетницю мишку.

Почала мишка просити ведмедя:

- Відпусти мене . . . І я тобі колись у пригоді стану.

Посміявся ведмідь з тої помічниці і відпустив мишку.

Ось одного разу заплутався ведмідь у мисливських тенетах. Рвався, рвався – ніяк не виплутається. Тут прибігла мишка, перегризла петлю і допомогла ведмедеві визволитися.

Сніжинка

З неба летіла на землю сніжинка. Вона була легка, ніжна, прозора, мов пушинка. І красива мов зірка.

На землі стояв хлопчик. Він бачив, як падає сніжинка. Хлопчик думав: ось впаде комусь під ноги і її затопчуть.

Ні, не треба падати сніжинці на землю. Не треба її затоптувати. Хлопчик простяг долоню. Він захотів приголубити сніжинку. А вона впала на теплу, добру руку хлопчика й розтанула.

Хлопчик із жалем дивився на руку. На долоні блищала крапелька, мов сльозинка.

Наш рід

Мама вишиває на білому полотні зелений барвінок, чорнобривці, сині волошки. Навіть качечку вишила.

- Що це буде, нене? – питає Андрійко.

- Українська святкова сорочка для тебе.

- Чому українська? – допитується Андрійко.

- Бо вишиваю такі квіти, які ростуть на нашій землі. А земля наша зветься Україною. А ти маленький українець.

- А ти, мамо? - І я українка, і татко, й бабуся, й дідусь. Ми українського роду і любимо нашу землю, нашу мову, наші квіти. Україна – як наша рідна хата.

Перевірка прочитаного

Вчитель ставить питання до тексту, допомагає учням аналізувати події, робити висновки.

Після «Читання для себе»:

учням - необхідно повернути всі матеріали на місце; вчителю - з’ясувати, чи все вдалося, які емоції були в дітей під час читання. Можна виготовити приблизно такі «опитувальники».

Таблиця активності за тиждень

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»